opel motorlar kaç km den sonra sekman ister

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeli bilemem ama taksici bir abim var altında 2008 dizel hyundai accent era var km si 630 bin de :)) ve hala gidiyor dedi :)

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ben 150 binde opel vectra aldım servise gösterek sorunsuz alabilirsin dedi istanbula getirdim yağını değiştirdim arabanın motorunu görseniz içierisinde köfte yapıyorlar gibi duman çıkıyordu sonra araştırk aldığım adamı falan aradım araba hararet yapmış radyatöru patlamış araba conta yakmış ve o halde bir müddet kullanılmış şimdi ben komple motor yaptırdım tamamen kullanıma bağlı bende daha önce astra vardı 230 binde saat gibiydi.yağına suyuna bak sıkıştırma daha da korkma renault-fıat-hyundaı ticari taksiler dizel benzinli fark etmeksizin 400-500 bin rahat gidiyor.

sadoz5775

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar 2001 model lpg li 200 bin km de ki aracıma iş bilmez usta yüzünden 1 sefer üst kapak ve subablar değişti rektegiye yapıldı sözde ama yapmamış 2. kez motor ü st kısmı ve alt kısmı 6000 tl ye opel serçal da yeniden motor yaptırdım çok şükür şimdilik sıkıntı yok ama bilinki lpg opellerde intihar etmekle aynı şey

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar 2001 model lpg li 200 bin km de ki aracıma iş bilmez usta yüzünden 1 sefer üst kapak ve subablar değişti rektegiye yapıldı sözde ama yapmamış 2. kez motor ü st kısmı ve alt kısmı 6000 tl ye opel serçal da yeniden motor yaptırdım çok şükür şimdilik sıkıntı yok ama bilinki lpg opellerde intihar etmekle aynı şey

6000 tl de çok almış. değişmedik parça kalmamıştır.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız şöyle bir okudumda millet 400 500 binlerden bahsediyor güldüm sadece yıllardır Opel kullanıyoruz en babası 200 bindde tamamdır lpgli ve şehiriçinde kullanılan bir Opel den bahsediyorum ve genel olarak Astra g ler için kullanıyorum zaten opeller yağ yakan araçlardır fabrikasyon hatalarıdır Astra g ler bence z16xe ise motor kodun 100 binden sonra zaten çok daha fazla yağ yakmaya başlar ve zaten işlem görmek zorunda kalırlar sonra uzun ömürlü olur zaten ama yani lpg varsa aracınızda kafadan araç yalpalıyor hayırlısı açıkçası

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı suyu kesinlikle zamanında değişen ve eksik bırakılmayan bir araç neden yağ eksiltir? Motor üst kapağı açıldığında genel olarak karşılaşılan durum nedir?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir aracın canına okuyan unsurların başında düzenli bakım yapılmaması ikinci unsur ise aracın nerelerde kullanıldığı. Şimdi şehir içinde 250 000 km kullanılan bir araç ile şehirler arasın 250 000 kullanılan araçların aşınma ve yorulma payları bir değildir. Eğer ki araç sekman atılacak duruma geldi ise şahsen sadece sekman ile işi bitirmem açılmışken komple pistonlar ile birlikte gereken neyse onu yaparım sadece olacak fiyat farkı sadece 1000-2000 TL kadardır ki hiç önemli değil. Yeter ki araç sağlıklı randımanlı olsun.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG'nin opele intahar olmasıyla ne alakası var, opel'in elektrik elektronik aksamı berbattır bunu ben kabul ediyorum ancak mekaniği harikadır ve mekanik aksama sağlıklı bir LPG sistemi diğer araçlardan daha fazla zarar vermez. Şehir efsanesi yani...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG demeyin bana tüylerim diken diken oluyor :D

Otomatik ve LPG li bir araba alırsam vereyim sana kullan abi 1 hafta, ön yagını yıkacam gaza geldim :rakir: