Otomatik kapı meselesi

enduruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine bugün aracın config ayarları ile oynarken otomatik kapı kilitleme bölümüne baktım. Birkaç ayarı değiştirdim ancak kitapçıktan da tam olarak anlayamadım. Sormak istediğim şunlar:

Otomatik kapı açma: Kontağı kapattıktan sonra, otomatik kapı kilidi açma işlevini etkinleştirir veya iptal eder.
Otomatik kapı kilitleme: Kontağı kapattıktan sonra, otomatik kapı kilitleme işlevini etkinleştirir veya iptal eder.

Bu ikisini birbirinin zıddını yapıyor. İkinciyi anlamadım, kontağı kapattıktan sonra kapıların kilitlenmesini neden isteyeyim ki??? Kontağı açtıktan sonra otomatik olarak kapıların kilitlenmesi olabilir mi bu?? Yanlış tercüme olabilir mi yani?

Kapı açıkken kilitlemeyi önle: Sürücü kapısı açık durumdayken otomatik kapı kilitleme fonksiyonunun etkin olup olmayacağını belirler.
Gecikmeli kapı kilitleme: Gecikmeli kapı kilitleme fonksiyonunu etkinleştirir veya iptal eder.
Kpıları otmtk yeniden kltleme: Kilitlerin çözülmesinden sonra araç kapılarının açılmaması üzerine otomatik tekrar kilitleme fonksiyonunu etkinleştirir veya iptal eder.

Yukarıdaki üç özellik ile ilgili sorum ise şu. Bu ayarlardan herhangi biri aracın anahtarı kontak üzerindeyken, kapılar kapalıyken ve ben dışarıdayken kapıların otomatik olarak kilitlenmesine neden olabilir mi? :)) Biliyorum biraz tuhaf ama eski bir aracımda alarmın salak bir özelliğinden dolayı böyle bir olay başıma geldi ve aracı çalışır vaziyette bırakıp yedek anahtarı almaya gitmiştim :))

Selamlar,

Murat

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik kapı meselesi

Sanıyorum sizi sıkıntıya sokabilecek tek ayar kapıları otomatik yeniden kitleme olabilir. Bu, anahtar kontak üzerinde değilken ama örnek veriyorum araç içinde bir yerde dururken arabanın kendi kendine kitlenmesine neden olabilir. Sonrası malum, yedek anahtar için yolculuk. (:)

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ah ben bunu hep merak etmistim demek iyi kurcalayamamisim benim gibi acik unutup 5 gunluk yurtdisina giden bi tip icin pek ideal her ne kadar tav otopark guvenligi ilgilense de ne olur ne olmaz acmaliyim o ozelligi

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

GNSpower link' Alıntı:
Sanıyorum sizi sıkıntıya sokabilecek tek ayar kapıları otomatik yeniden kitleme olabilir. Bu, anahtar kontak üzerinde değilken ama örnek veriyorum araç içinde bir yerde dururken arabanın kendi kendine kitlenmesine neden olabilir. Sonrası malum, yedek anahtar için yolculuk. (:)

Aynen Orasıda Var Birde YEdek Anahtar Peşinde Koştur :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Doğan o ozellık şoyle
mesele uzaktan kapıları actınız yaklasık 2 dk falan kapıyı acmazsanız arac tekrar kapıları kılıtlıyor yanı o ozellıgın acık olması daha ıyı..
2012 modellerde arac hareket etmeden otomatık kapıları kılıtlemıyor yanı 30 km falan cıkınca otomatık kılıtlıyor
stop edıp kontak anahtarını cıkarıncada otomatık acıyor

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
2012 modellerde arac hareket etmeden otomatık kapıları kılıtlemıyor yanı 30 km falan cıkınca otomatık kılıtlıyor
stop edıp kontak anahtarını cıkarıncada otomatık acıyor
2010 modellerde de aynı şekilde.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
2010 modellerde de aynı şekilde.
yazılımla alakalı sanırım yanı aracınızı guncelleme yaptıysanız oyledır

cemreozzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2010lardada mi oyle? Nerden actiniz bugun kurcaladim bulamadim kitlenmiyo benimkisi hangi yazilim o ne zaman yapildi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemreozzer link' Alıntı:
2010lardada mi oyle? Nerden actiniz bugun kurcaladim bulamadim kitlenmiyo benimkisi hangi yazilim o ne zaman yapildi?
servıste hıc guncelleme yaptırmadınızmı aracınızı..
kontak takılıyken teyp yanındakı confıg yazan menuden ayarları ayarlayabılırsınız

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

bulent_tnt link' Alıntı:
servıste hıc guncelleme yaptırmadınızmı aracınızı..
kontak takılıyken teyp yanındakı confıg yazan menuden ayarları ayarlayabılırsınız
uygulamalı olarak gösterebilirmisiniz sayın bülent bey.. tam anlaşılmadı  dancee