Hangisini Almalıyım ?

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 model g kasa astra kullanıyordum aracımı sattım bütçeme uyan 2 adet j kasa astra buldum

1. Seçenek 2010 model enjoy donanım
Hız sabitleme
Sis farı
Elektronik el freni vs.
156.000 km benzinli sol arka çamurluk değişik başka bir boya değişen yok yaşadığım şehirde araç

2.seçenek ise
2012 model edition
140.000 km benzinli
Sağ tarafı boyalı değişen yok 2 parça macun boyalı 2 parça normal boyalı ben bu ikisi arasında kaldım şimdi

Sizce ben hangisini almalıyım bu konuda bana fikir verirseniz çok sevinirim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
tamamen tercih meselesidir.
ama birkaç ayrıntıya dikkat çekmek isterim.
2012 yılının bir kısmında astra j ler makyajlı üretildi. 2. seçenekteki araç makyajlı mı değil mi. makyajlı olması bir artıdır bence. Ancak tam bilmemekle beraber edition paketler giriş paket diye biliyorum o yüzden hız sabitleme, far sensörü, yağmur sensörü vs. gibi özellikler olmayabilir.
Öte yandan sağ taraf boyalı demişsiniz, nasıl bir hasar aldığı önemli. Sert bir hasar aldıysa sağ perde airbagleri açmış olma ihtimali var. Piyasadaki sağ yandan, sol yandan boyalı araçların çoğu perde hava yastığı açmış durumda el değiştiriyor.
Tramer kayıtları, kaçıncı sahibi olacağınız gibi konular da var ayrıca.
kafanızı karıştırmak istemem ama bu hususlar önemli olabilir.

• Beğen
Tepkiler: smihci

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tamamen tercih meselesidir.
ama birkaç ayrıntıya dikkat çekmek isterim.
2012 yılının bir kısmında astra j ler makyajlı üretildi. 2. seçenekteki araç makyajlı mı değil mi. makyajlı olması bir artıdır bence. Ancak tam bilmemekle beraber edition paketler giriş paket diye biliyorum o yüzden hız sabitleme, far sensörü, yağmur sensörü vs. gibi özellikler olmayabilir.
Öte yandan sağ taraf boyalı demişsiniz, nasıl bir hasar aldığı önemli. Sert bir hasar aldıysa sağ perde airbagleri açmış olma ihtimali var. Piyasadaki sağ yandan, sol yandan boyalı araçların çoğu perde hava yastığı açmış durumda el değiştiriyor.
Tramer kayıtları, kaçıncı sahibi olacağınız gibi konular da var ayrıca.
kafanızı karıştırmak istemem ama bu hususlar önemli olabilir.
Öncelikle teşekkür ederim araç makyajlı kasa olabilir hız sabitleyici mevcut araçta , sanırım hız sabitleyicili olanlar makyajlı kasa oluyormuş , araçta tramer kaydı yok satıcının beyanına göre 2 . Sahibi bu kaza ilk sahibinde olmuş airbag açılmamış ama bunu teyit etmek zor olacak benim için çünkü araç bingöl de ve airbag kontrolü yapan bir expertiz yada yetkili servis airbag tamircisi bu şehirde bulamadım netten yaptığım araştırmalar da o yüzden airbag kontrol şansım yok.

ama diger araç ankara da olduğu için ve tarcanlar expertiz gibi firmalar bulunduğu için diğer aracı kontrol ettirme şansım var.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2012 model Astra J Edition dizelini kullandım...Cruse Control vardı...Edition baz donanım...Ben olsam seçeneklerden mecbursam eğer 1.seçeneği seçerdim...

• Beğen
Tepkiler: smihci

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
ankaradaki araçta-eğer doğruysa sadece arka çamurluk değiştiyse- airbag açmış olma ihtimali zayıf zaten.

2010 model 2012 ye göre iki yaş daha yaşlı demek. ayrıca km farkına da 1 yaş dersek, 3 yıl daha yaşlı bir araç diyebiliriz ankaradaki araç. ankaradaki araç lpg li mi değil mi, lpg li ise benzinde kullanılmış diğer araca göre sorun çıkartma ihtimali daha yüksektir. örneğin lpg li ise subap değişimini mutlaka sorun. subaplar değişmediyse, orjinal subaplar varsa ve uzun süredir lpg li binilmişse subaplarla ilgili sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.
yanlış anlamayın ben size sadece beyin fırtınası olması açısından fikirlerimi belirtiyorum. ikinci el araç almak gerçekten çok zor sizi anlayabiliyorum. onlarca kriteri en optimal şekilde bir araya getirmek gerekiyor.

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2012 model Astra J Edition dizelini kullandım...Cruse Control vardı...Edition baz donanım...Ben olsam seçeneklerden mecbursam eğer 1.seçeneği seçerdim...
Ustam seçeneklerde mecburum çünkü bütcem 300.000 üst limit böyle olunca çok seçeneğim olmuyor maalesef h kasada almak istemiyorum olmuşken j olsun diyorum.

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankaradaki araçta-eğer doğruysa sadece arka çamurluk değiştiyse- airbag açmış olma ihtimali zayıf zaten.

2010 model 2012 ye göre iki yaş daha yaşlı demek. ayrıca km farkına da 1 yaş dersek, 3 yıl daha yaşlı bir araç diyebiliriz ankaradaki araç. ankaradaki araç lpg li mi değil mi, lpg li ise benzinde kullanılmış diğer araca göre sorun çıkartma ihtimali daha yüksektir. örneğin lpg li ise subap değişimini mutlaka sorun. subaplar değişmediyse, orjinal subaplar varsa ve uzun süredir lpg li binilmişse subaplarla ilgili sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.
yanlış anlamayın ben size sadece beyin fırtınası olması açısından fikirlerimi belirtiyorum. ikinci el araç almak gerçekten çok zor sizi anlayabiliyorum. onlarca kriteri en optimal şekilde bir araya getirmek gerekiyor.
İkiside benzinli görünüyor ilan sahibinin biri ile görüştüm diğeri ile görüşemedim maalesef tabiki subap sorunun dan haberdarım lpg olsa o ilk soracağım soru zaten evet o airbag konusu beni tedirgin ettiği için ankaradaki araca sıcak baktım aslında ikinci el araç almak gerçekten gerici bir iş ve bütce sınırlı birde işin bir kısmı borç olunca daha fazla geriliyor insan