otomatik vites 5. vitesten 4. vitese geçişte ileri savrulma problemi

zek_-_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabahları bazen motor soğuk iken 5 viteste frene basınca 4. vitese geçişte araç ileri savruluyor, araç kayıyor gibi..

bugün sabah problem kaçıncı viteste oluyo diye test ettim.aracı çalıştırdım hareket ettikten sonra kısa sürede vites 5 e geldi manuele alıp baktıp tekrar otomatiğe aldım sonra frene bastım ileri attı kendini vitese baktım 4 olmuş. sonra tekrar denedim yine oldu. hararet elliyi biraz geçinde tekrar denedim yine oldu. sonra motor ısınınca denedim olmadı.

sizce problem nedir arkadaşlar. sadece motor soğuk iken 5. viteste frene basınca 4. vitese geçişte oluyor bu poblem..

deli_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: otomatik vites 5. vitesten 4. vitese geçişte ileri savrulma problemi

Şanzuman dişlilerinin birden ısınması yüzünden geçişler pek sağlıklı olmaya bilir. Şanzuman sıvısının rölanti ısıya geldiğinde ve bütün sisteme temas ettiğinde yapmaması aklıma bunu getirdi. (Hiçbir teknik bilgim yok, şahsi yorumum)

amoore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç motor soğukken rölanti devri biraz yüksek çalışır, hatta manuel araçlarda gaza basmaya bile gerek kalmayabiliyor araç kendiliğinden ivmeleniyor.

5 viteste frene basınca 4. vitese geçişte araç ileri savruluyor : '' Ayağın frene basılıykenmi yoksa ayağını frenden çektikten sonramı araç ileri savruluyor '' 

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizin araçtaki sorunun benzeri bende de vardı. Araç durmaya yakınken kendini ileri geri atarak duruyodu. Vites küçültmelerini bariz bir şekilde hissettirir oldu. Servise götürdüm önce güncelleme yaptılar sorun yok dediler sonra şanzıman tamir görcek tahmini masraf 5 Bin lira dediler. Bende şanzımanın teknik olarak ne sorunu var direk 5 binlira deyip geçiyosunuz dedim cevap veremediler. Şanzımancıya gönderdim hiçbir sıkıntının olmadığı ateşleme de ki sıkıntıdan kaynaklandığı söylendi. Yani araç dengesiz ateşleme yaptığı için sarsıntı yapabilir dendi.

zek_-_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frene basılıyken de oluyor basmadan da oluyor vites düşünce olan bir sıkıntıı. motor soğukken araç hızlanıp 5. vitesi geçip, yavaşladığında 4. vitese düşerken hisediliyor.