Opel vectra 2.0 cd kullananlar lütfen buraya

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, arkadaşlar benim aracım 98 model opel vectra 2.0 cd aracımda lpg var aracım ara ara duraklarken ayağımı gazdan çektiğimde stop ediyor aynı marka model aracı olanlar buraya sorunlarını yazarsa ve buldularsa çözümlerini yazarlarsa herkes birbirine çok yardımcı olur kanaatindeyim ;) zira bugün opel servisi sorunu çözemedi ve pes etti

iPhone'umdan gönderildi

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sebebi var bu sorunun.Rölanti ayarlayıcı-hava filtresi kirli olabilir en basitinden.Bu sorun 1-2 defa bende oldu stop edecek oldu geçen yaz.Park edip 2-3 dk sonra çalıştırdığımda olmuştu.Tam sebebini bilmiyorum ama bu sorunla ve rölanti dalgalanmasıyla ilgili son 1 yılda farklı zamanlarda yaptığım
-buji kablosunun biri tam oturmuyordu takım olarak değişti
-motor suyu sıcaklık sensörü değişti
-yağ ve filtreler değişti
-boğaz ve rölanti ayarlayıcı temizlendi
şuan 10 üzerinden 8 oda hala rölanti hafif dalgalandığı için

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:57 ----------

Bu sorun benzindede yapıyorsa yazdıklarımı bir deneyin.Yok sadece lpg ise sorun belki ayardandır

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sebebi var bu sorunun.Rölanti ayarlayıcı-hava filtresi kirli olabilir en basitinden.Bu sorun 1-2 defa bende oldu stop edecek oldu geçen yaz.Park edip 2-3 dk sonra çalıştırdığımda olmuştu.Tam sebebini bilmiyorum ama bu sorunla ve rölanti dalgalanmasıyla ilgili son 1 yılda farklı zamanlarda yaptığım
-buji kablosunun biri tam oturmuyordu takım olarak değişti
-motor suyu sıcaklık sensörü değişti
-yağ ve filtreler değişti
-boğaz ve rölanti ayarlayıcı temizlendi
şuan 10 üzerinden 8 oda hala rölanti hafif dalgalandığı için

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:57 ----------

Bu sorun benzindede yapıyorsa yazdıklarımı bir deneyin.Yok sadece lpg ise sorun belki ayardandır

Bunların hepsi bende de değişti benzinde De stop ediyordu en son egryi temizlettim servis ondan değildir demesine rağmen bakalım ne olacak demiyorum

iPhone'umdan gönderildi

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı bakalım araştırmaya devam ozaman

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benzinde kullanın 1,2 gün. Sorun devam edecek mi, etmeyecek mi, ona göre çözüm üretilir. İlk olarak boğazı temizletin, söktürün ve benzin ile yıkayın. Ardından rolanti ayarlayıcısını değiştirin. Büyük ihtimal düzelir.

astrakhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörunden şüpheleniyorum ben aynı olayı yaşadım değiştirdim sorun ortadan kalktı .. Ne denli faydası olur bilemem..

İlyas ugur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 97 2.0 cd var, hem lpg de hem benzinde durakladigimda stop ediyordu, cok sey yaptim olmadı ama en sonunda hava akış debimetresini değiştirdik sorun duzeldi. Bu hava akış lpg de kullanilinca ve surekli dur kalk olunca yani gazlamadikca icinde kurum biriktiriyormus o yuzden değiştik ve düzeldi, bunu bir deneyin.

dnzkrc26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 Opel Vectra cd sahiyibiyim bende aynı problemi şu sıralar bende yaşıyorum..Silkeleme ve gaz yememe problemi var işim gereği servise gidemedim henüz C.tesi gidiyorum..

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geç oldu ama sorunun kaynağı krank devir sensörüymüş araç uyarı vermediği için bulamıyorlardı şimdi başım başka bir şey ile dertte