OPET'mi yoksa BP'mi? tavsiyeniz hangisi ?

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bir konuda yardimci olup fikir verebilirseniz sevinirim.

2003 yilindan beri sirket araci kullaniyorum, bu sure icerisinde hem benzinli hemde dizel bircok arac kullandim ancak hepsinde de shell tasit tanima sistemi vardi ve zor durumda kalmadikca baska hicbir marka yakit kullanmadim. Ekim ayinda ilk defa kendimize ait aracimiz olunca da ayni sekilde yakiti shellden almaya devam ettim. 2 ay kadar once bahcesehire tasindim ve araci artik cok az kullaniyoruz. Malesef eve yakin shell yok, BP OPET ve lukoil var. 95 oktan benzin icin BP mi yoksa OPET mi onerirsiniz, Lukoile guvenemedigim icin kesinlikle dusunmuyorum.

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OPET'mi yoksa BP'mi? tavsiyeniz hangisi ?

BP' den şimdiye kadar aldığım 95 oktan benzin ve ultimate motorin ile ilgili bir sorun yaşamadım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben genelde opet'ten aliyorum.

Ama bu konuda markadan cok benzin istasyonunun guvenirligi onemli sahtekar insan her markada olabilir.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Son iki seferdir, BP den aldim ama Opet istasyonu Bahcesehir de daha buyuk ve daha islek. Bayram da Karabuk e Astra ile gitmeyi planliyorum arac biraz yol yapsin,  yaklasik 900km, gitmeden Opet ten fullemeyi dusunuyorum. Eger Opet ile ilgili kotu deneyimi olan bir arkadas varsa en azindan sehirdisina cikarken riske girip almam

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 30000 km dir bp ultimete Euro dizel kullanıyorum çok şükür dpf uyarısı bile almadım ama Bülent abinin dediği gibi istasyon daha önemli benim aldığım yer en küçük problem olursa hemen numune aldırıp mazot kaynaklı olursa tüm masrafı karşılayacaklarını rahatlıkla söyledikleri için hep aynı yerden alıyorum.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Shell kullanirken aklima en ufak bir soru isareti gelmiyordu, simdi sirf yakiti shellden almak icinde 10 - 15km yol gitmek istemiyorum. Yapacagim uzun yol alacagim yakit hakkinda bir fikir verecektir sanirim

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opet iyidir bp az var birde eskisi kadar çok değil. Opet daha yaygın yol üzerinde alıncak yerde daha rahat bulunur opet +1 :)

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Shell kullanirken aklima en ufak bir soru isareti gelmiyordu, simdi sirf yakiti shellden almak icinde 10 - 15km yol gitmek istemiyorum. Yapacagim uzun yol alacagim yakit hakkinda bir fikir verecektir sanirim
Shell den 15 seneye yakındır hem şirket hemde kendi aracıma yakıt alıyorum hiç sıkıntı yaşamadım.
Karabük kaç km Allahını seversen ,400-450 yoktur doldur İstanbulda karabükte zaten vardır shell
zaten benim tanıdğım Özdemir bir depoyla gider gelir ;)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nihat link' Alıntı:
Shell den 15 seneye yakındır hem şirket hemde kendi aracıma yakıt alıyorum hiç sıkıntı yaşamadım.
Karabük kaç km Allahını seversen ,400-450 yoktur doldur İstanbulda karabükte zaten vardır shell
zaten benim tanıdğım Özdemir bir depoyla gider gelir ;)

Nihat abi Karabuk 380km, gidis gelis bayram gezisi 900km yol yaparim. Yakit olayini sadece bu yol icin degil diger zamanlarda da kullanmak icin sordum, tabiki Karabuk te ve yol uzerinde bircok guvendigim shell var :) arac normalde bahcesehir disina cikmadigi icin sormustum Opet mi BP mi diye bu yolculuk sirasinda da alacagim yakiti test edecegim bu nedenle sordum

Bu arada guzel dileklerin icin ve verdigin gaz icin tesekkurler ama atmosferik ile 900km tarih yazmamaistir sanirim :) bayram gezmesi olarak belirttigim 100km 2 ve 3. Vites ile bol viraj ve yokuslu yollar, bu nedenle bir depo hayal gibi :)