Opel Tigra Aracım hemen Isınıyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suda fokurdamayı nasıl görüyorsunuz ?
kapağı kapalıysa genleşme kabının zaten fokurdamıyor kapalı devre olduğu için.
benim 206'da su eksiltme yapmıştı kalorifer musluğu kaçırmıştı ama çok az. sonra aracın 1. fan kademesinin arızalı olduğunu anladım. müşür temizlenip takıldı. benimkide 110 da açıyordu fanı hiç fokurdama yoktu...

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fokurdamayı kapak açıkken mesela bi saat önce gene bindim araca hararet yaptı gibi açtım kapağı su fışkırdı araç çalışırken ibre 100 de oluyor aracı stop edip sadece kontak açıkken 94-95 civarı duruyor ibremi bozukki birde devirdaim görevini tam yapmıyorsa ne gibi sonuçlar açar ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapalı devre çalışan sistem. aracın su sıcaklığı 110 derecede açarsan tabi dışarı döker. sen öncelikle fanını ayarlat.
sonra araca %50 %50 antifiriz koydur. sorunun düzelir.
birde opellerde sabah ilk çalıştırmada hararet sıfırda olur birden yükseliyorsa hava vardır yada conta yanıktır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyla alakası yok. Sadece bahsi geçmişken değinmek istedim. Katalizörü boşaltılmış yada bir şekilde katalizörü devreden çıkartılmış araçlar muayneden geçemiyorlar. Bu nedenle katalizör mevzu önemli.

Yanlış biliyorsunuz 2 seferdir sorunsuzca muayeneden geçiyoruz.
Yada ben yanlış biliyorumdur emin olamadım.
Ama iki kezdir katalizör boşken geçtigim kesin bilgidir.
Belkide arabanın da LPG lı olması egzoz-ekzoz-eksoz-egsoz-egzost vs salınım degerlerını dusurdugunden belkıde geçebiliyoruzdur.:confused:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış biliyorsunuz 2 seferdir sorunsuzca muayeneden geçiyoruz.
Yada ben yanlış biliyorumdur emin olamadım.
Ama iki kezdir katalizör boşken geçtigim kesin bilgidir.
Belkide arabanın da LPG lı olması egzoz-ekzoz-eksoz-egsoz-egzost vs salınım degerlerını dusurdugunden belkıde geçebiliyoruzdur.:confused:

Bir şey diyemiyorum. En son muayneye gittiğimde bir araç katalizörün içerisi boşaltıldığı için muayneden geçemedi. Aracın egzoz muaynesi vardı. Tuvtürk elemanı özellikle üstüne bastıra bastıra adamlara katalizörü değiştirttikten sonra kaynak noktalarını mutlaka temizlettirin. Sonra burada sıkıntı çıkarmasınlar bu değiştirilmemiş diye felan baya bir dil döktü. :D