Opel uzatılmış garanti hakkında

Hellboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi Opel 0.km araçları standart 2 yıl sınırsız km garantisi ile satıyor. Bunun üzerine garanti süresi 1 veya 2 yıl süre ile uzatılabiliyor. Bu konu ile ilgili yoğun uğraşlarıma rağmen uzatılmış garanti şartları ve kapsamı konusunda internet üzerinden herhangi bir bilgiye malesef ulaşamadım.

Kapsam ve koşulların açıklandığı bir kitapçıktan bahsediliyor ama gidip bizzat elden almamız gerekiyor.

İlk fırsatta elden kitapçığı alıp bu konu başlığı altında sizlerle de paylaşıcam.

Bu konu aslında modele özgü bir konu değil tüm Opel araçları için ortak bir konu. Bu nedenle Moderatör arkadaşlar daha uygun bir ana başlık altına konuyu taşıyabilirlerse belki daha uygun olacaktır.

Arkadaşlar Opel Artı Garanti kitapçığını aşağıda bilginize sunuyorum. Daha önce belirttiğim gibi ilk gözüme çarpan AFL sisteminin kapsam dışında olduğu. Siz de kapsamla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

61823935.jpg

84679291.jpg

23726838.jpg

49523128.jpg

92657206.jpg

22922739.jpg

32333575.jpg

75554918.jpg

Pdf Olarak İndirmek için

1cb4ead4de5d.gif

İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel uzatılmış garanti hakkında

Yeni bölüm açıp taşıdım

Kitapçığı dört gözle bekliyoruz teşekkürler

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben eski aracımı normal 2 yıllık garantisi dolmadan-sanıyorum 1 sene sonra- yaklaşık 1035tl vererek 2 yıl  uzattırmıştım...2006 mart çıkışlıydı,2010 marta kadar garanti kapsamındaydı...bir sayfalık sigorta poliçesi veriyorlar sana(ak sigortadandı ozaman). ve tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırmanı şart koşuyorlar,artı garantı programı süresince bir şeyi değiştirtmek için başvurduğunda bakımlarının kayıtlı olup olmadığına bakıyorlar,diğer yetkili servislerde bakım yaptırtmışsan da o bilgilere ulaşıp öyle garantiden değişim için sigorta şirketine artı garanti tek sayfalık poliçe ve  ruhsat fotokopisi ile kimin adınaysa araç/artı garanti onun imzası karşılığında işlemi başlatıyorlardı...
umarım anlatabilmiş,yardımcı olabilmişimdir..

Hellboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30.12.2010 Perşembe günü 100,000Km ile sınırlı +2 yıl Opel Artı Garanti yaptırmış bulunmaktayım. (1100TL, World Card'a 6-taksit)

+1 yıl Opel Artı Garanti fiyatı ise 565 TL idi (yine 6-taksitte ödeme ve 80,000Km sınırlı). 4 yılda 100,000km'yi geçmeyeceğimi hesaplayarak +2 yıl seçimi yaptım.

Yukarıdaki fiyatlar araç alındıktan sonra ilk 3 ay içinde ve 5,000Km'yi aşmadığı durumda geçerli fiyatlar. Diğer durumdaki fiyatlar (aracın orjinal 2 yıllık garanti süresi dolmadan ve 50,000Km aşılmadan yapılması durumunda) +1 yıl Opel Artı Garanti fiyatı 628 TL, +2 yıl Opel Artı Garanti fiyatı 1228 TL.

En büyük korkum otomatik şanzıman veya motor bloğunda çıkabilecek bir arıza.

Bu arada bahsettikleri meşhur kitapçık nihayet elime geçti :)

Kapsamda genel olarak motor, şanzıman (düz veya otomatik) ve aktarma organları komple dahil gibi görünüyor ama muhtemelen özenle seçilmiş bazı parçalar hariç olabilir. Kitapçığın ilgili sayfalarını ilk fırsatta taratıp sizlerle paylaşıcam ve fikirlerinizi alıcam.

Kapsam dışında bırakılanlar arasında ilk gözüme çarpan AFL farlar oldu. Neden kapsam dışında tutulmuş bilemiyorum ancak umarım ne kadar sorunu varsa ilk 2 yıl orjinal garanti süresi içinde ortaya çıkmış olur :)

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilğilerini bizim ile paylaştığın için teşekkürler Hellboy.

Hellboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim :) Yarin size bahsettigim kitapcigi taratarak foruma ekleyecegim..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dört gözle bekliyoruz o zaman:)

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burda da durum cok farkli degil. araci aldiktan sonra ilk 6 ay icinde 1,2 veya 3 sene (2+) garanti sureni uzatabiliyorsun. 6 aydan sonra garanti suren boyunca da uzatabiliyorsun ama sadece 1 er yillik an fazla 2 kere uzatabiliyorsun. yani ilk 6 ay icinde 885 euro verirsen 5 senelik garantin oluyor. ama benim gibi uzatma isini sallarsan en fazla 4 sene alabiliyorsun.

1 yillik uzatma 310 euro
2 yillik uzatma 505 euro
3 yillik uzatma 885 euro

tabi 100.000 km ile sinirli

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu süper oldu, emeğinize sağlık + rep
rapidshare sitesinden upload edip siteye yükleyebilirsiniz
sonra ben site alanına alırım dosyayı