Opel Corsa vites sorunu

copvepok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
2011 model 10000 km de Corsa otomatik bir aracim var. Çok sık kullandığımız bir araç olmasada 1 haftadan beri P den R ye gecerken vites takılıyor. Çok zorlamak istemesemde bir kaç denemeden sonra geciyor. Diger vites geçişlerinde bir sorun yok. Araçlardan hiç anlamam. Sert bir çukura girme yada kaza da söz konusu değil. Tecrubelerinize dayanarak sizce sorun çözümü ve maliyeti ne olabilir. Teşekkür ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

V

volowow

Bilgi Girilmemiş
Aracı durdurdugunuzda vites p konumuna alınırken ayagı frenden cekmeden önce elfrenini çekip ayagını frenden çek. Sabah tekrar çalıştırdıgın p den r ye rahat gececektir.

copvepok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bunun anlami nedir? Düzeltilmesi gereken bir sorun mudur, bu araclarin özelliği bu mudur?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orcun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

Aynı problemi ben de son birkaç haftadır ben de yaşıyorum.Önceleri nadir olarak başladı ama şu anda sıklaştı.

Aracım P viteste iken fren pedalına basıp ve vitesin jiglesini çekip R 'ye atamıyorum.Vites P de takılı kalıyor.Vites değiştirebilmek için fren pedalına hiç basmamışım gibi vites P de kilitli kalıyor ve hiç hareket etmiyor.

Fren pedalına basıldığında bir tık sesi geliyor ve sanki bir kilit boşta kalıyor,böylece vites geçişi sağlanıyor gibi.Problem , bu mekanizmanın çalışmaması gibi.

Vitesin altındaki plastik çerçeveyi söktüm. Burada , frene bastığımda beyaz bir plastik parçanın hareket ettiğini bazen de takılı kaldığını gördüm. Bu parça takılı kaldığında vitesi geçiyorum gibi hissettim.

Bu konuda bilginiz var mıdır ? Nedeni ve Çözümü nedir ? Ne kadar sürede çözülebilir ve maliyeti ne kadar olabilir ?

Bilgilerinizi rica edeceğim.

Tşk.

falconx53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Vitesin P de takılı kalması

Merhaba Arkadaşlar Opel Corsa 2010 model otomatik vites aracım var. Vites arasıra P de takılı kalıyordu, başta buna ne oldu derken ilerleyen günlerde sorun giderek arttı. Yani vites takılmaları arttı. Sonunda Ustaya götürdüm ve vites kolunun ordaki yeri açtı, frene basıp çektiğinde PARK SWİTCH denen parça bazen tutukluk yapıyordu. Bunun değişmesi lazım dedi, ve parça gelene kadar da bu park switch i devre dışı bıraktı. Arabada vites takılma sorunu da böylece kalmadı. Dolayısıyla aracınızda vites P de takılıyorsa oarasını burasını kurcalatmadan arabanın, park switchine baktırın.

Park switch-opel corsa- vites takılması-otomatik vitesin p de takılı kalması

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren müşüründen de yapar hatta ilk önce kontrol edilmesi gereken yer fren müşürüdür.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yağ değişimi hiç yapılmadıysa yağınıda değiştirebilirsin

maddas07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhana arladaşlar aynı sorun bende de var. Aynı zamanda arac giderken frene basıp cekince vitesin altından tık sesi gelyior ve ben bunu bariz duyuyorum. Bir de aracı frene basıp durduktan sonra tekrar gidecekmiş gibi olup duruyor ve çok hafif bir sarsıntı oluyor. Vites geçişlerinde sorun yok ama. Sizce bu park swichten mi dir yoksa fren müşüründen mi? Acil yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.