OPET'mi yoksa BP'mi? tavsiyeniz hangisi ?

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OPET'mi yoksa BP'mi? tavsiyeniz hangisi ?

albertxx link' Alıntı:
Opet iyidir bp az var birde eskisi kadar çok değil. Opet daha yaygın yol üzerinde alıncak yerde daha rahat bulunur opet +1 :)

Opet ten hic yakit almadim ama marketini bolca kullaniyorum, ozellikle temiz lavabo politikalari nedeniyle takdir ediyorum

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Degerli Cancanada, Farselem ve Pasa önerileriniz icin cok tesekkur ederim.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Nihat abi Karabuk 380km, gidis gelis bayram gezisi 900km yol yaparim. Yakit olayini sadece bu yol icin degil diger zamanlarda da kullanmak icin sordum, tabiki Karabuk te ve yol uzerinde bircok guvendigim shell var :) arac normalde bahcesehir disina cikmadigi icin sormustum Opet mi BP mi diye bu yolculuk sirasinda da alacagim yakiti test edecegim bu nedenle sordum

Bu arada guzel dileklerin icin ve verdigin gaz icin tesekkurler ama atmosferik ile 900km tarih yazmamaistir sanirim :) bayram gezmesi olarak belirttigim 100km 2 ve 3. Vites ile bol viraj ve yokuslu yollar, bu nedenle bir depo hayal gibi :)
İstanbuldan akbüke yaklaşık 750 km 52 lt astra g ile gittim körfezi dolaşarak  üstelik araç 1 aylıktı.
ve benzin ışığı vardığımda yeni yanmıştı.
Yanılmıyorsam 56 lt astra j deposu eğer sabırlı olursan 900 km görürsün .
Tarih yazarmı yazmazmı bilmem ama forumda 1.4 t 900 km üstünde yapıldığı yazılmıştı.
Hala gaza gelmessen yapacak bir şeyim yok Hayırlı yolculuklar demekten başka  ;)
Eğer

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nihat link' Alıntı:
İstanbuldan akbüke yaklaşık 750 km 52 lt astra g ile gittim körfezi dolaşarak  üstelik araç 1 aylıktı.
ve benzin ışığı vardığımda yeni yanmıştı.
Yanılmıyorsam 56 lt astra j deposu eğer sabırlı olursan 900 km görürsün .
Tarih yazarmı yazmazmı bilmem ama forumda 1.4 t 900 km üstünde yapıldığı yazılmıştı.
Hala gaza gelmessen yapacak bir şeyim yok Hayırlı yolculuklar demekten başka  ;)
Eğer

Eyvallah Nihat abi fena gaza geldim :) 2 kişi gidip geleceğiz ve fazla bir bagaj olmayacak, Karabük merkeze gitsem olabilir ama durum şu ki köy merkeze 30-35km ve bu yolda yapılacak 100km'de çeyrek depoya yakın gidiyor :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracımı aldığım günden beri OPET kullanıyorum, hiçbir problem yaşamadım. motor: 1.6 115hp atmosferik

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal koşullar altında BP nin benzini kalitelidir, değişik markalarda benzin alıp her gün aynı yolda götürdükleri mesafeleri aşağı yukarı hesapladığımda BP (Ankara ևayyolu) ve Damla Petrol (Ankara Eskişehir Yolu) hep önde çıkıyordu. Dizeli nasıl bilmiyorum. şimdi LPG olduğu için Benzin çok kullanmadığımdan Shell gaz alırken benzinide shell alıyorum. şunu söylemek isterim ki en az mesafe götürenlerde PO ve Shell oluyordu. OPET te iyi ama boykot ettiğim için almıyorum. Anlaşmaları devam ediyor mu bilmiyorum milletvekillerine ve 5 yakınına %7 indirim yapmak üzere anlaşma yapmışlardı. 2012-2013 yıllarındaydı o zamandan beri OPET almıyorum.   

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opet, Total ve Shell'den başka yerden almadım. BP Denizli'de pek iyi bir üne sahip değil, psikolojik mi bilmem ama BP'den her yerde uzak duruyorum. Temizliğine güveniyorsanız Lukoil bile olabilir.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Shell'den başka yerden yakıt almam zorda kalmadıkça.Aldığım istasyon bellidir. bundan önceki araçlarımızada shell ve aynı istasyondan alırdık yakıtla ilgili bir sorun yaşamadık memnunuz.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et