opel motorlar kaç km den sonra sekman ister

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 500binde vectrayı kendim gördüm... motor açılmamış durumu da iyiymiş yağ yakma vs daha yokmuş.. ama uzun yol yapıyormuş sürekli... çok şaşırdım açıkcası...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle şeylere ölçü biçilemez.

Aynen ,
Kısacası kullanım tarzı , bakım zamanı , ülke- yol vs koşullarda etken.O yüzden bu sorunun asla net bir cevabı yoktur.
Tofaş motorunun orj 450 bin km'de ve gram yağ yakmadığına şahit oldum.Eski firmamızdaki bir araçtı.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ,
Kısacası kullanım tarzı , bakım zamanı , ülke- yol vs koşullarda etken.O yüzden bu sorunun asla net bir cevabı yoktur.
Tofaş motorunun orj 450 bin km'de ve gram yağ yakmadığına şahit oldum.Eski firmamızdaki bir araçtı.
Düzgün kullanılınca tofaş bile bu km yi yaptığına göre Opel'i bi düşünün artık arkadaşlar. 1 milyon çok gelmedi gözüme :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kullanıma bağlı bencede.

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 500binde vectrayı kendim gördüm... motor açılmamış durumu da iyiymiş yağ yakma vs daha yokmuş.. ama uzun yol yapıyormuş sürekli... çok şaşırdım açıkcası...
kullanıma bağlı

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Peki benzinli motor mu erken motor ister yoksa dizel motorlar mı?

aragorn1987

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç km gider diye bişey yok o senin aracını yormadan kullanıp bakımlarını düzenli yaptırırsan 450000-500000 km gider ama tamamen kullancıya bağlı bir iiş ikincisi 129 binde vectra b segman attırıyorsa ya trigeri koparmıştır yada başka bişey vardır o km hiç bir araba segman istemez

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ustaya gittim merivam yağ eksiltiyor diye 500km de ortalama yağ seviye lambası yanıyordu. servis segman dedi. bir ustaya gittik referans ile. subap lastiği dedi canım sıkıldı açıp bakıp sonra karar verecektik sağ olsun bana sormadan sekman artı triger seti değiştirmiş. hararet yok hor kullanma yon her yağdeğişimi 10000 e gelmeden yapılıyor. mobil 1 0*40 kullanıca eksiltme biraz daha fazla oldu. motor çok temizmiş usta dediğim öyle diyor ama.... 86000 de aracım hala sinirliyim forumumuzda epey araştırdım pek net bir sonuç bulamadım. belkide 86000 de sekman atılan ilk opel meriva oldu. artık ustayım diyene bir bakıyorum. üstelik triger seti orjinal fakat dışarıdaki satıcılardan almış ama nasıl oluyorsa parçacı devirdaim alınmadığı için garanti vermiyor. sinir sinir sinir.