Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldin. arkadşıomızı buraya bilgi alabilmesi için ben davet ettim arkadaşlar. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Polat buralarda mısın dostum.

özür dilerim, bugün 10 yıl aradan sonra akşama kadar counter oynadım arkadaşla. o yüzden anca imkan buldum. eskiden sabahlara kadar oynardık arkadaşın cafede. ne zamanlardı bee

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben geldim:=)
çayınız varmı:=)
inş yakında tam otomatik 2010 model focus 1.6 benzinli almayı düşünüyorum.
bu arada titanium paket olacak büyük ihtimal
görüşleriniz benim için çok önemli .
saygılarımla.

tam otomatik şartı ve garanti süresince kullandığınız sürece forda ses çıkarmam. ama garanti bittiği zaman ve özellikle 5 yaşından sonra problem çıkaran araçlardır. opel gibi arızasının nerden olduğu bulunamayan bir marka değildir ama parçaları pahalıdır. bir ara yakıtla başları dertteydi (kurumla başları beladaydı) ama birkaç yıldır bunu aştılar.
dizel ve triptonik şanzımanı birleştirerek müşterilerin başlarını çok yaktılar.bir anı;
müşteri(M) -araba 98binde ve 3.kez şanzıman değiştiriyorsunuz, 2bin km sonra garanti bitiyor,napacaz o zaman. buna kaç para veriyorsan ver al geri. sıfırmı verecen, beni forddan kurtarıp duamı alacan bilemem.
satıcı(S) - abi genel bir arıza bu, halletmeye çalışıyorlar, ama ben bunu alamam. alsam elimde patlar. kime nasıl vereyim bunu. versem 20-30bin km sonra gene şanzıman gidicek. zaten piyasada biliyor kimse almıyor.
(M) - oğlum yarı parasına razıyım. göstermediğim kişi inmediğim rakam kalmadı.senden iyi biliyorum kimse almadığını ondan sana geldim. hadi bi rakam söyle gideyim. vallahi verecem arabayı. zaten benden çok servisde durdu. yemin olsun yarı parasına razıyım.
(S) - abi alamam inan. bizde yasaklandı bu modeller. ne şartla olursa olsun alamıyoruz.

vs vs vs diye bir kavga sürüyor. bizzat önümde ford bayisi satış müdürü ile bir müşteri arasında yaşanmıştır.

ama sen tam otomatik ve benzinli alacağın için böyle sorunun yok. bu arada bütün ford modelleri emsallerinden fazla yakar. opel belki teknolojiyi çok fazla kullandı ama yararı düşük emisyon ve düşük yakıttır.

opelcim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz pislenmiş gibime geldi. ama sen gene ustanın nereyi temizlediğini öğren gene onu yaptır. eğer boğaz ise hava filtresinden sonra hava almadığından emin ol. eğer hava almıyorsa filtreden sonra çok ucuz filtre kullanıyorsun demektir. bu filtre tozları geçiriyor galiba (3 ayda yeniden kirlendiği için böyle dedim). bi üst kalitelisini kullan. eğer bulunduğun ortam tozlu ise (köy yolları felan) filtreni daha erken değiştir ve ucuz filtre kullanma.

egr olabilir diyecem ama başka belirtilerde göstermesi lazımdı. eğer egr ise yine temizlet, düzelirse yakıt aldığın yeri değiştirmeyi dene (3 ayda kurum toplatıyorsa o petrolün önünden bile geçme). birde temizletmeden önce carbon clean yaptır içerdeki kurumlar bi çıksın sonra egr temizletki bi daha tıkanmasın.

araçda manifolda giren bazı hortumlar var. onları kontrol ettir. sertleşmişmi ve kırılma yapmışmı diye. onlar tıkalı bile olabilir. çok ucuz olduklarından değiştirebilirsin.

