Opel uzatılmış garanti hakkında

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel uzatılmış garanti hakkında

Güzel paylaşım olmuş.Ellerinze sağlık Hellboy.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu güzel paylaşımı ilk mesajınıza taşıyıp
linki de site alanına aldım artık tek tıklama ile inecek ve hiç silinmeyecek

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

yenş astranın bence en buyuk eksisi garanti suresi. honda 6 yıl veriyor. be kardes, hic mi guvenmiyorsun kalitene.... bu kadar mı eziksin....

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

İngiltere'de Vauxhall (Opel İngiltere), Astra J'de dahil olmak üzere tüm binek araçlara yıldan bağımsız olarak 100,000 mil (yaklaşık 160,000 km) garanti veriyor. Mesela 10 yıl boyunca 160,000 km'ye ulaşamasanız bile aracınızın garantisi devam ediyor!!! Tek şart: aracın bu süre içerisinde ilk sahibinde olması.
Sadece dünyanın en pahalı benzinini kullanmıyoruz, aynı zamanda dünyanın en dandik garanti planlarına ve ilgisiz servislerine de sahibiz  walll walll walll

http://www.vauxhall.co.uk/owners_services/warranty_assistance/vauxhall_lifetime_warranty.html

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
İngiltere'de Vauxhall (Opel İngiltere), Astra J'de dahil olmak üzere tüm binek araçlara yıldan bağımsız olarak 100,000 mil (yaklaşık 160,000 km) garanti veriyor. Mesela 10 yıl boyunca 160,000 km'ye ulaşamasanız bile aracınızın garantisi devam ediyor!!! Tek şart: aracın bu süre içerisinde ilk sahibinde olması.
Sadece dünyanın en pahalı benzinini kullanmıyoruz, aynı zamanda dünyanın en dandik garanti planlarına ve ilgisiz servislerine de sahibiz  walll walll walll

http://www.vauxhall.co.uk/owners_services/warranty_assistance/vauxhall_lifetime_warranty.html

Haklısınız diyecek söz yok. evill2

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim garantiler çakma garanti oluyor :mad:

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Hellboy link' Alıntı:
En büyük korkum otomatik şanzıman veya motor bloğunda çıkabilecek bir arıza. Kapsam dışında bırakılanlar arasında ilk gözüme çarpan AFL farlar oldu. Neden kapsam dışında tutulmuş bilemiyorum ancak umarım ne kadar sorunu varsa ilk 2 yıl orjinal garanti süresi içinde ortaya çıkmış olur.
Aynen katılıyorum!!! Ben de peşin 465 TL karşılığında 1 yıllık uzatılmış garanti almıştım. Uzatılmış garanti dediğimiz olayı Opel Türkiye kendisi sağlamıyor. Ankara Sigorta ile anlaşmaları var ve bu garanti temel olarak Makina Kırılması Sigortası kapsamında veriliyor. Hellboy arkadaşımızın eline sağlık kitapçığı tarayıp paylaştığı için. Kitapçıkta da görüldüğü üzere teminat kapsamında olan arızalar ve bu bağlamda sağlanacak parçalar oldukça genel ifadelerle yazılmış. Olası bir arıza durumunda sigorta kapsamına sokmamak için atmadıkları takla kalmayacağını düşünüyorum. "Normal aşınma, normal yıpranma, normal eskime ya da hatalı kullanma veya ihmal sonucu olarak arızalanan parçaları kapsamaz" diyor. Buradaki soyut ve tartışmaya açık ifadeler olası arıza durumunda şirketin herşeyi sigortalının üstüne atıp ödemeden sıyrılmasına zemin hazırlayacaktır. Ondan sonra işin yoksa eksperle, bilirkişiyle uğraş dur. Bunun en güzel örneği 25-30,000'de debriyaj balataları rahmetlik olan Insignia'larda olaya "kullanıcı hatası" kulpunu takılıp garantiye sokmamaları. İnşallah ilerde biz de böyle rezillikler yaşamayız.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sene 2002, aracımız 97 euro civic.. ankara cevreyolunda seyehan ederken, arac hararet yaptı(daha dogrusu ibre kırmızıya geldi) ve kenara cektik. honda merkez bizi ankara eskisehir yolundaki honda bayiine yonlendirdi. servise dusuk seyir hızında yaz gunu kalörifer full acık(harareti azaltırmıs) aracı bir sekilde getirdik... servise girdigimizde 7-8 tekniker aracın basına toplandı. aracın fan müşili bozulmuş, ilk defa karşılaşıyorlarmış? onun şaşkınlığını yaşamışlar.... adam tabi markasına 6 yıl garanti verir.... opeldeki tek sıkıntım bu kardesim....adam markasına guvenmiyor...

corsamın 2000km'de on takımları degişti, garanti kapsamından, 7000^'de de degişti..... ancak iki sene sonra araç garantiden cıkmıştı. aracım 20.000lerde olması lazım, bu sefer bana patladı.. çekiççç

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GöKHaN link' Alıntı:
[quote author=hokamola link=topic=52.msg4329#msg4329 date=1296833111]

Haklısınız diyecek söz yok. evill2
[/quote]

bence opel bunu yapmakta gayet haklı çünkü adamlar bir sene garanti verseler biz yinede alıyoruz sattıkları araçları biz bu konuda seçici davranıp 6 yıl garanti veren markaları tercih etsek onlarda mecbur kalırlardı diye düşünüyorum..