opel en çok şikayet alan araç mıdır?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi bu olay yeni bir tartisma konusu ve ben 1-2 arkadasa sorup bilgi alayim ondan sonra olmadi yeni konu acariz :)

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi

Değil mi?

Konu hakkında bana göre Opel gerçekten sorunlu bir araç. Sorunlarının başında kronik hale gelmiş durumlar söz konusu. Ve bu sorunlar bir türlü sıfıra indirilmeden satışlarına devam ediyor.

Ben otomatik araç kullanıyorum. Durumumdan dolayı ama benim aracım 94 model olmasına karşın 2005 model araçlar da bile benim aracım da olan sorunlarının aynısı var.

Örnek opel otomatik (Tam Otomatik) araçlarında özellikle 1 den ikiye geçişler de araç şöyle bir zıplar ki vitesin geçtiği kabak gibi ortadadır. 94 model araçta aynı dert 2005 model araçta aynı der. Ya arkadaş aradan gecen zaman içinde bu sonunu çözmek adına bir çalışma yapılmaz mı? yok.. aynı hamam aynı tas yola devam ediyorlar. Gerçekten insan belli bir zamandan sonra anlamakta çok zorluk çekiyor.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi isim vermek istemiyorum ama turkiye menseli bir beyaz esya firmasinda 4-5 yil elektrikci olarak kalite kontrol bolumunde calismis bir abim o firmaya asla yonelmememi istedi sebebi ise, kalite kontrol sirasinda hata oranina gore urunun kullanilacak yada hurdaya ayrilacak olmasina karar verirken firmanin hata orani yuksek malzemeleri Turkiye icine sevk edilen urunlerde kullanmalarini istedigi. Yorum yok bence abi :)

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2001 vectrab z16xe comfort 193 000 km de 120 000 km sini ben yapmış bulunmaktayım triger V kayışı devirdaim termostat buji filitreler baskı balata bobin (sorun yokken alınıp bakım yapılmıştır.) dışında doğru düzgün bir masrafım olmadı tabi extre hız sabitleyici yol bilgisayarı torpido soğutucu keyfe keder harcamalarım oldu opel sorunlu araç değildir. alırken düşük fiyata hurda opel alırsanız tabiki sorunlu olucaktır 2000 fazla vericeksin kafan ağrımayacak. sadece opel değil bütün araçların hor kullanılmışı sorunludur.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoğu yorumu okudum bende opel kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim

evet sorunludur ama neye göre 2000 model bir araç la 2013 aracı kıyaslayamam bence opelin parçalarının ömrü 10 yıl civarıdır sonra yavaş yavaş dökülür kendimden örnek vereyim
astra g 2004 113 binde aldığım araç 17 binliraya aldım ve bakımsız dı yapdığım işlemler yapmadan öncede bir problemi yokdu yanlız ama ben bakımsız araca binme taraftarı değilim

baskı balata luk 150
triger seti gm 80
v kayışı bilyası gm 40
filtreler 60
yağ bakımları felan 100

bunlar olması gereken işlerdi gelelim opelin kendinde soğutmasına yetecek problemlerine

sağ camımı kaparken bir yere takılıyor ve aşşağı iniyor usta bir sigara parasına
yapıyor 1 ay sonra yine bozuluyor yanıma binenlere rezil oluyorum.

sağ arka kapı kilidim bazenleri kapanmıyor ve açılmıyor yıkatınca düzeliyor binenlere rezil oluyorum

arka silecek sürekli arızalı zaten nasıl çalışdığı bile belli değil deli oluyorum

yokuş yukarı çıkarken yan aynamın camı titreyip ses yapıyor usta onada bir sigara parasına yapıyor bir yıkatıyorsan yine eski haline geliyor

bu sorunlar ufak ama miğde bulandırıyor
bunlara rağmen bir daha araça alırsam opel almam diyorum peki 20 bin civarına bundan daha iyi bir araç da bulamıyorum :D anlamadım gitti

ali bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 10 yılda 5. opel aracım şuana kadar büyük sıkıntı hiç yaşamadım
bakım ve kontrol için adam gibi bir ustaya götürürsen kardeşim kesinlikle uzun yıllar kullanırsın aracı..
adam gibi usta dan kasıt kimse yanlış anlamasın eli tornavida tutan herkez bu ülkede usta olabiliyor..

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yakın bir abimin vectra gtc , astra h , insignia aracı oldu hiçbir şikayeti olmadı. Çok yakın komşularımızın tam 4 tane opel aracı var.3 Astra H 1 tane combo. Benim 8 yaşında bir astra g aracım var 2 sene garajda hiç çalıştırmadan yattı. Ve gün geldiğinde tık demeden motoru saat gibi çalıştı. Bana tek masrafı garajda yattığı için lastikleri tel kırdı.Genel motor kontrolü dışında motora hiçbir müdahale yapılmadı ve ilk günkü gibi çalışıyor.Hiçbir şikayetim yok. Bir araç daha alacaksam kesinlikle o opel insignia olurdu.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değil mi?

Konu hakkında bana göre Opel gerçekten sorunlu bir araç. Sorunlarının başında kronik hale gelmiş durumlar söz konusu. Ve bu sorunlar bir türlü sıfıra indirilmeden satışlarına devam ediyor.

Ben otomatik araç kullanıyorum. Durumumdan dolayı ama benim aracım 94 model olmasına karşın 2005 model araçlar da bile benim aracım da olan sorunlarının aynısı var.

Örnek opel otomatik (Tam Otomatik) araçlarında özellikle 1 den ikiye geçişler de araç şöyle bir zıplar ki vitesin geçtiği kabak gibi ortadadır. 94 model araçta aynı dert 2005 model araçta aynı der. Ya arkadaş aradan gecen zaman içinde bu sonunu çözmek adına bir çalışma yapılmaz mı? yok.. aynı hamam aynı tas yola devam ediyorlar. Gerçekten insan belli bir zamandan sonra anlamakta çok zorluk çekiyor.
abi senin aracın 1994 model tam otomatik şanzıman.
2005 astra easytronik şanzıman. nasıl bir tutuyorsun iki şanzımanı ?
2001 astra g tam otomatik kullandım mükemmel vites geçişleri vardı mesela...

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140 binde 2000 model cdx aldım daha sanayide tanımadığım usta kalmadı biraz da benim hor kullanmamdan kaynaklı.55 binde 2006 1.6 elagance aldım 3 senede 30000 km yaptım 3 tane z rot değiştirdim

dolayısıyla opel sorunlu araç değildir lakin servisleri sorunludur.ayrıca bakımsız her araç problem açmaya müsaittir.eş değer bakımlı bir araçla mukayese edecek olursak opel taş gibi arabadır.sıkıntı opel kullanıcılarının her detayı sorun olarak görmesinide atlamamak gerekir.forumda bile bu kadar paylaşım içerisinden önem arzeden çok az konu var.çoğunluk ufak tefek sıkıntılar.

the İMAM