Opel den Audi ye geçiş

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
[/COLOR]VW CC 2.0tdi 177hp dsg ile A4 2.0tdi 177hp arasında 4.000 tl fark var şimdi bu audinin multitronik şanzıman dsg ile aynımı ?

bildiğim kadarıyla multitronik sonsuz oranlı şanzıman(continuously variable transmission) scooter gibi dişli vites dişlileri yok giriş mili ve çıkış mili üzerinde zincir yada kayış var ama dsg ile s-tronik aynı bunlarda dişli var yani belirli vites oranları mevcuttur

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A4 ü bilmem ama bnm sezonluk çalıştığım yerin patronlarından biri aldı A3 Sıfır ve full paketti 1.6 dizel 114 bin tl ye... henüz 6. bin km de su aldı sunroofu ve trim sesleri gelmeye başlamış..Bilmiyorum belki aldığı araç sıkıntılıdır genelleme yapmıyorum ama o araçların donanım hazırlığ bile yok...O kadar fiyatları hakettiklerini de düşünmüyorum..Tabi içinde de 3-4 kez bulundum aracın..Işıklandırmalar ve ses izolasyonu iyi..(biz zahmet iyi olsun) Size isim ve numara da verebilrim kullanıcının... Sattı aracını haliyle...Şimdi yeni kasa passat aldı bu son umudum doğuştan yana diye...Şu an bir şikayetni duymadım..

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A4 ü bilmem ama bnm sezonluk çalıştığım yerin patronlarından biri aldı A3 Sıfır ve full paketti 1.6 dizel 114 bin tl ye... henüz 6. bin km de su aldı sunroofu ve trim sesleri gelmeye başlamış..Bilmiyorum belki aldığı araç sıkıntılıdır genelleme yapmıyorum ama o araçların donanım hazırlığ bile yok...O kadar fiyatları hakettiklerini de düşünmüyorum..Tabi içinde de 3-4 kez bulundum aracın..Işıklandırmalar ve ses izolasyonu iyi..(biz zahmet iyi olsun) Size isim ve numara da verebilrim kullanıcının... Sattı aracını haliyle...Şimdi yeni kasa passat aldı bu son umudum doğuştan yana diye...Şu an bir şikayetni duymadım..

Şu an patronumun eski A5 ni satmaya çalışıyorum... dediğiniz gibi yeni audiler bence tam bir hayal kırıklığı. A5i alırken direksiyondan vites istememiş, bu yanlış anlaşılıp teyp kumandasız direksiyon koymuşlar... teyp kumandası yapılmasını istediğinde, bunun mümkün olmayacağını söylediler..(dışarıda özel servisler yapıyormuş ama garantisi yok, beyin yakabilir) Bunun aksine 2004 A6 2.7 biturbo 250 ps aracı vardı. o araca hayrandım. Anlatılmaz yaşanır denirya tam bu araba için geçerli idi. Performans 10 numara, yakıt performansa göre çok iyi (11 litre ortalama) taş gibi bir arabaydı. Zaten A5i bu yüzden almıştı. Şimdi audinin lafını bile etmiyor. Güzel araba ama eski Audi değil diyor.
Bir de ikinci el müşterisi bir acayip... Patronun o kadar arabasını sattım (Bmw, mini, opel , ford) Audi müşterisi kadar cinsini görmedim... Sanki zorla satıyoruz :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de size katılıyorum o eski audiler gerçekten hakknı veriyordu ama şimdi aynı wv ler gibi nasılsa millet alıyor mantığıyla satılıyor araçlar..Türkiye de otomobili araştırıp etüt ederek alan inanın çok az.. Bir moda tutturulmuş gidiyor.. Türkiye'de siyasetten farkı yok zaten marka araç kullanmak ya da almanın bana kalırsa.. Yani çoğunluğün tercihleri doğru olarak kabul görüyor...Acaba gerçekten öyle mi :rolleyes:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben de size katılıyorum o eski audiler gerçekten hakknı veriyordu ama şimdi aynı wv ler gibi nasılsa millet alıyor mantığıyla satılıyor araçlar..Türkiye de otomobili araştırıp etüt ederek alan inanın çok az.. Bir moda tutturulmuş gidiyor.. Türkiye'de siyasetten farkı yok zaten marka araç kullanmak ya da almanın bana kalırsa.. Yani çoğunluğün tercihleri doğru olarak kabul görüyor...Acaba gerçekten öyle mi :rolleyes:

bu tarz insanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur birde sözüm meclisten dışarı bu audi alanlarda bir kural tanımama huyu var

