otomatik cdx

tuningseytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımı sattım (1.6 2000 model vectra) şimdi cdx arıyorum fakat otomatik vitesler coğunlukta. sizce otomatik vites cdx nasıldır manuelin seriliği varmıdır sorunları varmıdır kullanan arkadaşlar cvp verirseler sevinirim.. teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sürekli düz vites kullandı iseniz otomatik vitesli araçta düz olanla aynı değerli beklemeyin derim. Bekler iseniz hüsran yaşarsınız.

tuningseytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatikte düzde kullanıyorum işim gereği ama merak ettiğim konu manuel kadar serimidir ve sorunlumudur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik vites manüel araçlara nazaran daha az atiktir. Zorlar isen atak olur ama işin ucunda otomatik şanzuman var :) hiç tavsiye etmem :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otomatik Vectra A 2.0 ve manuel Vectra B 2.0 kullanıyorum, gerek yakıt gerekse performans açısından arada öyle hissedilebilir bir fark yok ( tabii A kasanın 115 Hb, 1170 kg - B kasanın 136 Hb 1270 kg olduğunu göz önünde bulunduruyorum)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımı sattım (1.6 2000 model vectra) şimdi cdx arıyorum fakat otomatik vitesler coğunlukta. sizce otomatik vites cdx nasıldır manuelin seriliği varmıdır sorunları varmıdır kullanan arkadaşlar cvp verirseler sevinirim.. teşekkürler.

2000 model CDX manuel aracım var.. üzerinde f23 vites kutusu mevcut...Diğer vectralarda bildiğim kadarıyla f18... F23 hem daha çok tork üretiyor hem daha sağlam diye biliyorum...Ancak baskı balatası %40 daha pahalı...gayet memnunum. 6000 devir civarı; 2. vites 109... 3. vites 162 yi gördüm...Mesela 80-90 da 3. vitese çekip gazı köklediğin zaman çok seri şekilde 150 ye çıkabiliyor.. 1. ve 2. vites çok seri olmasa da bence sınıfındaki araçlara göre iyi ve gayet yeterli..
bildiğim kadarıyla otomatikleri 4 ileri .... bu yüzde vites aralıkları farklı .... Bu yüzden biraz daha hantal olabileceğini düşünüyorum..
Otomatik vitesinde, manuel vitesinde sorunlar çıkabilir...Önemli olan daha önce nasıl kullanıldığı...Manuel vites sorunsuz diye bir kural yok...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vites çok rahat onu tavsiye edebilirim tam konfor sağlıyor sol ayak sürekli dinlenmede

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model otomatik cdx kullanıyorum. gerek akselerasyonundan gerekse maksimum hızından gayet memnunum. 1370 kg ağırlığında bir araç için gayet yeterli. ancak bu durum tamamen kullanıcının beklentisi ile alakalı. ancak 1.6 dan sonra size yeterli gelecektir kanaatindeyim.

cdxlerin en büyük problemi bana göre mercekli farlarıdır. orijinalinde küçük mercek kullanılmış bu sebeple aydınlatma performansı yeterli değil maalesef. bunun dışında ben bir sorun yaşamadım. kesinlikle tavsiye ederim. ancak tavsiyeme bir hususu daha ilave etmek isterim; piyasası ne ise 2-3 üstündeki araçlara bakın. sonra aradaki farkın 2 katını harcarsınız hem arabayı adam edemezsiniz hem de buz gibi soğursunuz. bakımlı olsun...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kaliteli bir xenon ampul kullanılır ise halojen seviyesinde veya daha iyi oluyor aydınlatma. Ama malesef kaliteli ampuller pahalı olduğundan herkes ucuz çin malı, yüksek kelvinli ama düşük lümenli ampul kullanıyor (biraz da beyaz olsun, gösterişli dursun diye...) bu yüzden aydınlatma kötüleşiyor. Benim aracın aydınlatmasından gayet memnunum.

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm 2000 CDX manuel Aracım var. 4 ay önce aldım.Daha önce otomatiğini hiç kullanmadım.1.6 motora göre eminim daha tatminkar gelecektir. otomatik vitesin manuel kadar seri olacağını zannetmem. her araçta olduğu gibi bu araçtada ufak tefek sorunlar çıkabiliyor.ama sen sen ol bakımlı temiz bir araç al ben piyasasının 1500-2000 tl üzerinde aldım.Eğer sende binici isen temiz araç için fazla verileceğini bilirsin.