opel corsa twinport active nin bu sorununu hiçbir servis çözemiyor

alpago343434

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İnsp 1 insp2 3 4 böyle hata kodu geliyor mu ekrana
yok direk o görsel attığım gibi geliyor. opel hata kodları videosu çekenler ordaki rakamlardan ilk dört hale arabanın hata kodu olduğunu söylüyor. onu arattığımda google opel hata kodlarında ÜstKrkt Basınç Kontrolü (PC) Solenoid Kontrol Yüksek Gerilim (TCM) P0973 çıkıyor. çook önceden yine bu hata ile ilgili paylaşım yapmıştım. daha önce opelde çalışmış bir arkadaş vardı. o buna benzer birşey demişti. Solenoid ile ilgili birşey demişti onu değiştir bir daha asla olmaz demişti ama neydi o onu bulamıyorum

alpago343434

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yok direk o görsel attığım gibi geliyor. opel hata kodları videosu çekenler ordaki rakamlardan ilk dört hale arabanın hata kodu olduğunu söylüyor. onu arattığımda google opel hata kodlarında ÜstKrkt Basınç Kontrolü (PC) Solenoid Kontrol Yüksek Gerilim (TCM) P0973 çıkıyor. çook önceden yine bu hata ile ilgili paylaşım yapmıştım. daha önce opelde çalışmış bir arkadaş vardı. o buna benzer birşey demişti. Solenoid ile ilgili birşey demişti onu değiştir bir daha asla olmaz demişti ama neydi o onu bulamıyorum
şidmi tekrar baktım
P0973
Şanzıman Değiştirme Selenoid A Devresinde Sinyal Düşük
Tesisat, Gevşek Pin Bağlantıları, Hat Kesintisi veya Şaseye Kısa Devre, Değiştirme Selenoid, Motor Elektroniği, Şanzıman Elektroniği

alpago343434

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
o bahsettiğim arkadaşın dediği şeyi buldum Selenoid Valf demişti

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
araştırmadık yapılmadık şey kalmadı. yetkili opel servislerine götürüyoruz onlarında bir halt yaptığı yok saçöa salak parçaları değiştiriip para lama derdındeler
oksijen sensörü mü veya hava akış metre mi diğer adı artık tam emin değilim. bu parça ile yakıt pompası eğer yakıt oksijen karışımını yapamazsa araç hareketi gerçekleşmez. tamamen fikir yürütüyorum. belki size bir yardımı olur. bilmeden de hatalı bir şey söylediysem bu konuda işi bilen arkadaşlarım doğrusunu söyleyip uyarsınlar. inşallah sorun düzelir.

alpago343434

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Görselde yazan var 097311
Görselde yazan var 097311 var baska bir sey yok. 0973 ıle baslayan opel hata kodlarında
P0973
Şanzıman Değiştirme Selenoid A Devresinde Sinyal Düşük
Tesisat, Gevşek Pin Bağlantıları, Hat Kesintisi veya Şaseye Kısa Devre, Değiştirme Selenoid, Motor Elektroniği, Şanzıman Elektroniği

çıkıyor. burdan çook yıllar once bır opelde çalılan arkadasta Selenoid valf değişirse hiç sıkıntı kalmaz demişti acaba ondan mı

alpago343434

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ahmetyy

Kayıtlı Kullanıcı
57-Sinop
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aynı hata ve sorundan bende de var. Ancak ben şunu farkettim araç rölantide beklerken fan açtığında bu hataya düşüyor. Elektriksel bir sorun olduğunu düşünüyorum . Çünkü araç rölantide değilse hiçbir şekilde arızaya düşmüyor. Siz bu sorunu çözebildiniz mi? Yardımcı olur musunuz?

2013corsa

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. size 4 yıldır hiç bir yetkili opel servisinin çözemediği bir sorunumuzdan bahsedeceğim. aracımız 2011 model opel corsa twinport active benzinli otomatik vites. Araçtaki sıkıntı görselde eklediğim işaret çıkıyor ve gaz pedalına bastığımız halde araba gitmiyor yada çok çok yavaş gidiyor. Bu sorunla ilgili istanbul anadolu yakasında bir çok opel yetkili servis gittik. bir tanesi pedal dan oluyor deyip pedalı değiştirdi, sorun yine devam etti. 2 ay önce bir servis bujiler ve ateşleme bobinini 1970 tl değiştirdi yine sorum devam ediyor. Daha önce yine birşeyi değişti ama tam hatırlamıyorum yine aynı sorun devam ediyor. Bununla ilgili bu araçlarda çok sorun yaşayanlar olmuş. Çok kişi bende de oldu dedi. Bazı arkadaşlar Partikül doluysa veriyor o hata diyor. bazısı yakıt deposu değişirse düzelir diyor. Ama sonuç hiç yok malesef. Kimse bunun çözümü bilmiyor yapamıyor. Vallahi yorulduk artık.

299525148_754664509090194_3522336685499895090_nba13646385b5d643.jpg
Benzin buharlaşma valfini kontrol edip değiştirin