otomatik sanzıman arıza

burdurlu-mehmet-usta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otamatik şanzuman arızaları

serap34 arkadaşım sanırım sizin aracın şanzuman yağı ve filtresi hiç deyişmemiş ve şanzumanın içindeki kavramaları yanmış.

iceberg-fth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

merhabalar umarım konuyu dogru yere acmisimdir öncelilkle aracım 97 model vectra otomatik vites D de ve 1-2-3 viteslerde vitese gecmiyor bosa almıs gibi oluyor sanki N deymis gibi GERİ VİTESE BAZEN GECİP BAZEN GECMİYOR aracımı nereye götürcegimde kararsızım sorun ne olabilir önerilerinizi ve basına gelen arkadaslar varsa tavsiyelerini bekliyorum birde bazen otomatik gearbox yazısı cikiyor.

motoru yıkattın mı? sensörler ıslanıncada yapar pek şanzımanlık bi durum olmayabilir.Ben yıkatmıştım dediklerinin aynısı olmuştu meğer otomatik vites arabanın motoru yıkanmazmış:)

Son düzenleme:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım serap hanım ın sorunu 2009 dan bu yana kesin çözülmüştür..hatta satıp otomatik vites aracı bile olmuştur..

emesensen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
96 otomatik vectra

Herkeze iyi günler arkadaşlar. Otomatik vites konusunda geniş bir bilgi ve birikime sahip olan varsa lütfen cevap yazsın.. 96 model 2,5 cdx aracımın sadece soğukken geri vitese geçiş yapamıyor..buda canımı sıkıyor..otomatik arac seviyorum fakat boyle bir sorunu yaşayacağımdan korkuyordum başıma geldi.nedenini henüz doktoruna gitmeden kazıklanmamak için bilgi almak istiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba su birikintisinde falan geçtiğinizdemi oluyo bu olay yoksa her ilk çalıştırmada mı geri geçmiyor,
cevap su birikintisi ise soketlerde ıslanma meydana gelebiliyo kuruyunca düzeliyo,
sürekli ise uzman arkadaşlarımız var bu konuda yardımcı olacaklardır..