Otomatik vites sevenler derneği

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman abi sen bari yapma, manuelcilere şakamız o.
eskiden sanayide yeni başlayan çıraklara yaparlardı. koş egzost rulmanı al gel derler, biraz para verirler, parçacıya yollarlardı.
parçacıda uzun uzun güler dalga geçerdi çırakla, çırak bozulupda dükkana dönerdi verilen parayı geri verirken usta almaz parayı, akıl parası senin olsun sakla derdi.

bide bunun davul tozu minare gölgesi versiyonu vardır. abi, eski sanayiyi özlüyom ne yalan söleyim. hem esnaflarını hem çıraklarını hem muhabbetlerini.

:):kop::kop: Polat benim Leona otomatik şanzıman takılırmı ?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:):kop::kop: Polat benim Leona otomatik şanzıman takılırmı ?

çok uğraştırır abi çok masraflı olur, satıp otomatik almak daha iyi.
ama debriyaja basmak istemiyosan vites koluna düğme yapalım, düğmeye basınca debriyaja basarsın vitesi geçirip debriyajı yani düğmeyi bırakırsın. hazır sistemler var.
H ehliyetlilere çok yaptırmışlığım vardı.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
as emrahım, nasılsın alamanyada havalar nasıl. geçen bi delilik yapıyodum. 2005 vectra c caravan dizel 1,9 alıyodum. otomatik şanzıman bulamadım kaldı. araba köln plakaydı.
omegaya o motorda ne giderdi be.
iyiyim sagolasin sen nasilsin Polat cigim.havalar -3,+2 lerde geziyor bu günlerde simdilik iyi sayilir yakinda baslar yine kar kis -20 lere cikar:D
köln plakali arabayi nasil aliyordun yahu :D o arabalarda güzeldir az yakip cok kacar benim eski zafiyle ayni motor.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyiyim sagolasin sen nasilsin Polat cigim.havalar -3,+2 lerde geziyor bu günlerde simdilik iyi sayilir yakinda baslar yine kar kis -20 lere cikar:D
köln plakali arabayi nasil aliyordun yahu :D o arabalarda güzeldir az yakip cok kacar benim eski zafiyle ayni motor.

valla bazıları çözmüş olayı kardeşim, gümrükden yolunu yordamını bulmuşlar yapıyorlar. geçen antalyada 7 liraya benm arabadan satıldı almanya plaka, adam alman burda iş yeri var. belli bir zaman geçince tr plaka yapabiliyormuş ama nasıl yaptığını söylemiyor.
1000tl masrafı oluyormuş tr plaka çıkarken

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
merhabalar, şanzımanla ilgili sorunum var revizyon gerek diyorlar inceleyebilirmisiniz;
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=81133

Bu arada linkteki konuya yazmamışım, araç şanz.uyarısı verdiğinde zaman zaman araç etrafında yanık kokusu oluyor. Ama jantlara bakıyorum balata tozundan simsiyah olmuş. Balatalar mı kokuyor yoksa şanzımandan mı koku geliyor anlam veremedim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok uğraştırır abi çok masraflı olur, satıp otomatik almak daha iyi.
ama debriyaja basmak istemiyosan vites koluna düğme yapalım, düğmeye basınca debriyaja basarsın vitesi geçirip debriyajı yani düğmeyi bırakırsın. hazır sistemler var.
H ehliyetlilere çok yaptırmışlığım vardı.

Senin yanına uğrarım bir ara anlatırsın merak ettim bu sistemi :)

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar forumumuzda , inadına manuel vites sevenler derneğinde ; alaşağı ediyorlar bizim canıım otomatik viteslerimizi :( :(
bir cvp yazdım ama bana arka çıkan yok bakarmısınız bi? :)