Otomatik Vites Ses

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün bende diğerlerinden daha sinir bozucu bir sesten bahsedeceğim ama öncelikle şunu belirtmek şsterimki forumda bahsedilen tüm sesler benim aracımdada mevcut fakat herhangi bir işlem yaptırmadım zaten seslere bakılırsa iş yılanhikayesine dönmüş biz bu sesleri kesemeyiz bu gidişle şimdi bahsedeceğim ses olayı diğer tüm ses konularına baktım fakat buna benzer bir tarif bulamadığım için yeni konu açtım ben 1.6 T otomatik cosmo araç sahibiyim aracımda kalkışlarda daha duyulabilir olmak üzere araç ivmelenirken yavaş veya kıckdown degıl orta bır hızlanmada vıtes degıstırme esnasında viıujjj diye titrek bir ses geliyor acaba bunu duyan oldumu duymayan varsa dikkatli bir şekilde sızde dınlermısınız kulaklarım hassastır bıraz bu ses diğerlerinden daha çok kafamı bozuyor bu neyden kaynaklanıyor olabılır bır fıkrı veya deneyımı olan varmı ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:Otomatik Vites Ses

bu ses araç ilk kalkışta mı oluyor
eğer bu şekilde ise bu ses daha önce bahsedilmişti sanırım

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik Vites Ses

öylemi göremedim sadece kalkışta değil vitesler attığı sürece geliyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan hocam ozanın bahesttiği ses kalkışta çıkan garçlkamaya benzer ses değil. sanıırm otomatik şanzumandan kaynaklanan  ve  ilerleme esnasında da duytulan bir ses.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen akın arkadaşın bahsettiği gibi bu ses vitesler attıkça devam ediyor ozellıkle 1-2-3-4 çok net duyuluyor arkadaşlar bu konuya özen gösterelim şanzıman çok illet bişeydir garantisinin bittiği gün bozuluverir ve bu şanzımanın en az 5.000 tl olduğunu biliyorum tıkırtılardan çok bu sese dikkat etmeye çalışın

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer böyle bir ses sadece sizde mevcut ise bir arızanın habercisi olabilir
servise danıştınız mı ozan bey?

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn:Ozan bey,
Bende Otomatik Şanzıman kullanıyorum böyle bir sese hiç rastlamadım geçişler gayet sessiz ufakta olsa sarsıntı oluyor ama o adarda olur diye tahmin ediyorum.
Sizdeki ses,Aracınız Turbo olduğundan vites değişiminde devir aniden düştüğü için olabilir diye tahmin ediyorum.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha servise gitme imkanı bulamadım ayrıca servisinde bunu çözeceğine pek inanmıyorumda muhtemelen bu ayın sonunda 15.000 bakımıyla beraber tum tıkırtı ve seslerı soyleyecegım sonuçlarını yazarım buraya aracım 11.000 km de 1 sene oldu arıza habercisi olsa başkalarınında duymuş olması gerekir diye düşünüyorum ama bakalım umarım çok başımı agrıtmaz.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Ozan link' Alıntı:
Daha servise gitme imkanı bulamadım ayrıca servisinde bunu çözeceğine pek inanmıyorumda muhtemelen bu ayın sonunda 15.000 bakımıyla beraber tum tıkırtı ve seslerı soyleyecegım sonuçlarını yazarım buraya aracım 11.000 km de 1 sene oldu arıza habercisi olsa başkalarınında duymuş olması gerekir diye düşünüyorum ama bakalım umarım çok başımı agrıtmaz.

sn ozan beklemek size ne kazandırır? dün ben ESP'den şüphelendim ve servise gittim. sorun yokmuş adamlar 2 saat ilgilendiler... siz de hiç vakit kaybetmeden servise gidin.. garanti kapsamında incelesinler.. otomatik şanzımanı dağıtmadan gidin sorun derim...

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 1.4 turbo otomatik kullanıcısıyım. seslere karşı takıntılıyım ve aracım 4500km de fakat bahsettiğiniz gibi bir ses duymadım henuz. diğer tüm sesler bende de mevcut :(