Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

• Kullanılan toplam oy
    154

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle Astra sedan yol tutuşu,malzeme kalitesi,işçilik,bagaj büyüklüğü yakıt tüketimi olarak çok daha iyi Civic ten ayrıca arada 10hp olmasına rağmen uzunda Civic i yakalayıp tokatlayabiliyor. tasarımıyla çok övülen Civic in bence çok büyük eksileri var bence çok biçimsiz bir araba zaten içine hiçbişey söylemiyorum hertaraf bir yerde el freni bile unutulup sonradan eklenmiş gibi tüm bunların yanında Astra Sedanı beğenmiyorsunuz ama sonradan sedana çevirilmesi rağmen arkası hiçte eklenmiş gibi durmuyor
Ha şöyle ya korktum bende. Benimle hiç aynı fikirde biri yok mu diye :) Yaşa Muhammet.
Astra Sedanla 160 ile girdiğiniz viraja Civic ile bi girin bakalım :D Her şey şekil değil bence arabada.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda civic diyen arkadaşların kaç tanesi yeni kasa civice binmişler merak ettim, ben bindim.
1-Kağıt üzerinde Civic motoru önde gözükse de astra sedan yol tutuş ve frenaj kabiliyeti ile günlük kullanımda daha ideal.
2-Tasarıma gelince; agrasif far tasarımı uzaktan bakanları kandırıyor, civicin gereğinden fazla uzatılmış ön camı arabanın estetiğini bozmuş, ön cam kelebekleride bu yüzden eklenmiş.
3-sadece benim tanıdığım 2 arkadaş civicle ilgili memnuniyetsizlerini anlatmışlardı zaten..
4-Oysa markaların küçük sınıfta birbirinden güzel rakipleri piyasaya sürdüğü bu yıllarda, orta sınıfta, ne citreon, ne coralla ne megane ne de civic'in kasası astra sedanınkinden güzel durmuyor...

araçların değerlendirmelerini yapan site ve oto dergilerine de bakarsanız oralarda da astra sedanın bir dım önde olduğu görülür.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
civic'in iç mekanında kullanılan aşırı sert plastikte cabası... gerçi iç mekan japon arabalarının bilindik sorunu...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlaşılan o ki arkadaşların çoğu bırakın civici yeni astra sedana da binmemiş.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence astra tam bir "çakma".
Honda ses yalıtımı hariç biçok konuda opelden gömlek gömlek üstündür.
kasa olarakta bence civic çok şık.
tabi kişiden kişiye değişir bu konu.

astra sedan çakma mı?? O zaman;
golften bozma, eşek ölüsü jetta,
ya da elinin ayarı bozuk toyota mühendislerinin bir üst sınıfın ölçülerinde yapıp sonrada kenarından köşesinden kısaltıp toparlamaya çalıştıkları biçimsiz corolla
nedir???

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayide Civic'in kaportaya elimle biraz bastırdım. İçine gidiyor :D

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Honda civic diyen arkadaşların kaç tanesi yeni kasa civice binmişler merak ettim, ben bindim.
1-Kağıt üzerinde Civic motoru önde gözükse de astra sedan yol tutuş ve frenaj kabiliyeti ile günlük kullanımda daha ideal.
2-Tasarıma gelince; agrasif far tasarımı uzaktan bakanları kandırıyor, civicin gereğinden fazla uzatılmış ön camı arabanın estetiğini bozmuş, ön cam kelebekleride bu yüzden eklenmiş.
3-sadece benim tanıdığım 2 arkadaş civicle ilgili memnuniyetsizlerini anlatmışlardı zaten..
4-Oysa markaların küçük sınıfta birbirinden güzel rakipleri piyasaya sürdüğü bu yıllarda, orta sınıfta, ne citreon, ne coralla ne megane ne de civic'in kasası astra sedanınkinden güzel durmuyor...

araçların değerlendirmelerini yapan site ve oto dergilerine de bakarsanız oralarda da astra sedanın bir dım önde olduğu görülür.

Aynen...;)

cunix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu iki araçtan ben hondayı secerdim ama genellemede alman arabalarından şaşmam :D

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yeni Civic'e de bindim ayrıca eski modelinede sahibim. Dediklerinizin çoğu(!) gerçek ama bu kadarda acımasız eleştiri yapmaya gerek yok. Sonuçta üstte bende fikrimi Astra Sedan'dan yana kullandım ki daha 2 ay önceye kadar aracımı satıp Cdti Astra sedan alıyordum. Vazgeçtik.

Ama herkesinde bildiği gibi serbest piyasa Herkes dilediğini alır götürür. :)