Opellerde lpg ve yağ yakma!

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ yakan araçlar için arkadaşımızında dediği gibi kalın yağ öneriliyor 10w 60

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10w60 mobil in yag yakan araçlar için çıkardıgı ve tam sentetik bir yağ. gayet güzel .fiyatı da makul seviyelerde.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tabi 10w 60 dan sonra motorun traktör gibi çalışacağını da gözarı etmeyin;)

Son düzenleme:

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma olayı ile LPG 'yi birebir ilişkilendiren arkadaşları anlamıyorum.
piston, segman, gömlek arasındaki yağ nasıl oluyorda LPG'de birden yanmaya başlıyor :D

yağ yakıyormuyum diye soruyorsanız evet, 5.000 kmde 1 lt kadar..

bu arada 10-60 ı bir kere kullanıp ondan sonra 10-40 ile devam eden ve yağ yakması kesilen araç sahiplerinin yazılarını okudum. sürekli kullanmaya gerek yok anladığım kadarı ile.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma olayı ile LPG 'yi birebir ilişkilendiren arkadaşları anlamıyorum.
piston, segman, gömlek arasındaki yağ nasıl oluyorda LPG'de birden yanmaya başlıyor :D

yağ yakıyormuyum diye soruyorsanız evet, 5.000 kmde 1 lt kadar..

bu arada 10-60 ı bir kere kullanıp ondan sonra 10-40 ile devam eden ve yağ yakması kesilen araç sahiplerinin yazılarını okudum. sürekli kullanmaya gerek yok anladığım kadarı ile.

bu konudaki 9 nolu postta açıklamaya çalıştım kardeşim niye yağın yandığını..

mnergiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş er ini bi kenara bırakalım geç te bu vb sıkıntılar normal.neticede bilmem kaç farklı branşta tasarımcısından tut elektrikcisine makinacısına kadar bir sürü mühendis tekniker teknisyen vs adamlar kasıp araba yapacaklar ve bu aracın enerji kaynağı benzin veya mazot diyecekler ve sora sivri zekalı geçinen üç beş kişi lpg ile aracı götürecek.e normal yani zamanla aracta sıkıntı cıkması.bu opele has deil tüm araçlarda olur.ha bende kullanıyorum lpg ama ülkemizdeki benzin lt fyatlarından dolayı biras mecbur gibiyim.benzin lt si 2.75 lpg 1.1 tl deyken arabada lpg yoktu bile.işin özünde uygun deil bence lpg ama napacan işte

mnergiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı sattım fakat baya bir araştırma sonucu ecotech li opellerde lpg nin er veya geç lpg de yağ yaktığını öğrendim ve tekrar bir opel almayı düşünüyorum. Açıkcası ne yapacağım bilmiyorum fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

arkadaşşımız "....lpg nin er veya geç lpg de yağ yaktığını öğrendim..." demiş.

yani lpg montajından sonra kısa sürede yağ yakma varsa ciddi bi sorun vardır ve detaylı araştırmak lazım.ama montajdan uzun zaman sonra yağ yakma vs gibi sorunların çıkması normal.

o nedenle "er" ini bi kenara bırakalım "geç" te bu sıkıntılar normal şeklinde yazdım.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşşımız "....lpg nin er veya geç lpg de yağ yaktığını öğrendim..." demiş.

yani lpg montajından sonra kısa sürede yağ yakma varsa ciddi bi sorun vardır ve detaylı araştırmak lazım.ama montajdan uzun zaman sonra yağ yakma vs gibi sorunların çıkması normal.

o nedenle "er" ini bi kenara bırakalım "geç" te bu sıkıntılar normal şeklinde yazdım.

arkadaş çok derin felsefi edebi takılmış bende ilk okuduğumda anlamamışdım :D gerçi şimdi açıklama yapmasa gene anlamazdım :D

mnergiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sayısalcıyım ama gözü kör olsun bu akaryakıt fiyatlarının.insanı zorla edebiyatcı yapıyo :)