Otomatik far sensörü yapımı

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle yaptım.....
röleyi dediğim gibi küçülttüm. ufak röle aldım. 3 sn 5 sn oldu... sonra 4700 lük kondansatörün yanına bi tane daha 4700 lük kondansatör attım. şimdi 9-10 saniye arasında oldu.. ee buda yeter dedim....

ama arabaya uygularken şöyle bi sorun olabilir; devre elektriği aldığında kondansatörlerin dolması ve röleyi çekmesi 1-1,5 sn arasında oluyor. arabada da kapıları açınca veya kilitleyince gelen elektrik 1 saniye felan.... acaba bu sürede kondansatörler dolup röle çekilecekmi??? aklımdaki tek soru bu şimdilik????

ne yaptın devreyi araca bağlama imkanın oldu mu?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yaptın devreyi araca bağlama imkanın oldu mu?

yok kardeş daha takamadım.. sadece pazar günleri müsait oluyorum.. geçen pazar hava kapalıydı bakamadım. bu pazarda açık öğretim sınavı var, bakamayabilirim. ondan sonraki pazara inşallah takacam.. yada bu pazar sınavdan sonra takacam... :):):)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ya adaşımla ikiniz yapın takın ooh valla ya.. :)
bektaş, adaşımı bursa da yakalayamıyorum ama seni ankara da müsait olunca kesin yakalıcam haberin olsun :):)
far devresi değil de elimde hazır olan cam devresini monte edememek çok can sıkıyor...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sana zaten bu konuda mahçubum...:(:( bi müsait olamadık...
ama en kısa zamanda mutlaka bekliyorum...
far sensörü devresini yap.. onu da takayım.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
teşekkürler abi, ne mahçubiyeti, estafurullah, müsait olabilsen buluşur hallederdik biliyorum, canın sağolsun, inşallah bir dahaki gelişimde hallederiz... :) ben takip ediyorum yaptıklarınızı, kolay gelsin,,,

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler sertan kardeş..
sen olmasan gene yapamazdık.. sana tekrardan teşekkür ederim.