Otomatik kapı meselesi

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik kapı meselesi

bulent_tnt link' Alıntı:
Doğan o ozellık şoyle
mesele uzaktan kapıları actınız yaklasık 2 dk falan kapıyı acmazsanız arac tekrar kapıları kılıtlıyor yanı o ozellıgın acık olması daha ıyı..
2012 modellerde arac hareket etmeden otomatık kapıları kılıtlemıyor yanı 30 km falan cıkınca otomatık kılıtlıyor
stop edıp kontak anahtarını cıkarıncada otomatık acıyor

olması gereken de bu zaten. ben de 2011 vw caddy var. belli bir km'den sonra kendi kapatıyor kapıları. kontağı cıkardıgınızda da arac otomatik acılıyor. diyelim arac kilitli acma tusuna bastınız fakat araca girmediniz kapıları acmadınız arac belli bir süre sonra kilitleniyor tekrardan.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Doğan o ozellık şoyle
mesele uzaktan kapıları actınız yaklasık 2 dk falan kapıyı acmazsanız arac tekrar kapıları kılıtlıyor yanı o ozellıgın acık olması daha ıyı..
2012 modellerde arac hareket etmeden otomatık kapıları kılıtlemıyor yanı 30 km falan cıkınca otomatık kılıtlıyor
stop edıp kontak anahtarını cıkarıncada otomatık acıyor

Bende de aynı şekilde. Araç 10 km hıza geldiğinde kapılar kilitleniyor. Vitesi P konumuna aldığımda da açıyor. Diğeri ise kapıları kilitledim, kapılardan(bagaj adam yerine konmuyor) herhangi birini açmaz isem bir müddet sonra kendiliğinden kilitliyor. Eğer kapı açılırsa veya kapıları hiç kilitlememişsem araçtan indiğimde, kapılar otomatik kilitlenmiyor.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bende de aynı şekilde. Araç 10 km hıza geldiğinde kapılar kilitleniyor. Vitesi P konumuna aldığımda da açıyor. Diğeri ise kapıları kilitledim, kapılardan(bagaj adam yerine konmuyor) herhangi birini açmaz isem bir müddet sonra kendiliğinden kilitliyor. Eğer kapı açılırsa veya kapıları hiç kilitlememişsem araçtan indiğimde, kapılar otomatik kilitlenmiyor.

p konumuna aldığınızda aracın kilitlerinin acıldıgından emin misiniz? 90 saniyelik ışıklarda p'ye aldıgımızda aracın kilitleri devre dışı kalıyorsa bence bu bir güvenlik zaafiyetidir.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
p konumuna aldığınızda aracın kilitlerinin acıldıgından emin misiniz? 90 saniyelik ışıklarda p'ye aldıgımızda aracın kilitleri devre dışı kalıyorsa bence bu bir güvenlik zaafiyetidir.

Aynen P de kilitler açılıyor. Işıklar için N konumunu düşünmüş opel mühendisleri.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Aynen P de kilitler açılıyor. Işıklar için N konumunu düşünmüş opel mühendisleri.
emre benım bıldıgım anahtarı cıkarınca acılıyor yenılerde
ben bu ozellıklerı kullanmadıgım ıcın bılmıyorum ne gerek var kendım kıtler acarım dıyorum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Emre bende araba vitesi P'den çıkarttığım an kilitleniyor. Eğer durursam ve biri inerse de ayağımı frenden çektiğim an tekrar kilitliyor kendini.

Fantastik yazılım farklılıkları. (:)

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

genellikle n konumuna pek almayın derler otomatik araçlarda ne kadar doğru bilmiyorum ama.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manuel için otomatik kilitleme 5-10 metre gidince kilitliyor inerken de anahtarı çıkarınca açıyor