Opeli Satmak

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav boşverin honda, toyota, tofaş. konuyu açan arkadaş ortalıkta yok. aldı galiba arabayı. :) abicim madem sallamıycaksın neden yeni konu açıyorsun, laf olsun diyemi ??

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam 1 saat önce girmiş...
ama
+9999 diyorum...
beni ikna edin diyorsunuz son mesajlarda kayıpsınız.
MEtin abi haklı...

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben "Almanya'nın Tofaş'ı" lafına takmış durumdayım. Adamlar milyonlarca dolarlık yatırım yapıyor, inanılmaz ARGE faaliyeti yürütüyorlar. İki modeliyle piyasayı domine ediyorlar.

Sonra birileri bilgisayarının başına geçiyor, göbeğini kaşıya kaşıya "Bu araba işe yaramaz, Almanya'nın Tofaş'ı" diyor.

El insaf arkadaşlar o kadar da işkembeden atmayalım.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben "Almanya'nın Tofaş'ı" lafına takmış durumdayım. Adamlar milyonlarca dolarlık yatırım yapıyor, inanılmaz ARGE faaliyeti yürütüyorlar. İki modeliyle piyasayı domine ediyorlar.

Sonra birileri bilgisayarının başına geçiyor, göbeğini kaşıya kaşıya "Bu araba işe yaramaz, Almanya'nın Tofaş'ı" diyor.

yahu ben de başta yanlış anlamıştım. o lafı söyleyen arkadaş aslında yanlış bişey söylemiyo arkadaşlar. biz kompleks yapıyoruz. işin doğrusu bu yani. doğru söylüyor. almanyada opel tofaş gibi bişey. senin burda corsa aldığın paraya adam orda audi, bmw, mercedes alıyor. alım gücü de zaten senden en az 2 kat yüksek, aldığı para yarısı. hesapla artık. onlara göre tofaş. doğru.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şekil A ; Forum kullanmayı henüz öğrenememiş bir üyeyle karşşıkarşıyayız.

1. si , diğer sayda yazan fakat sizin o mesajdan sonrasını inceleyip okuma zahmetini göstermediğiniz mesajlarımda da hatta diğer arkadaşın mesajlarında da ifade ettiğimiz gibi "Almanya ' daki en ucuz araba statüsünde Opel vardır."Sözünü kastetmiştim.

2. si kaşıdığım bir göbeğim yok ve bu ifade çok çirkin.Siz kendi arkadaş ortamınızda bu tarz ifadeleri normal olarak kullanabiliyorsunuzdur belki ama burayı, bu platformu o ortamla karıştırmayınız!!!!

Ayrıca bir nokta da; öyle bir ifade de bulunmuş olsam bile böyle sert bir tepki vermenizi gerektircek ön görüyü nasıl oluşturdu tepki mekanizmanız..onu merakediyorum..

Bu arada..en az sizin kadar benim de Opel ' im var..hatta şirketimizin bütün arabaları da Opel...En az sizin kadar ben de Opelciyim...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonra birileri bilgisayarının başına geçiyor, göbeğini kaşıya kaşıya ....
.....işkembeden atmayalım.

Kullandığınız tabirlere biraz daha dikkat edelim alınan bozulan olabilir sert çıkışlar olabilir. Kalabalık bir siteyiz daha dikkatli lütfen.
Hem dikkatli okuduysanız arkadaş Opelle Tofaş aynı kalitedir tarzında bir laf etmemiş etmediğini belirtmiş. Sonuç olarak Opel Alman malı. Alman malı diğer araçalrı düşündüğümüzde çok alt seviyede kalıyor onu demek istemiş

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Almanya'nın tofaşı fikrine %100 katılıorum.. Kesinlikle çok doğru bir yorum olmuş.. Hatta bende bunu yer yer dile getiririm..

Bu yorumu yaparkende Deniz'in düşüncesi ve %99'umuzunda anladığı gibi Almanya gibi bir otomobil devinde üretilen ve bu ülkedeki diğer markalara kıyasla daha ucuza maledilen bir otomobil olması..

Ama tabiki hal böyle iken bile Opel dünyada kendisine çok iyi bir yer edinmiştir.. Kıyaslamaya gidildiğinde gerek işçilik ve malzeme kalitesi gerek ürün gamı ile otomobil piyasasında söz sahibi bir otomobil devidir..

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar uyarıdan, serzenişten ve "okuduğumu anlamama" ithamlarından sonra sanırım cevap hakkımı kullanmak zorundayım.

Hiçbir şeyi yanlış anladığımı düşünmüyorum. Bir önceki mesajımı yazmadan önce konuyla ilgili yazılan bütün mesajları okudum ve okuduğumu anlama yeteneğine sahibim çok şükür.

Gelelim "Almanya'nın Tofaş'ı" davasına; Bir kere Opel ne kadar düşük kaliteli araba üretirse üretsin "Almanya'nın Tofaş'ı" olamaz. Çünkü Tofaş Fiat'ın izin verdiği modelleri Fiat için üreten taşeron bir firmadır. Arabalara kendi markasını vermesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Kuş serisi arabaları da aynı çerçevede özel izinle üretmiştir. Şimdilerde ise bizim Doğan, Şahin isimleriyle bildiğimiz arabaların tüm üretim hakları ve ticari marka imtiyazları Etiyopya devletine satılmıştır.

İşte tam da bu yüzden Opel için "Almanya'nın Tofaş'ı" diyemezsiniz. Belki Almanya'nın Lada'sı, Samand'ı ya da Tata'sı denebilir ama kesinlikle "Almanya'nın Tofaş'ı" değildir.

Benim bu forum sitesini takip etmemin nedeni; genellikle tartışmaların bilgi üzerine yapılıyor olmasıydı. Bilgisizliğe bu kadar sahip çıkıldığını ilk defa görüyorum ve yadırgıyorum.

Rahatsızlık verdiğim için herkesten özür dilerim.