Opel Zafira Kulubu

yaman232

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı akşamlar. Benim lpg ile ilgili bir sorunum var arkadaşlar. 1 sene oldu sorunu çozemedim. Yaz kış farketmiyor sabah ilk çalıştırdığımda bir süre sonra gaza geçiyor. Fakat gaz pedalına dokunduğum anda hreket etmeden ıstop ediyor. Kaç defa lpg ustalarına götürdüm. Filitre degişti meme delikleri genişletildi ama sorun devam ediyor. Sabahları yolda giderken de ıstop ediyor. Dolyısıyla direksiyon kilitleniyor. Lpg atiker sıralı sistem.

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafira a aracımızı ilk aldığınızda LPG taktırdık belli devirde Tekleme vardı yada yolda giderken ayarsızdı elektrikli termostat tan dolayı imiş değiştirince düzeldi ama aynı sorun mudur bilemem sadece yardımcı olabilir diye söyledim

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tturnusol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese slm şu anda 2006 megane 2 1.4 98 bg aracım var bagajı büyük 505 lt olmasına rağmen iki çocukla uzun tatillerde yada memleket dönüşü yetmeyebiliyor bu yüzden mpv tarzı bir araç düşünüyorum piyasadaki mpvlerin hemen hepsini inceledim ama zafira hakkında çok bilgi bulamadım aklımda 135bin km de lpg li 2008 1.6 enjoy 115bg yada yine 2008 model lpg li 180binde 1.8 otomatik var. Otomatik easytronikler hakkında çok sıkıntılı olduğunu duydum ve masraflı bir şanzımanmış ama bu biraz kulaktan dolma oldu gerçekten kullananlardan yorum almak isterim önyargıyla yaklaşmak istemiyorum 115 bg bu kasayı kaldırmaz falan diyorlar ama zaten şu anda kullandığım megane 2 aracımdada aynı söylentiler vardı geneldede sol şeritten kapatıp giderim yani kasa kaldırmaz lafı hikaye. Öğrenmek istediğim 115 bg araç doluyken yokuşlarda bayılıp bayılmadığı. Ben çorumdayım bazen ankaraya giderken bilenler bilir elmadağı tarafındaki uzun yokuşta bayılan araç çoktur benimkide onlardan biri bu araçların bakım masrafları bakım periyotları parça fiyatları konfor ve güvenlik özellikleri yakıt tüketimi yani genel olarak kullanıcı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim baştan okumaya çalıştım ama 500 sayfa olmuş herkese iyi forumlar

Son düzenleme:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
2006 Opel Zafira B Cosmo 1.6 16V Ecotec 105 hp Zavoli kit aracım var 120.000 km de rampada özellikle klima açıkken kasıyor haliyle zaten kendi ağır tank gibi araba yük de varsa normal ...

tturnusol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim tank gibi ve uzun yolu çok iyi deniyor ama arıza verme durumu nasıl kronik sorunları varmı torpido kapağı sorunu varmış ve 115 bg lik olanlar lpgde sıkıntı çıkartıyormuş diye okudum bir kaç yerde periyodik bakımlar galiba 15 binde yapılıyor sanırım ne kadar tutuyor acaba çok soru sordum kusura bakmayın tam karar faslındayım

aşağıdaki araçlar nasıl sizce
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-harika-bir-arac-592994358/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...en-zafira-1.6-cosmo-7-kisilik-591817391/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ra-1.6-enjoy-lpg,li-7-kisilik-588894602/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-zafira-1.6-enjoy-7-kisilik-570258984/detay

Son düzenleme:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 2002 125bg zafira a var yeni LPG takıldı 130 binde genelde yüklü bineriz yokuslarda herhangi sıkıntı çıkarmıyor 3 4 ay önce triger ön balata periyodik bakım yaptık 1000 TL tutmuştu sormak istediğiniz soru varsa cevaplarım 2 arka amortisör 300 TL sadece parça örnek mesela

naksi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 106 binde kazasız boyasız zafira b var siyah 2006 model cosmo olan seriden bide port bagajı da var 2 ay once triger baskı balata ve fren balataları ile yag ve klima vs bakımlarını yaptırdım araç lpg li lpg kendim ana merkezinde 85 bindeydi sanırım o zaman taktıdım ve en ufak lpg ile ilgili sorunu yoktur uzun yolda 40 lt lpg (136 tl) ile 450 km yapıyor keyfekeder satmayı dusunuyorum bir ust kasasını almak amacım dusunen olursa goruselim mail atın mustiaytac@gmail.com

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 106 binde kazasız boyasız zafira b var siyah 2006 model cosmo olan seriden bide port bagajı da var 2 ay once triger baskı balata ve fren balataları ile yag ve klima vs bakımlarını yaptırdım araç lpg li lpg kendim ana merkezinde 85 bindeydi sanırım o zaman taktıdım ve en ufak lpg ile ilgili sorunu yoktur uzun yolda 40 lt lpg (136 tl) ile 450 km yapıyor keyfekeder satmayı dusunuyorum bir ust kasasını almak amacım dusunen olursa goruselim mail atın mustiaytac@gmail.com
Port bagaj hakkında biraz bilgi verebilir misiniz fiyat litre vb zafira a aracıma taktırmak istiyorum iyi satışlar