Otomatik astra g Tartarini stop etme

cengiz.turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g kasa elegance otomatik vites aracım var. 80 bin km de. 1 ay önce tartarini lpg taktırdım. araç ilkzamanlar yolda hızla giderken birden kendi kendine devirden düşüp benzine geçiyordu. usta bunu halletti. Şimdi ise araç süratliyken iyi gidiyor ama fren basıp durmaya doğru araç kendikendine stop ediyor. usta de işin ehli ama hala sorun çözülmedi. bugün uzunyola çıkacam diye arabanın lpg tankını ve benzin deposunu doldurdum. Eve gelene kadar 1 km'lik mesafede araç frene basıp durmaya kalktığımda 2 defa stop etti. Araç dah önceden serviste bilgisayara bağlandı ancak herhangi bir arıza göstermedi. LpG'yi takan ustayla araç bilgisayara bağlıyken deneme sürüşleri yapıyoruz. hiçbir sıkıntı çıkmıyor. LÜTFEN teknik servisten biri ve yabaşına böyle bir şey gelen biri varsa bana yardım etsin.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracınızın motor kodu nedir? Boğaz ve Egr temizliği ile rolantideki düzensizliği düzeltebilirsiniz.

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etme sadece lpg demi yapıyor acaba?? eğer benzinde de stop ediyorsa ustamında dediği gibi egr den ve boğaz kelebeğinden yapabilir!!
benzinde de bir deneyin eğer stop ederse, egr nizi iptal edip deneyin, yine stop ederse boğaz kelebeğinizi temizlettirin,

cengiz.turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın boğaz kelebeği temizlendi.ancak sıkıntı halen devam ediyor. araç stop ediyor ve yine silkeleme yapıyor. benzindeyken hiçbir sıkıntı yaratmayan araç lpg takıldığından beri stop etme ve silkeleme yapıyor. bunlar olurkende lpg herhangi bir sesli yada ışıklı bir uyarı yapmıyor. lpg servisine bu gün bir daha bıraktım arabayı. egr'yi temizleyecekler.bakalım bu sorunuma çare olabilecekmi.

cengiz.turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın motor kodu Z16XE. Stop etme olayı sadece lpgde oluyor.

Son düzenleme:

mtugrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracınızdaki sorunu çözdünüz mü? Benimde 2004 astra g otomatik aracım var ve yaklaşık 3 aydır lahdi renzo lpg kiti ile kullanıyorum. Bugünlerde sizin aracınızın arızasına benzer arıza vermeye başladı vites D konumunda iken hızlanıp ayağımı gaz pedalından çektiğimde aracın deviri saatinde dalgalnma oluyor ve stop ediyor. kelebek boğa temizliği yapıldı, egr ye baktık ve iptal edilmiş olduğunu gördük. Araç benzinde stop etmiyor fakat devir saatinde dalgalanma oluyor. Eğer sorununuzu çözdüyseniz nasıl yapıldığını paylaşmanizi rica edeceğim.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar tam 3 senedir lpg de denemediğim yapmadığım işlem kalmadı artık canımdan bezmiştim sorun stop etme, araçta yığılma, devir saatınde aşırı titreme ve ani devir düşüşü, lpg istasyonundaki son işlem ustaya saldırma.
aracıma bu üç sene içinde yaptıklarım
regülatör değişimi,
bobin değişimi,
tesisatın komple kontrolü
buji, enjektör değişimi 2 kez
artık satma kararı aldığım aracıma son işlemim boğaz kelebeğini temizlettikten sonra adaptasyon ayarı ile işi sanırım çözdüm 2 gündür sıkıntı yaşamadım sizlerde bunu bi deneyin derim.