Opel'ime Elveda..

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen...hayırlı olsun demek dışında gerisi hikaye....

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende hondayı severim yıllarca kullandım güzel bir otomobildir ama opel sorun çıkarır honda çıkarmaza katılmıyorum opel aslında en fazla honda kadar sorun çıkarır ama gerçektende servisler arasında bire on fark var ben hayatımda opel servisi kadar sorunlu bir servis görmedim en azından 1988 de üretilen ilk vectra ile başlayan ve bunu takip eden 20 yıl boyunca tüm opellerin şanzımanlarında yanlış yağ kullanıldı ve o 20 yıl boyunca bunu ne özel ne yetkili bir servis çıkıpta farkına varamadı... Üstelik aslında bu işte iki hata birden vardı birincisi o yağın ATF olmadığı zaten servislerin kullandıkları Opel TIS programında zaten yazıyordu hatta bırak sevis kataloklarını otomobillerin kullanıcı kılavuzlarında bile SAE 80 EP diye yazıyordu dile kolay 20 yıl boyunca hiçbir servis heryerde yazdığı halde bunu fark edemedi.

İkinci ve daha kötü drama ise bu işi bilmesi gereken servislerin hiçbirisi çıkıpta ATF aslında hedef olarak yağlayıcı değil basınca dayanıklı hidrolik yağ sınıfına girer şanzıman gibi yağın zarf etkisi yaratması gereken bir yerde ATF nin ne işi var diyecek kadar konusuna hakim olmadığını gösterdi.

Ben her iki otomobili yıllarca kullandım ayrıca mekaniği ve otomobilin yapısını bilirim bu yüzden kendim yıllarca şahit oldum ki honda servisleri ile opel servisleri arasında on gömlek fark var ve opel servislerinde arızayı bulmak için denem yanılma ile değişen ve aslında sağlam olan parçaların haddi hesabı yokken honda servisleri tek atışta arızayı her defasında bulmuşlardır Hatta BMW bir süre de kullandım ki onun serviside Hondadan aşağı değildi ama opelde durum çok farklı neden ve nasıl oluyor anlamak güç ama arada dağlar kadar fark var işte bu yüzden opel sorunlu oluyor servise hiç götürmeyin o zaman nedense hiçbirşey olmuyor

sizede cok teşekkür ederim faydalı bi yazı olmuş.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erkan bey yan komşum 4 gün önce 0 km honda civic aldı otomatikten başka araba kullanmadığı için bu arabayı kullanamıo hem öğretiorum kendisine hemde bol bol kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel yumuşacık süspansiyonlar daha gaza dokunur dokunmaz altından su gibi akmalar valla hayran kaldım güzel temiz bir honda bulursanız hiç düşünmeden alın bence.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni honda civic hariç hondaları severim.

sanayiye gittiginizde en çok opel servisi görüyoruz.

ayrıca opele bakmayan servise gitsek bile ustalar az çok biliyor demekki opel servise çok gidiyor herkes tanımıs:(

heryer yansanayisi kaynıyor orjinaller sevkiyat dışı cart curt. 200.000 km 15 sene kullandıgım orjinal hortum eskimiş diye yenisini takıyorum.

yan sanayi ,orjinal yok:( 20.000 km olmadan 3 ayda patlıyor

bende opelden kurtuldum bidaha düşünmüyorum açıkcası

yazın bide insignia siparişimiz vardı flexiride geçici süre veremiyoruz diyip teslimata 1 hafta kala yan çizdiler kasımda söz dediler haber çıkmayınca opel defteri tamamen kapandı.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir neferi daha kaybettik..

Son düzenleme:

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Eski model hangi araç alırsan al seni servisten cıkarmayacaktır bunun honda opel bmw ile alakası yok.İnş yeni alacagın araçta sorun yasamazsın.Bide araçtan araca fark var bunu söyliyim senin hergün servisten cıkarmadıgın aracınla forumda yag su koyarak devam edenler var.Bu yüzden alacagın aracı secerken yaş ve km oranını iyi seç.