opel motorlar kaç km den sonra sekman ister

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik ve LPG li bir araba alırsam vereyim sana kullan abi 1 hafta, ön yagını yıkacam gaza geldim :rakir:

Eyvallah kardeşim. Konu sapacak ama benim aracın tek eksi yönü tek nokta olması ya değilse eko motora sahip olsa sanırım bu kadar sorun çıkmaz idi. Yada bu kadar LPG düşmanı olmazdı. Ama yine de aracımdan memmunum öyle yada böyle benim ihtiyaçlarımı fazla fazla karşılıyor benim şansızlığım birazda aracın yatmış olması idi. Aracı aldığında 1994 model ve 130 000 de idi :)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde motora canım sıkılıyor bu ara... x16xe benzınlı 190 bın oldu 14 yasında yag kacagı da var 4000 bınde 1 lt re yag eklıyorum mavı duman atmıyor ama yag cubugunda üfleme var ust kapakta yok sanırım yag segmanları artık kacırıyor max hız gayet ıyı bakalım mavı duman gorene kadar devam :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten araç yağ bakımına girdiğinde bizim araçlara 4 litre yağ konmakta ama işin garip kısmı yağ filtresi değiştiğinde yağın belli bir miktarı da o sıkımı doldurmak için gidiyor benim düşüncem aslında araca 4.5 Litre yağ konması gerek ki aradaki açık kapansın. Neticede bu araçlar illa ve illa bir şekilde yağ yakıyor bide bu eksiklik üzerine eklendiğinde arada fark açılıyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde motora canım sıkılıyor bu ara... x16xe benzınlı 190 bın oldu 14 yasında yag kacagı da var 4000 bınde 1 lt re yag eklıyorum mavı duman atmıyor ama yag cubugunda üfleme var ust kapakta yok sanırım yag segmanları artık kacırıyor max hız gayet ıyı bakalım mavı duman gorene kadar devam :(

Yağ kaçağı sorununuz varsa 10 liralık bir conta değişecek altı üstü, külbütör contasından kaçırır opeller. Malum opel harareti sever diye diye ustalar mahvetti opelcileri. Keçelerden veya külbütör kapağından kaçırır yağı, onları değiştirin sorununuz kalmaz. Öteki türlü yüksek devirli kullanımda yağ kaçırma çoğu araçta olur, yüksek devirlerde seyrediyorsanız normal bu kaçaklar. 5bin kmde ustaların yarım litre eksik koyması harici yağ kaybım olmadı, motor kondüsyonu da olabilir...

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçak krank keçesi ve volan tarafı yenilemesi çok zor malesef şanzuman inmesi gerekecek birde sıvı conta filan zor iş yeniden kaçırması ihtimalide cabası o nedenle hiç uğraşmıyorum artık 10w60 yağ koyarak kullanıyorum belki kurtarabilirim diye ancak nafile zaten bloktakı su kanallarıda pas ıcınde en mantıklısı mavı dumana kadar devam dıye dusunuyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
145 binde vectra sattım tık demedi hiç yağ ile ilgili en ufak sorunum olmadı.
135 binde astra g sattım oda aynı en ufak sorunu olmadı. üfleme yağ yakma
135 binde vectram var 13 bin km oldu yağ değişimnden sonra ekleme falan yok hiç daha 3.5 çentikte belkide filtreyi değiştirice 4 litre eklediler ama 13 bin kmde lpg'li aracın fabrika verisinden bile iyi :)
şimdi 100 binde motor yapılan arabalar ya km düşmüştür yada arabaya yanlış yağ konulmuştur ki hepimizin başından geçen olay 10-40 motor yağı opellere konulmuyor.
yada araba hararaet yapmıştır. yada çok bakımsızdır.
1 opel arabasına tam sentetik 0-40 motor yağı koyun bakımlarını zamanında yaptırın 500 bin rahat gider...