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size A5 2.0 tfsi verelim... Ankara da sakin kullanımda 100 km de 10 litre yakıyor. (sürekli 4 çeker- stronic) Bastın mı da TDİ falan yakalayamaz. Audinin ve BMWnin en çok sevdiğim tarafı da bu...
:)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...hatasiz-a5-quattro-sportback-168243613/detay/

teşekkür ederim sıfır almak istiyorum

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:16 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:11 ----------

Anladım en iyi kullanan bilir zaten, numara alabilirmiyim zahmet olmazsa

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:16 ----------

bildiğim kadarıyla multitronik sonsuz oranlı şanzıman(continuously variable transmission) scooter gibi dişli vites dişlileri yok giriş mili ve çıkış mili üzerinde zincir yada kayış var ama dsg ile s-tronik aynı bunlarda dişli var yani belirli vites oranları mevcuttur

Dsg ile aynı olmamasına sevindim bütün tanıdıklarım sorun yaşadı dsg den sıfır araçlarında

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:18 ----------

Şu an patronumun eski A5 ni satmaya çalışıyorum... dediğiniz gibi yeni audiler bence tam bir hayal kırıklığı. A5i alırken direksiyondan vites istememiş, bu yanlış anlaşılıp teyp kumandasız direksiyon koymuşlar... teyp kumandası yapılmasını istediğinde, bunun mümkün olmayacağını söylediler..(dışarıda özel servisler yapıyormuş ama garantisi yok, beyin yakabilir) Bunun aksine 2004 A6 2.7 biturbo 250 ps aracı vardı. o araca hayrandım. Anlatılmaz yaşanır denirya tam bu araba için geçerli idi. Performans 10 numara, yakıt performansa göre çok iyi (11 litre ortalama) taş gibi bir arabaydı. Zaten A5i bu yüzden almıştı. Şimdi audinin lafını bile etmiyor. Güzel araba ama eski Audi değil diyor.
Bir de ikinci el müşterisi bir acayip... Patronun o kadar arabasını sattım (Bmw, mini, opel , ford) Audi müşterisi kadar cinsini görmedim... Sanki zorla satıyoruz :)

:) gerçekten kötü olmuş, A6 dan A5 e neden geçtiki? satmayı düşünmüyorum eğer alırsam 10 sene garanti binerim o yüzden ikinci el müşterisiyle pek uğraşacağımı sanmıyorum

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:29 ----------

marka takıntım yoktur hiç sadece kaliteli olması yeterli benm için öyle bi takıntım olsa direk düşünmeden gider mercedes alırım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:32 ----------

bu tarz insanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur birde sözüm meclisten dışarı bu audi alanlarda bir kural tanımama huyu var

Audicileri bilmemde aralarına katılırsam istisna olurum heralde herkesin fikrine saygı duyarım ve değer veririm asla marka fanatikliği de yapmam eğri ye eğri doğruya doğru

Evo34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- CLA ya mercedes demeye bin şahit lazım, kaldı ki yeni A serisine de
2- Audi den de şikayet eden var yeni kasa (F30) BMW den de

Ama şöyle bir gerçek var, bence A4 ne kadar makyajlansa da misyonunu doldurdu. Hem iç hem de dış tasarım senelerdir aynı ve ciddi bir kasa değişikliği istiyor. Ayrıca en std donanımlarında BMW sanırım daha dolu. Bu tür lüks sayılan bir araca binip de xenon suz led siz derdi koltuksuz gezmek bana göre değil. O nedenle oyumu hep donanımdan yana kullanıyorum. Sırf bunedenler yüzden BMW F30 3.20D veya 3.20 IED alırdım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Audi A4 gerçekten çok güzel bir araç.
Kısa bir süre önce B7 kasa Quattro aracımı sattım.
İncelememe aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Opel'den geçen biri oldukça keyif alacaktır.
Zira ben mevcut Vectra C aracımda Audi esintileri olduğunu rahatlıkla görebiliyorum... ;)

http://otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr/2013/11/audi-a4-20-tfsi-quattro-s-line.html

2 vectra c sahibi olarak nasıl bir esinti var :D bende bir bakayım. b7 kasa audi alacağım denk getirirsemde :D