opel en çok şikayet alan araç mıdır?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Combo'yu 60.000 km'de aldım... Şuan bildiğim kadarıyla 78.000 oldu...
18.000 km boyunca sadece 2 kez yağ değişimi yaptım...
Başka bir masrafım olmadı...

Ama bazı es geçtiğim ufak tefek şeyler var;

+ Amortisörler terleme yapmış yavaş yavaş değişim zamanı geliyor...
+ Sağ camda bir sorun var, yarıya kadar çıkıyo sonra geri çıkıyo, onu da yaptıracağım yakın zamanda...
+ Vites geçişlerinde siyah duman atıyor arada, usta duman çok az sıkıntı yok dedi ama o da kafamda...

Ama bunlar zaten olabilecek masraflar, arabaya biniyorsak bunlara katlanacağız mutlaka... Bu tip ufak tefek masraflar (ön takımdan ,alt takımdan vs sorunlar) yapmadan arabaya 50.000 km boyunca bindim diyeni görmedim ben...

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence opel değil de opelin bazı modelleri sıkıntılı.Mesela bence corsa c var.İnanın elimde zaman makinesi olsa aldığım güne gidip kendimi engellerim.Mecburiyetten hala kullanıyorum ama sayesinde birçok tamirci dostum oldu. Birda opel alırmıyım? Zor.Ama herkesin zevkinede saygı duyarım.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence opel değil de opelin bazı modelleri sıkıntılı.Mesela bence corsa c var.İnanın elimde zaman makinesi olsa aldığım güne gidip kendimi engellerim.Mecburiyetten hala kullanıyorum ama sayesinde birçok tamirci dostum oldu. Birda opel alırmıyım? Zor.Ama herkesin zevkinede saygı duyarım.

Hocam Corsa C'nin sorunları ne mesela örnek verebilirmisin?
Direksiyon kutusu var meşhur :D
Bi de 1.3 mü 1.7 mi ?

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Corsa C'nin sorunları ne mesela örnek verebilirmisin?
Direksiyon kutusu var meşhur :D
Bi de 1.3 mü 1.7 mi ?

2004 1.3 cdti.Direksiyon kutusu(1 kez tornaya gitti daha sonra sismak diye bir markayla değiştirdim) ,volant (bende 2 kez değişti.1.si araç 3 aylıkken garantiden),mazot pompası(2 kez mazot kaçırdı. pompacıya 200 lira bayıldım),marş motoru (hangi akla hizmetse üstün alman mühendisleri düşük güçte marş kullanmışlar her çalıştırışda araç çalışsam mı çalışmasam mı diye tereddüt ediyor .Ayrıca volanta da zarar veriyor ).Korna butonları anahtar butonları zamanla patlıyor( 2 kez değişti).Soğuk havalarda (İzmir ne kadar soğuk oluyorsa) kasislerde arkadan gelen gıcırtı.Allahtan motorunu fiattan almışlar yoksa yanmıştık.:
Şimdi herkes bu tarz arızaları olabilir diyebilir ama bu parçalar hem pahalı hemde önemli parçalar.Ben bu arızaları dışarıda tamircimde zamanla sıraya koyarak yaptırmaya çalıştım.Şimdi sorun yok mu? Var tabi ama yapacak birşey yok çünkü yeni araç alacak param yok.

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kabahatin küçüğü arabada büyüğü bizde,herzaman arabaya yatırılacak parayı boşa masraf gibi görüp ekonomik nedenlerden dolayı hem uygun olsun hem kusursuz olsun istiyoruz ve piyasanın altına bulunca atlıyoruz ama sonra tek tek sıkıntılarıyla uğraşıyoruz ve bunu yaparken en az masrafla nasıl çıkarız diye bol bol yan sanayi malzeme kullanıyoruz,aracın orjinal malzemesinin hatalı üretim şansı dışında ömrü epey uzun oluyor,bmw hastası olan bir abim var ama ilk defa bmw dışında aldığı fiat unoda dahi(oğlu daha az seri araba ile alışsın şoförlüğe diye uno almıştı) söylediği bmw kullanırken cebim para görmüyordu şimdi ise ohh be dünya varmış dedim diyordu ama oğlu 7-8 ay sonra kaza yapıp aracı perte çıkardıktan sonra yine gitti bmw aldı,hastalık böyle birşey işte,sevdin mi kopman zor oluyor,kronik arıza daha öncede yazdığım gibi her araçta var,mutlaka bir sıkıntısı çıkıyor.siz aracınıza bakın,o da size baksın...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem uygun olsun hem kusursuz olsun istiyoruz ve piyasanın altına bulunca atlıyoruz ama sonra tek tek sıkıntılarıyla uğraşıyoruz

İşte bütün mesele bu :D
Adam piyasası 20.000 lira olan aracı 15'e aldım diye hava atıyor ama sonra sanayi yolu adeta otoban oluyor kendisine :rakir:

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu bide astra g ciler okusun :) benim 2000 astra g aracım vardı bi sene dayanabildim arabayı birde ilk sahibinden almıştım servis bakımlı silkeleme sonu bitürlü çözülmedi birsuru para harcadım ve sattım kurtuldum ama halendaha (opel ailesindeyim) :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi