opel'den yeni 1.6 turbo 200hp motor

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel'in yeni motoru bu yıldan sonra macaristanda üretime başlayacak yeni motorun ismi kısaca SIDI yani (Spark Ignition Direct Injection) direkt enjeksiyonlu yeni 1.6 motor 200 hp ve 300nm tork değerine sahip ve yeni motor % 13 daha az yakıt harcıyor, evvelki motora göre.

opel-and-vauxhall-3-new-engine-families-coming-including-sidi-16-turbo-with-200-hp-44911-7.jpg

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet corsa opc nurburgring modelinde, 210 hp Ve 280nm tork'a sahip eski jenerasyon motor var. Ancak bahsi gecen bu 3. Nesil ecotec motor da direkt enjeksiyon ve 300 nm tork degeri sözkonusu.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi çıksın bakalım.Bize 5.30 aldırmaz inşallah :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Düşük silindir hacimli yüksek güçlü motorlara bir türlü kanım ısınmıyor.. . Sanki hep bişeyler eksik kalıyor hissi uyandırıyor bende.. Problem çıkarma ihitmali yüksek görünüyor. Bu konuda biraz eski kafalıyım sanırım.. Vergiden vurmasalar, yakıtını düşünmem fazla gider 3000cc alırım.

Doping almış sporcu gibiler, bugün kendinden daha heybetli rakipleriyle yarışıyorlar, yarın ne olacak onu merak ediyorum..

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır 1.4 Tsi 140 hp Jetta Kullanıyorum.Şimdiye kadar çok şükür sıkıntı yaşamadım.Kronik sorunda yaşayan tanıdığım olmadı.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşük silindir hacimli yüksek güçlü motorlara bir türlü kanım ısınmıyor.. . Sanki hep bişeyler eksik kalıyor hissi uyandırıyor bende.. Problem çıkarma ihitmali yüksek görünüyor. Bu konuda biraz eski kafalıyım sanırım.. Vergiden vurmasalar, yakıtını düşünmem fazla gider 3000cc alırım.

Doping almış sporcu gibiler, bugün kendinden daha heybetli rakipleriyle yarışıyorlar, yarın ne olacak onu merak ediyorum..

Düşüncelerimi aynen aktarmışsın.
Düşük hacim , yüksek güç ve hele ki turbo da işin içinde olunca pek keyifli gelmiyor bana da açıkçası.
3000 cc en az heleki V6 olsa tadından yenmez.

Ama vergi ve yakıt için yapılıyorsa bu işler arkadaşların da istediği 1.6 dizel astra kaçınılmaz :)