Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

• Kullanılan toplam oy
    154

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzatılmış - doğru tabiri ile yatık ön cam - neden tasarım hatası olsun ki.. aksine çok daha iyi aerodinamik yapıya sahip olması burada tasarım felsefesi... civic sedanda tasarım adına eksik ne var derseniz motor kaputunun düzlüğü derim. hb kasadaki ön yapı da olmadığı için çok boş duruyor.. kademe kabarıklık ile araç çok daha akıcı durabilir...

neden mi, serçe gagası gibi görünüyor da ondan... arabanın ön kısmı çok kısa ve şekilsiz göstermiş ondan...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Honda'ya biraz sempatim vardı...o'da (sitem)'deki bilgilendirici paylaşımlar sayesinde bitti...ince ayrıntılar beni çok cezbetmiştir..Bir yakınımda 2009 astra sedan var...kısa süre kulanmama rağmen iç konforu ve kaliteli malzeme kendini farkettirdi...Japon arabalarıyla kıyaslanırsa ..!

Kısa süre önce aracımın koltuğunda ufak bir deforme oldu.Döşemecide söktürdüm..parça kumaş eklettim...95 - 96 yıllarında üretilen bir aracın koltuğundaki kaliteli işcilik ve özellikler ;beni şaşırttı...o sırada 2000 model bir honda koltuğunu getirdiler....
daha önce honda kullanmadığım için , ilk defa karşılaştığım basit ve özensizlik
karşısında şaşkınlığımı gizleyemedimmm.....:( Kalite ayrıntılarda gizlidir...

sedanın beğenilmeyen arkası , çok geniş ve kullanışlı diye düşünüyorum...:cool:

Bir dahada honda'ya binmem abiii....:D

Son düzenleme:

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda fanatiği apaçilerle dolu bir site için makul bir davranış şekli.

Erman abi bu sitenin ben ve benim gibi hondası olan üyeleri var bence bu kelime pek hoş olmamış.

Son düzenleme:

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
civic sedan daha iyi bana göre... astranın yüzü eskidi onunda etkisi var tabi yeni kasa çıkınca anket tersine döner :D

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu Astra sedanın arkasını neden beğenmiyorlar anlamadım. Bence gayet güzel. Ama beğenilmeme nedeni Astra HB'nin arka tarafının tasarımının mükemmel olması ve dolayısıyla aynı kusursuzluğun sedandan beklenmesi olabilir mi? Ya da genel olarak HB kullanıcıları tarafından bu yorumun yapılması?

Diğer taraftan Astra Sedan Civicle nasıl karşılaştırılır. Civicte ön taraf yok gibi bir şey. Tasarımı gayet başarısız. Japon arabalarının hepsi bir birine benizyor. Ben şahsen güncel civiclerle 96 toyotalar arasında pek bir fark göremiyorum. Hatta toyota daha hoş görünüyor.

Araba dediğine insan biraz özenmeli. Kaliteli malzeme kullanmalı ve sağlam yapmalı. Tarafsız karşılaştırmaların yapıldığı forumlara hatta honda forumuna bakın. Kullanılan malzemenin kalitesizliği her zaman dile getirilmiştir. Bu arada bu hondalar euroncapa felan giriyor mu? giriyorsa nasıl geçiyor?

400 bin araba airbaglerdeki hayati tehlikeden ve bu sebeple meydana gelen ölümlerden dolayı geri çağrıldı. 4 parçaya ayrıldığı kazaları gördük. tamam motoru sorunsuzmuş felan filan. opelin de motoru sorunsuzdur. konforun opelde daha fazla olduğunu hondacılar da kabul ediyor.

Şahsen ben opel vw gibi alman mantığıyla üretilmiş arabalar dururken gidip de bir heves uğruna honda almam. Burada karşılaştırılan toyota gibi kendini kanıtlamış bir markanın eşdeğer arabası olsa belki biraz düşünürüm.

Ama şu astra sedanın arkasını kötü bulma olayına takmış durumdayım. sedan modellerin tamamına bakın. Megane sedan Focus Sedan vs gibi arabalardan çok daha güzel. e tabi ki bir bmw gibi değil.

Sonuç olarak marka fanatikliği bir tarafa hondanın daha çok fırın ekmek yemesi lazım. satışları fazla olabilir. ne bileyim opel forumundaki anketi bile kazanabilir ama güvensiz yetersiz kalitesiz ve tipsiz.

Sonuna kadar katılıyorum. Astra Sedan bence, sonradan çıkmış sedanlarda 1 tane. Hatta bu arabayı çıkarmakta çok geç bile kaldılar. Satış rakamlarıda bunu gösteriyor zaten. Daha ne şekilde tasarlanmasını bekliyorlar anlamadım. Kalite farkı zaten bariz ortada, Civic gibi bir arabaya göre. Bunun için yerli yersiz dil dökmeye hiç gerek yok. Motoru sorunsuzmuş falanda birazda kalite lazım. Japon arabalarında duygu - his bulamıyorum ben.

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erman abi bu sitenin ben ve benim gibi hondası olan üyeleri var bence bu kelime pek hoş olmamış.

Yusuf, bunda alınacak bir şey yok, sitenin apaçilerle dolu olması üyelerinin hepsinin apaçi olduğu anlamına gelmez. Bir şeye gönül vermek başka, fanatiklik yapmak başka. Fanatik olan kişi olaya objektif bakamaz, gözü başka bir şey görmez, Hondam'da da bu tip üyelerin sayısı hiç de azımsanacak rakamda değil takip ettiğim kadarıyla.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
honda en Güçlü
honda en Gayretli
honda en Guvvetli

işte 3G:D:D:D puahahahahahahhaha