2001 model Astra G otomatik vites aracım çalışmıyor

gkhnylmz58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2001 model astra g edition 2000 otomatik vites....
çarşamba günü sabah normal çalıştırdım ve iş yerime gittim.
beş saat sonra arabayı geri çalıştırmayı denediğimde araç çalışmadı.
araç marşa basıyor ama çalışmıyodu. usta cağırdım ateşleme bobini dedi. ateşleme bobinini değiştirdik yine calışmadı(bobini geri iade ettim). usta yedek anahtarını getir çalıştır dedi. onu yaptım çalıştı ve eve döndüm. ertesi gün arabayı çalıştırmayı denedim aynı sorunu yaşadım. sonra bi kaç kez daha çalıştırmaya zorlayınca arabayı, marş dinamosunu bozdum. cumartesi günü cekiciyle başkent sanayine götürüp marş dinamosunu değiştirdim. sonra arabanın beyninde sorun var diye immo tamiri yapan bi ustaya götürdüm. beyni söküp başka bi beyin taktı ve araba calıştı sonra cıkarıp arabanın kendi beynini taktı, araba yine calıştı. bu gün yine denedim calıştırmayı maalesef çalışmadı. marşa basarken motor arıza lambası yanıp sönüyo. hata arıza kodunu öğrenmek için fren ve gaza basıp kontak çevirdiğimde ise beyin arızası veriyo... sizce ne yapmam gerekir...

gkhnylmz58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun kaynağının devir sensörü olduğunu deneme yanılma yoluyla buldu ustamız. Krank devir sensörü de aldırdı bana. Elimde orjinal(gm) krank sensörü bulunmaktadır. İhtiyacı olan varsa irtibat numaram 05393767844 (fiyat olarak 100 tl düşünüyorum)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sorunun kaynağının devir sensörü olduğunu deneme yanılma yoluyla buldu ustamız. Krank devir sensörü de aldırdı bana. Elimde orjinal(gm) krank sensörü bulunmaktadır. İhtiyacı olan varsa irtibat numaram 05393767844 (fiyat olarak 100 tl düşünüyorum)

Su devir sensoru hk biraz bilgi rica etsek,
nerede? neyin devri? kac para?