aracında lpg var ise, bi sürü nedende bunun için sayabilirim. (ama yazında belirttiğin bir parça var temizlenen, lpg olmadığını farzediyorum)

boğazlara baktıracam. serviste değiştiriyorum filtreleri orjinal olduğunu söylediler. zaten hava filtresini 2 ayda bir temizliyorum hava ile. carbon clean motora zararlı diye yazıyo bir topikte o yüzden vazgeçtim sizce vaarmı bir zararı? benzini değişik yerlerden alıyorum tek aldığım biryer yok (genellikle bp,shell,opet). araçta lpg yok. yakıt sarfiyatı beni çok sıkıyor ya rahat rahat binemiyorum düşünsenize 20 lira benzin alıyorum 25 km sonra ışık yanıyo bi sönüyo 40a gelince daha sönmüyo ondan sonra bilirsiniz zaten. 6 litre benzinle 60 km yi geçemedim daha. acaba teklemenin nedeni deponun dibindeki yakıtı çekmiş olması olabilirmi? dipteki toz pislik fln. birkeresinde yokuşta park etmiştim araç çalışmadı mecbur düzlüğe kadar saldım öyle çalıştırdım.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğazlara baktıracam. serviste değiştiriyorum filtreleri orjinal olduğunu söylediler. zaten hava filtresini 2 ayda bir temizliyorum hava ile. carbon clean motora zararlı diye yazıyo bir topikte o yüzden vazgeçtim sizce vaarmı bir zararı? benzini değişik yerlerden alıyorum tek aldığım biryer yok (genellikle bp,shell,opet). araçta lpg yok. yakıt sarfiyatı beni çok sıkıyor ya rahat rahat binemiyorum düşünsenize 20 lira benzin alıyorum 25 km sonra ışık yanıyo bi sönüyo 40a gelince daha sönmüyo ondan sonra bilirsiniz zaten. 6 litre benzinle 60 km yi geçemedim daha. acaba teklemenin nedeni deponun dibindeki yakıtı çekmiş olması olabilirmi? dipteki toz pislik fln. birkeresinde yokuşta park etmiştim araç çalışmadı mecbur düzlüğe kadar saldım öyle çalıştırdım.

carbon clean : düşün biz motora toz parçası girmesin istiyoruz ama carbon clean yapınca iri iri kurumlar dökülüp motorda geziniyor ve egzostdan atılmaya çalışılıyor. zararı olmazmı tabiki var. ama aşınmayı fazlalaştırmakdan başka birşey değil. yani motor ömrünün bir şekilde geri çekilmesi. yapmassak ne olur? aynı şey, kurumlar artar ve yağ kirlenip yağlama özelliğini kaybedip yine aşınmalar baş gösterir. başka nasıl temizleriz? sadece söküp elle temizleriz. en ucuzu 500den başlar. 500 mü? 60 mı? taktir senin. şahsen ben carbon clean yaptırırım.

yakıtında ve filtrende sorun yokmuş gibi gözüküyor. ama yinede sen sorunu çözünce söyle burda, bizde nerden olabileceğine dair düşünelim. böyle kısa vadede olması bir yerde yanlışlık yapıldığını gösterir.

temiz yerden alıyorsan deponda pislikde olmaz. ama yılların deposudur, yoktur demem yanlış. pislik de yapabilir. ama nadir görünen bir durumdur. bende hep ışık yanar ama hiç yaşamadım. pislikden bile olsa tam gaz verince basınç görüp pisliği atması lazım.

sen ustanın daha önce nereyi temizlediğini öğren bence. boğazmı değilmi. gereksiz işlere girme. boğazdan ise carbon clean yaptırmana gerek yok. tekleme var diye ustana gidersen ilk buji ve kablo diyeceklerdir, sonrada bobine kadar gider yol. o yüzden 3 ay önce temizlenen yeri öğrenmekle başla bence.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanada burak, ne alemdesin. halen şehrazatlamı takılıyon. bak o karı dolar düşmanı ona göre.

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaş yok bulamadım şöyle temiz otomatik bir astra g:D
yakında dernektende atarsınız beni:D
neyse buyrun kahveler:D