Opel Zafira Kulubu

u2man

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba ;
2002 model 1.6 16V elegance Zafira A kullanicisiyim aracimdan inanilmaz bir sekilde memnunum tek sikintim sehir ici yakitim 0,40 krs altina düsüremiyorum aracim 243.000 km de lpg ye 227,000 km de gecis yaptim uzun yolda en son bayram tatilinde 0,27 krs a kadar düsürebildim fakat oda 90 km hizi gecmemek kaydi ile eger ki 110/130 km hiz ile kullanirsam 0,35 krs uzun yol yakiti aracimin baski balata, bobin, triger, buji, hepsi sifirlandi Aracimda atiker marka kit var basina gelen varsa yada bir fikri olan varsa cok sevinirim .... Cekis problemi hicbir sekilde yasamiyorum bu arada ...

Son düzenleme:

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba ;
2002 model 1.6 16V elegance Zafira A kullanicisiyim aracimdan inanilmaz bir sekilde memnunum tek sikintim sehir ici yakitim 0,40 krs altina düsüremiyorum aracim 243.000 km de lpg ye 227,000 km de gecis yaptim uzun yolda en son bayram tatilinde 0,27 krs a kadar düsürebildim fakat oda 90 km hizi gecmemek kaydi ile eger ki 110/130 km hiz ile kullanirsam 0,35 krs uzun yol yakiti aracimin baski balata, bobin, triger, buji, hepsi sifirlandi Aracimda atiker marka kit var basina gelen varsa yada bir fikri olan varsa cok sevinirim .... Cekis problemi hicbir sekilde yasamiyorum bu arada ...
1.8 zafira a benide şehir dışı yakıt 27 kuruş benim şöyle bir sorum olacak aracınız 100 km/h ile giderken devur tam olarak kaçta oluyor

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

u2man

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 zafira a benide şehir dışı yakıt 27 kuruş benim şöyle bir sorum olacak aracınız 100 km/h ile giderken devur tam olarak kaçta oluyor

FORTULU 100 km/hiz da 2800/2900 araliginda oluyor ben araci alamadan önce de arastirmistim tork biraz düsük bizim araçlarda 150 Nm/Devir gibi bizim araclarin tek eksigi bu bence ....

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FORTULU 100 km/hiz da 2800/2900 araliginda oluyor ben araci alamadan önce de arastirmistim tork biraz düsük bizim araçlarda 150 Nm/Devir gibi bizim araclarin tek eksigi bu bence ....
Teşekürler benim araçta 1.8 olmasına rağmen 3bin devirde 97 km/h ile gidiyor daha sonraki devirlere çıkarsam da araç bağırmaya başlıyor ve debriyaj balatası da bitik durumda sayılır bundan mıdır acaba bir bilginiz varmı bu araçta 6 vites şanzıman olsa çok çok daha iyi olurdu bence sizin aracınız şehir içinde dediğiniz gibi fazla yakıyor galiba 35 kuruş yakıyor diye biliyorum Bizim aracın şehir içi en son ölçtüğumde

u2man

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekürler benim araçta 1.8 olmasına rağmen 3bin devirde 97 km/h ile gidiyor daha sonraki devirlere çıkarsam da araç bağırmaya başlıyor ve debriyaj balatası da bitik durumda sayılır bundan mıdır acaba bir bilginiz varmı bu araçta 6 vites şanzıman olsa çok çok daha iyi olurdu bence sizin aracınız şehir içinde dediğiniz gibi fazla yakıyor galiba 35 kuruş yakıyor diye biliyorum Bizim aracın şehir içi en son ölçtüğumde

FERUDUN ABİ benim araçta aynıdır dijital olmadığı için takribi söylüyorum devir olayı bende pek değişmedi 10 gün oluyor baskı balata değişeli o durum tamamen fabrikanın ayarladığı tork durumu ile alakalı ... Araç kaç modeldi abi senin

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki teşekürler baski balata değişimi ücreti ne kadar tuttu acaba

u2man

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki teşekürler baski balata değişimi ücreti ne kadar tuttu acaba

baskı balata+sıvı bakımı işçilik 750 TL tuttu abi debriyaj rulmanı bir önceki değişimde değiştiği için değiştirmedik onunda fiyatı 150 TL imiş

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...
Bu ayın 22 sinde muayeneye gireceğim aracın ruhsatında 5 kişilik yazıyor araç uygunluk belgesinde 7 2+3+2 şeklinde yazıyo bunu nasıl düzelttirebilirim? Notere gidip sordum kadın tadilat projesi cizdirmen gerek dedi ablacım bu fabrikasyon 7 kişilik bak uygunluk belgesi bu dedim biz duzeltemyiz başka türlü diyo daha önce yapan oldumu nasıl bir yol izlemem lazım?

GCerkhez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar daha once 18 16v otomatik 2001 model zafiram vardi tup takilydi tup uyumsuzluklarindan biktim satip 2005 model yeni kasa 1.9 diesel 6 ileri otomatik vites aldim ama soylemeliyimki 2005 daha konforlu daha guzel tek sorun diesel surekli sehir icinde kullandigimdan filtre paticule surekli tikaniyor sehir disinda yol yapmaya cikiyorum zirt pirt saticam bunu gidip almanyadan 2005 ve ustu 2.2 benzinli az kilometreli bitane alicam yani yeni kasa daha iyi ama benzinli tavsiyemdir.