otomatik sanzıman arıza

serap34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar umarım konuyu dogru yere acmisimdir öncelilkle aracım 97 model vectra otomatik vites D de ve 1-2-3 viteslerde vitese gecmiyor bosa almıs gibi oluyor sanki N deymis gibi GERİ VİTESE BAZEN GECİP BAZEN GECMİYOR aracımı nereye götürcegimde kararsızım sorun ne olabilir önerilerinizi ve basına gelen arkadaslar varsa tavsiyelerini bekliyorum birde bazen otomatik gearbox yazısı cikiyor.

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta kadar önce aynı şey başıma geldi. araç hala tamirde. sanıyorum sen de benim gibi şanzımanı yaktın. koku da var mı bu olay olduğunda .

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Üyeler;

"Üye arşivi"in amacı birbirimizi tanımak ve bilgi birikimlerimizi paylaşmaktır.
Bu nedenle bu anabaşlık altındaki kişisel konu girişlerinizde lütfen aşağıdaki detayları dikkate alalım. Bu forma göre giriş yapmamış üyelerimiz "Düzelt"erek bilgilerini güncelleyebilirse seviniriz. Elbette bu bilgilerin bir başvuru formu gibi sırayla yazılması gerekmiyor. İsteyenler bunu bir anlatı içerisine de serpiştirebilirler. Ama, çok yalın ve tek satırlık, kimden geldiği bile belli olmayan tanıtımlerı lütfen değiştirelim ve yeni girişleri bu kriterlere göre gerçekleştirelim.

Üye Arşivi tanıtım formatı:

- İsim ve soyad
- İkamet ettiğiniz yer
- Mesleğiniz ve yaşınız
- Varsa otomobilinizin marka ve modeli

Tanıtım formatı yayın tarihi: 12/9/2006
(Bu tarihten sonraki tanıtımların hepsi formata uygun olmalıdır)

Serap Hanım Hoşgeldiniz Öncelikle Tanitirsaniz Kendinizi Dahada Yararli Cevaplar Bulabilirsinz..

serap34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana bir parcasi temizlencek dediler ama napcami bilemiyorum

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serap hanım. sanırım sizinde otomatik şanzıman benimki gibi olmuş. bence otomatik şanzımandan anlayan birini bulup şanzıman sökülerek bakılmalı.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Otomatik vitesten anlayan usta pek az bulunuyor. Bence referans aldığınız iyi bir yere götürün. Bu konuda forumumuzdaki en yetkin kişilerden biri Polat. bakalım ne diyecek?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektro vana basıncını ölçtürün yağ basıncını ölçtürün yani otomatik şanzımanlarda filtre oluyor onu söktürüp kontro ettirin hatta yağını ölçtürün. İhtimaller arasında aklıma 2 3 sorun geliyor ya yağın seviyesi az yada yağın basıncı düşük yada otomatik şanzıman beyninde sorun var...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aha biri otomatik dedi.

beyin kısmına girmeden tam tespit için arızanın nasıl başladığını söylerseniz iyi olur.
yani durup dururkenmi oldu yoksa belirtiler gösterip (sallama, rampa çıkmama, motor devrine göre yavaş gitme şeklinde)
durup dururken oldu ise elektronik veya vakumsal bir sorundur. diğer şekilde ise açılıp tamir görmesi lazımdır.

ertanunver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb. benimde aynı şey başıma geldi..Arabanın far lambası yanmıştı. onu değiştirttim bi elektrikçide. yola çıktım araç gazı kesince stop etmeye başladı bazen vitese geçti bazen geçmedi. birde devam etti yada iki de bağırdı.Elektrikçi far ampulunu takacam diye hava filtresine giden boruyu kanırtıp yırtmış.Araba borudan hava alıyor.dolayısıyla hava sensöründen sonra yakıt sistemine hava giriyor ve beyin karışyor.bu deliği kapattım arıza falan kalmadı.Otm şanzıman beyni hangi vetese geçeceğinin komutunu gaz pedalı sensöründen alıyor. normalden farklı şekilde aldığı hava sensöre girmeden sisteme girdiği için de beyni karışıyor. Bence şanzımancıya gitmeden önce bu sistemleri bir kontrol ettirin. Şayet şanzımandan koku geliyorsa diyecek çok fazla birşey yok direkt şanzımancıya gidin..