opel vectra motor çalıştırma sorunu

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinali 225 ytl ama %25 indirim ( opelin kendi servisinde geçerli % 25 indirim ) olayı war onun için biraz daha ucuza geldi 160 a geldi arada fazla bi fark yok onun için orjinalini almak daha mantıklı . export olanı 55 ytl orjinalini almak daha mantıklı aralarında

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinali 225 ytl ama %25 indirim ( opelin kendi servisinde geçerli % 25 indirim ) olayı war onun için biraz daha ucuza geldi 160 a geldi arada fazla bi fark yok onun için orjinalini almak daha mantıklı . export olanı 55 ytl orjinalini almak daha mantıklı aralarında

teşekkürler...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muratgunes,gslibugra,aReSsS sağolun arkadaşlar dediğiniz gibi bujilere ve buji kablolarına baktırttım ve sorunun buji kablolarında olduğu anlaşiıldı 1 numaralı buji kablosu kopmuş ve araç ondan teklemeler yapıyormuş kablolar değişti ve şimdi hiç bir sorun kalmadı. bişey daha sormak istiyorum tamirciye sormayı unuttum 1 numaralı buji kablosu arzalı olduğundan tam olarak ateşleme yapmıyor ateşleme yapmadığı için araç bir piston eksik mi çalışmış oluyor ve bunun aracın çekişini etkileme de bir sebeb olabilir mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

evet araç 1 piston eksik çalışmış oluyor.

skaramanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A Karbüratör Hortumu

Arkadaşlar Merhaba 93 Model Karbüratörlü 1.8 Gl Lpg Li Aracimin Motordan Gelen Ve Karbüratöre Giren Kalin Hortum Aracin Motoru Sicakken Bir Tarafa Doğru Balon Yaparak şişiyor.motor Soğuduğunda Ise Havasi Alinmiş Bir Hale Gelerek Sünüyor.lpg Taktirdiğim Bir Usta Bunu Opel Servise Götür Baktir.hem Karbüratöründe Su Kaynatoyor Dedi.yalniz Aracimin Herhangibir Hararet Sorunu Yok Normal Olarak 90-95 Derecede Fan Devreye Giriyor.sizce Neden Olabilir.bu Devrede Bir Termostat Falan Varmidir.?iyi Akşamlar...

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim aracımın moorunda tekrar çalıştırma problemi ortaya çıktı anlamadığım bi sebepten dolayı. tamirci bi arkadaşa sordum benzim motor pompası mı n war mış deponun içinde mi nerde bilmiyorum benzini kaçırdığını söledi ve bana sabah çalıştırmadan enjektörlerin olduğu yerde penzin püskürten yerin oralarda bi kapak gösterdi onu açıp tornavida ile bastırmamı söledi eğer benzin geliyorsa pompada sorun olmadığını ısı sensörü ya da enjektörlerde bi sorun olduğunu söledi yarın bi bakacağım sorunun n olduğunu tam olarak çözmem lazım kafamı ağrıtıyor. birde bi arkadaş grank sensörünü söledi ondan da yapabilir mi bunu???

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim aracımın moorunda tekrar çalıştırma problemi ortaya çıktı anlamadığım bi sebepten dolayı. tamirci bi arkadaşa sordum benzim motor pompası mı n war mış deponun içinde mi nerde bilmiyorum benzini kaçırdığını söledi ve bana sabah çalıştırmadan enjektörlerin olduğu yerde penzin püskürten yerin oralarda bi kapak gösterdi onu açıp tornavida ile bastırmamı söledi eğer benzin geliyorsa pompada sorun olmadığını ısı sensörü ya da enjektörlerde bi sorun olduğunu söledi yarın bi bakacağım sorunun n olduğunu tam olarak çözmem lazım kafamı ağrıtıyor. birde bi arkadaş grank sensörünü söledi ondan da yapabilir mi bunu???

MERABA...geç çalışma birkaç seferden sonra alma,gaza basarak çalıştırma gibi olaylar bizim araçta da oldu.sonu. sıcaklık sensöründenmiş.küçük bi parça.öle pahalı bişey de değildi.30ytl falandı orjinali...benzin pompasından önce ona baktır.siemens benzin pompası 160ytl civarı.

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba aresss...dediğim gibi usta bana benzin pompasında sorun olup olmadığını anlamak için enjektörlerin orda bi kapak gösterdi o kapağı açıyorsun torna vida ile bastırıp benzin geliyo. ama araçç sabaha kadar bekleyince benzin boşalıyo boşalıncada depodan benzin gelene kadaar marş almıyo. ve bugün sabah baktım hakkettende benzin fışkırmadı. sonra ustanın dediğii gibi yaptım kontağı açtım ışıklar söndü kapattım kontağı çıkarmadım 2-3 dk gbi bekledim ve tekrar açtım kaapattım bekledim. sonra kapağın olduğu yerdeki şeye tornavida ile bastırdım ve benzin attırdı. sonrada marşa bastım tek seferde aldı...sorun anladığım kadarıyla benzin pompasında sizin düşünceniz nedir bu konuda... yardımlarınız için teşekkürler...

sefti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar opelimi sabahları çalıştırırken motorda bi tekleme ve motorda sarsıntı meydana geliyor. araç bi kere çalıştıktan sonra aynı sorunu tekrarlamıyor sadece sabahları ilk çalışmada yapıyor. birde araç 80km/h hızda giderken uzun bi süre gaza basmadıktan sonra gaza bastığımda araç bi kaç sn tekliyo sonra düzeliyor. bunun dışında herhangi bir sorun yok sebebi n olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Selam kardeş sendeki sorun aynısı bendede oldu gaza basıyordum bir süre sonra hızlanıyordu senin tek yapacağın oktan yükselticiler var onlardan bir tane alıp benzin deposuna dökeceksin 2 km sonra arabadaki değişikliği fark edeceksin arabanda lpg yoksa tabi benzinle çalışıyorsa bundandır.

opelvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim sefti ilgin için. ama araçta sıralı sistem lpg war.