Otomatik vites araç nasıl kullanılmalı

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozanulu arkadaşım o kadar güzel anlatmışsın ki eline emeğine sağlık.çok aydınlatıcı bilgiler.

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozan arkadaşımızın yazdıklarını okudum da şunu merak ediyorum. Kırmızı ışıkta durduğumuzda otomatik vites aracı boşa almamız gerekirmi. çünkü frene bastığınızda araç kendini boşa alıyor dedi. benim bildiğim araç D de iken hep viteste değilmi.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozan arkadaşımızın yazdıklarını okudum da şunu merak ediyorum. Kırmızı ışıkta durduğumuzda otomatik vites aracı boşa almamız gerekirmi. çünkü frene bastığınızda araç kendini boşa alıyor dedi. benim bildiğim araç D de iken hep viteste değilmi.

Değil. Otomatik olarak bikaç saniyede boşa alır. Kırmızı ışığın bi önemi yok:D , durduğunuzda bikaç saniye içinde boşa alır (yeni nesil ot. şanzımanlar).

Ozanulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar güzel yorumlarınız için asıl ben teşekkür ediyorum...

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4-vites kolunun üstündeki (S)tuşu (spor kullanım) vites geçişleri 3000 devirde ollurken (S) tuşuna bastığımızda araba 5-6-bin devirde vites geçişleri sağlanıyor.
quote]
3000 DEVİRDE VİTES DEĞİŞECEK DİYE BİR KURAL YOK.
Gaz pedalını agresif kullanırsan, yüksek devirlerde vites değiştirir.
Yumuşak kullanırsan da düşük devirlerde değişir.
Ayrıca ayağını gaz pedalından çeştiğn anda da vites değişir.
bir üst vitese geçer

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Değil. Otomatik olarak bikaç saniyede boşa alır. Kırmızı ışığın bi önemi yok:D , durduğunuzda bikaç saniye içinde boşa alır (yeni nesil ot. şanzımanlar).

Selam dostum. Benim 98 model Astra'm var. Bende otomatik vitesin yabancısyım. Benim kisi her halde eski nesil olacak. Haliyle sabah akşam durk kalklı bir trafikte gidiyorum. ÖZellikle akşa dönüşte sürekli 35-40 sn 'lik kırmızı ışıklara takılıyorum. Şimdiye kadar ayağım frende bekliyordum ve vitesi sürekli D'de tutuyorum. Yakıt tüketimi ve daha iyi sürüş için kırmızı ışıklarda ne yapmalı. Cevap yazarken aracımın 98 model olduğunu göze alın lütfen.

Şimdiden teşekkürler.

CıHaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s tuşu hakkında bilgi verir misiniz

mrb arkadaşlar bende de 96 model astraglvar otomatik fites (s) spit tuşu ekranda yanıp sönmeye başladı bende ilk olarak kullanı yorum bu aracı s tuşu ekrandaa yanıp söndüğün de arızası ne olabilir bu olay başına gelen varmı teşekkürler...

aksoy9801

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam..

walla bu zamana kadar manuel kullanmanın eşeklik olduğunu fark ettim. arkadaşların bahsettiği gibi kullanmaya çalışıyorum hatta 20 sn ve üzerinde beklemelerde N ye almam gerektiğini de duymuş ve okumuştum. bunu da yapıyorum. hem yakıttan hem de gidişinden memnunum. maşşallah diyerek, iyi akşamlar..

Ekli dosyalar

• CIMG2373.jpg
    CIMG2373.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 28
  • CIMG2374.jpg
    CIMG2374.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 23

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik vites konforun ta kendisidir, çok yakar manueldeki performansı bulamazsın çok sorun çıkarır gibi şeyler şehir efsanesidir aksine ben otomatikten çok memnunum performans konusunda rallide değiliz sonuçta kimseyle yarış yapmıyoruz buşekilde bakarsak performansı manuele göre pekde farklı değil hatta bence hiç fark yok, çok yakması olayı doğru değil bunu kim uydurmuşsa iyi uydurmuş yada eskidenmi öyleydi bilmiyorum ben hep kullandığım araçların yakıtların etrafımdaki diğer kullanıcılarla kıyaslarım çok yaktığına rastlamadım hatta benim kullanma tarzımla manuellerden daha tasarruflu gidiyorum, bu devirde hamallık etmek isteyen gider manuel alır bas debriyaja vites at bunları sürekli yapmak birkaç saatlik araba macerasını işkenceye dönüştürür 1 sene kullanacağınız ayakkabı 6 ayda eskir ayakların ve elin sürekli hareketinden akşam evde daha yorgun olursunuz, masraf meselesine gelince otomatik şanzımanların çoğunun içinde kullanılan yağ ömürlüktür ve şanzıman mekaniği arabayı öküz gibi kullanmadıktan sonra ömür boyu bir sorun çıkarmaz 300 binde trafikten çekilirken şanzımanına hiç işlem yapılmamaış otomatik araçlar gördüm, ha bir de en önemlilerinden biri manuellerdeki gibi kullanıma bağlı olarak birkaç yılda bir ortalama 1000 TL ödeyerek baskı balata değişimi de yapılmaz, dik yokuşlarda manuel aracı yokuş yukarı ileri yada geri hareket ettirmek özel yetenek ister otomatikte bu çocuk oyuncağıdır vs vs... artık hangisi akıllı işi bi karar verirsiniz :dil:

Son düzenleme: