otomatik sanzıman arıza

serap34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söle söylim servisten bi arkadas geldi sanzıman yagı eksik ayrıca motor yagı koymuslar araca dedi ayrıca pozizyon sarteli temizlencek dedi aracım D ve 123 vitesler de sanzıman ısınınca normal giderken bosa almıs gibi oluyor VİTESDEYKEN YANi gitmiyor napcam bilemiyorum napmam lazim kafam karisik

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağını boşalttır otomatik şanzıman yağını koydur atf yağı pozisyon şarterinin neresini temizleyecek anlamadım ama konumunu ayarlıyacak sanırım şanzımanın üstünde o dediği şarter ... dediğim gibi yağ eksik yeterli basınç sağlanmıyor yağın basıncı düşük tahmin etmiştim zaten yağını boşalttırın hatta şanzıman yağ filtresini söktürüp temizletin. Sorun yağ basıncından ve seviyeyi az olmasında kararsızlıkta pozisyon şarter ayarsızlığından yapıyor. Hiç kafanız karışmasın o usta doğru söylemiş bence o gelen ustaya yaptırın. Sorun ortadan kalkıcak büyük ihtimalle.

serap34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkür ederim kac gündür arabasızım fikir aliyordum bi arkadas her yere güvenme demisti yapti sanarsin yolda kalirsin demisti o yüzden kafamda karisti tatile gidecegim icin simdi yagı ve pozizyon sartelini falan ayarlatim ozaman ins sanzımanın inmesi gerekmez paylasim icin tekrar tesekkürler

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burası bilgi paylaşım formu elbet yardım olacak. O size diyen usta bence doğru söylüyor şanzıman yağını boşalttırın yerine atf otomatik şanzıman yağı koydurun artık kaç litre alır bilemem ama o usta ne kadar alacağını bilir . Zaten siz cihaza otomatik şanzıman beynini okutup yağ basınçlarını kontrol ettirebilseniz ustanız size söyler mesela yağ basıncı düşük diye o yüzden vites geçişleri ya geç oluyor yada olmuyor ...yani sizin şanzımanın inmesi gerekmiyor kanımca otoatik şanzımanlarda genelde bu sorunlar mevcut yağ basıncı düşük kaldığından vitese geç geçiyor yada geçmiyor.Saygılar.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gene bana bişi kalmadı.

usta nasıl anladı acaba motor yağı konduğunu, rengimi farklıydı acaba.

mhmt dnz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Automatik gearbox acil yardim!!!

Arkadaslar ben de de ayni sorun var lutfen yardim edin arac nadir olarak automatic gearbox arizasi veriyor arac bayiliyor gitmiyor araci stop edip calistirinca bazen duzeliyor bazen ayni sey yaziyor ama isininca olmuyor gecen ustaya biraktim onunda sabah basina gelmis hava akismetresini sokmus ve normal olarak yola devam ettim diyor teshisi hava askismetresinin degisimi diyor ki bu bana mantikli gelmedi otomatik şanziman ile hava akismetresinin ne kadar alakasi var onu da bilmiyorum lutfen yardim edin...

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdada aynı sorun vardı automatic gearbox yazısı çıkıyordu aracım bayılıp gitmiyordu özellikle motor ısındığı zaman.aracımı yetkili servise ve gaz kelebek boğazı ve hava akış metresi arızası veriyordu.hava akış metresini orjinal taktırdım ve çıkma gaz kelebek boğazı bulup değiştirdim.aracımda hiçbir problem kalmadı.hava akış metresi çok önemli aracın performansınıda yüksek ölçüde etkiliyor.bana sorarsanız orjinal taktırın.arkadasm yan sanayisini taktırıp randıman alamamıştı.yetkili servise gidip bi arıza tespiti yaptırın çnki gaz kelebek boğazındada sıkıntı olabilir ancak hava akış metresini kesinlikle değiştirmeniz gerek

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok çok iyi bir otomatik şanzumancınız yok ise arıza durumunda ilk gitmeniz gereken yer yetkili servis olsun . yetkili serviste 400 tl lik valf ile problem cözüldü ama ondan önce aynı arıza için maslakta ünlü bir ustaya 2.400 tl vermiş birisi olarak söylüyorum. otomatik şanzıman arızasında yetkili servisten bilgi almadan tamirine başlamayın.

Son düzenleme:

mhmt dnz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben de de ayni sorun var lutfen yardim edin arac nadir olarak automatic gearbox arizasi veriyor arac bayiliyor gitmiyor araci stop edip calistirinca bazen duzeliyor bazen ayni sey yaziyor ama isininca olmuyor gecen ustaya biraktim onunda sabah basina gelmis hava akismetresini sokmus ve normal olarak yola devam ettim diyor teshisi hava askismetresinin degisimi diyor ki bu bana mantikli gelmedi otomatik şanziman ile hava akismetresinin ne kadar alakasi var onu da bilmiyorum lutfen yardim edin...
arkdaslar sorun cozuldu pzoisyon salteri degisti bilginize