Astra 1.6 Twinport

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

ilk opel aracım olması sebebi ile birkaç bilgi danışmak istiyorum.

Aracım 2006 model astra 1.6 twinport modeli km 172 binde.

Arabamdan genel olarak memnunum fakat 1 2 sorunu var benı rahatsız eden.

Bugün aracımı bir mekanikçiye götürdüm aracım benzinli olmasına karşın dizel motor gibi sesli çalışıyordu ve yolda giderken özellikle motor soğukken tık tık tık diye sürekli ses geliyordu. durumdan bahsettim ve kadehlerin değişmesi gerekli dedi sonra bıraktım aracı 1 saat sonra aradı ve "senin araban şase numarasında yazan motorla aynı değilmiş sipopdan ayarlamak lazım ve üst bölüm kapakçıya gitmesi lazım yani üst kısım komple yenilenicek dedi" dedi okey dedim kapattım telefonu.

1 Saat sonra tekrar aradı ve kadehlerinde değişmesi gerekiyor fincanlar değişecek üst tarafta çizik var bu şekilde yaparsan sipopları çabuk bozar ve ekzantiriklere zarar verir dedi.

günün sonunda sipoplar, kadeh ve fincanlar, triger seti , hava filtreleri erg temizlenmesi yapı suyu derken bana kardeş 2400 lira masrafı var dedi ve hakikaten şok oldum.

dedim bırak yapma bişey okadar para vermem dedim ve çıktım yani sırf araç gürültülü çalışıyor diye bukadar para ödemek inanın çok tuhafıma gitti.

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarmız bilgi paylaşabilirmi acaba ? Gerçekten böylemidir masraflar ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hehe 10 40 yağ koy sesi soluğu kesilir :D sanırım arabanda 5 30 var.

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hehe 10 40 yağ koy sesi soluğu kesilir :D sanırım arabanda 5 30 var.

Sıfır yağ bastırdım motora aynı sorun devam ediyor triger setide bayadır değişmediği için onuda değiştirttim hava filtresi yağ filtresi gibi temek bakımları yaptırdım ama ses konusunda malesef çözüm yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıfır yağ bastırdım motora aynı sorun devam ediyor triger setide bayadır değişmediği için onuda değiştirttim hava filtresi yağ filtresi gibi temek bakımları yaptırdım ama ses konusunda malesef çözüm yok.

Mahsun kaç numara yağ var araçta?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bakım sonrası kart verdilerse orada yazması lazım..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Berkay ın söylediği gibi bakım kağıdın da yazar yazması lazım birde senin motor biraz sesli çalışır zaten ama hava soğuduğu içinde ses biraz daha fazla olur sorun olduğunu pek sanmam. Ama durduk yere de kapak açtırma. İşin garip kısmı da burada 150 000 olup kapak açılmayan opel de zor yav.

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktım arabaya da kağıt bırakmamışlar.

Ben en iyisi bir video çekeyim yarın ses konusu için

Berkay ın söylediği gibi bakım kağıdın da yazar yazması lazım birde senin motor biraz
sesli çalışır zaten ama hava soğuduğu içinde ses biraz daha fazla olur sorun olduğunu pek sanmam. Ama durduk yere de kapak açtırma. İşin garip kısmı da burada 150 000 olup kapak açılmayan opel de zor yav.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte illet oldum şey değişim bakım yapan yer neleri değiştirdi ise yazması gerek ki araç sahibi de rahat takip etsin. Hadi bakalım yağ ne zaman değişti? Hangi yağ vediğer malzemeler ne?