Opel zafıra 2,0 dtı 2001 74 kw

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayin abilerim ben burda yasadigim ulkede sorum opel servisine cruze control olmaz diyorlar ama burdakiler herseye olmaz diyorlar tahminimce benim araba elektrikli telli degil
:confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kelebeksiz olmaz, illaki vardır, ama çalıştığı yer boğazın girişinin içi olduğu için görmemen normal.

Bakın telli olsun, telsiz olsun fark etmez iki türlü de cc olur. Buradaki asıl sorun araç beyninin destekleyip desteklemediği.

Yapılacak işler
1) Tech2, op-com vs. ile programlamaya çalışın, bakın cruise kontrol aktif edilebiliyor mu?
2) Sinyal kolunun olduğu bölümü açın, bakın orada cc için boşta duran konnektör var mı? 4 pindir sanırsam.
3) Bu ikisi var ise iş çok kolay. Gaz telli değil ise yani elektronik ise takın kolu direk çalışır. Kol bulamazsanız, düğme vs. DIY proje yapmalısınız.
4) Yok benimki telli diyorsanız, cc motorunun montajlanacak yerini belirleyin, hatta orada da soket bulmanız gerekir. Ondan sonra kablo boyunu ölçün ona göre 2.0 vectra yada 2.5 vectradan çıkma alıp kullanın, hangisinin boyu denk geliyorsa.

Sanırsam bu kadar göremediğinize Göre aracınız elektronik diyelim ve 1,2,3, sırası ile yapın işi bitirin. 1,2 olursa, 3ü yapın işi bitirin, 1, 2(Beyinden kablo çekerim diyorsanız, gene olabilir) olmuyorsa, bizde olmaz diyip bırakın. Bu kadar basit, problem olarak görmeyin.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün selim abimizle özelden baya kafa patlattık boğaz kelebeği uzerıne ve kesın sonucu bulduk bizimkiler benzınlılerden şekil olarak farklı ve klapeler ne telle nede elektronık çalışıyor:D çalışma sistemi tamamen vakumla oluyor:rakir:

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmaz:(

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayi degistirmem gerek kalmadi benim arabaya oluyormus hem kk hemde yol bigisayarinda kaclitre yaktigini gosterece:rakir:kmis

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayi degistirmem gerek kalmadi benim arabaya oluyormus hem kk hemde yol bigisayarinda kaclitre yaktigini gosterece:rakir:kmis
kim dedi senin motor bundan değilmi
images

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dti 74 kw 101 beygir aynisi ve gaz pedali elekronikmis ole soledi bugun parcalari siparis verecegiz bakalim sana bilgi veririm