Opel corsa oksijen sensörü sorunu

onurkaraagac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
2001 model opel corsa 1.2 easytronic aracımın motor arıza göstergesi arasıra yanıp sönüyordu daha sonradan sürekli yanmaya başladı. Bunun üzerine özel bir opel servisine gittim. Tech-2 cihazında p0170 (bank 1) arıza kodu görüntülendi. Yapılan kontroller ve bazı parçaların temizliği sonucunda usta oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini söyledi ve parçanın 185 ytl (bosch) olduğunu söyledi. Fakat gösterge artık yanmıyordu. En biraz beklemeye karar verdim. 15 gündür hiç yanmadı. Aracı yüksek devirde de kullandım ama artık yanmıyor. Tereddüte düştüm. Acaba arıza düzeldi mi yoksa gösterge yanmasa bile oksijen sensörü hala arızalı olabilir mi?
Yakıtım şehir içi 280. LPG taktırmayı da düşünüyorum (atiker). Acaba bu parçayı değiştirmesem başıma bela açar mı? Yada lpg taktırdıktan sonra bir sorun oluştururmu. Lpg takıldıktan sonra oksijen sensörünün görevini kontrolün LPG ECU? alıyormuş. En azından bana öyle söylediler. Sadece ilk çalıştırmada benzin kullanırken devreye giriyor. Buda o kadar önemli değil sanırım. Bu durumda siz olsanız bu parçayı değiştirirmisiniz.
Görüşünü bildiren herkese şimdiden bolca teşekkür...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızayı tech 2 yle aracın beynindn silmişler eğer oksijen sensörü arızalıysa yakın bi zamanda tekrar yakabilir arıza lambassını.. peki lamba yandıktan sonra çekişte yada yakıtta bir oynama oluyormu...

onurkaraagac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Any1sT0pMe vbmenu_register("postmenu_645887", true); kardeş, maalesef bu akşam gösterge tekrar yandı. Çekişte herhangi bir değişiklik olmuyor. Fakat benzin tüketimi sanki biraz daha fazlalaşıyor gibi. Artık bu parçayı değiştirmekten başka çare yok. Fakat forumda gezdiğimde birçok sorunun tek parça değiştiğinde de giderilmediğini görüyorum. Bu nedenle yanlış teşhis sonucunda başka parçalarında değiştirilmesi olasılığı beni endişelendiriyor. Usta sorunu gerçekten iyimi çözdü yoksa başka yerdemi bir problem var şüphedeyim....

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim oksijen sensöründen dolayı benimde arıza lambası yanmıstı aynı şekilde kendi kendine sönüyodu da ama dikkat et söndükten sonra arabnın üstünde en az bir saat gezdikten sonra muhtemelen yine yakıyodur??En mantıklısı değiştirmen abi bence başka bişeyin değişmesine gerek kalmaz eğer dikkat edersen araba gerçek anlamda çekişten düşüyo ve acayip bi şekilde benzin tüketimi oluyo..Ben bu tüp olayını bilmiyorum ama bozulan parçayı değiştir ki için rahatlasın abi..Saygılar

onurkaraagac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, oksijen sensörünü değiştirdim fakat 3 gün sonra motor arıza göstergesi tekrar yanmaya başladı. Özel opel servisine tekrar götürdüm. Her incelediler fakat birşey bulamadılar. Aynı arıza kodu: P0170... zengin yakıt karışımı.. egrye baktırdım orada sorun yok. oksijen sensöründen de kaynaklanmadığı anlaşıldı. Ne olabilir arkadaşlar bu sorun. Bir bilginiz yada yorumunuz var mıdır? tşkrlr

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt iyi yanmazsa bu arızayı verebiliyor.Aynı zamanda yakıtta artma çekişte düşme oluyor.Ateşleme sisteminden kaynaklanıyor genellikle.Bujilere öncelikle baktır derim.Saygılar.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, oksijen sensörünü değiştirdim fakat 3 gün sonra motor arıza göstergesi tekrar yanmaya başladı. Özel opel servisine tekrar götürdüm. Her incelediler fakat birşey bulamadılar. Aynı arıza kodu: P0170... zengin yakıt karışımı.. egrye baktırdım orada sorun yok. oksijen sensöründen de kaynaklanmadığı anlaşıldı. Ne olabilir arkadaşlar bu sorun. Bir bilginiz yada yorumunuz var mıdır? tşkrlr

Ariza Kodu P 0170 ank 1 Sensor 1 - Oksiyen Sensörü bosa degistirlimis.
Hava debimetresini degistirin o zaman düzelir. Yan sanayii var Boschun Yedek Parca no Opel Orijinal 8 38 628

dene sen

onurkaraagac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GMGermany ARKADAŞIN TAVSİYESİ ÜZERİNE ARABAYI USTAYA GÖTÜRÜP HAVADEBİMETRESİNE BAKTIRDIM. FAKAT HERHANGİ BİR SORUN BULUNMADIĞINI SÖYLEDİ. ASLINDA İLK ÖNCE TECH-2 YE GİRİP ARIZA KODU SIFIRLANDIĞI İÇİN, USTANIN O GÜN PROBLEMİ ÇÖZÜP ÇÖZMEDİĞİNİ BİLİNMİYOR. sANAYİYE GETİR GÖTÜR ARTIK BIKTIM. YANARSA TEKRAR GÖTÜRÜYORUM. p0170 KODU BELKİ 10 KEZ SIFIRLANDI AMA YAKLAŞIK 40-50 KM SONRA YENİDEN YANIYOR. BAŞKA NE OLABİLİR ACABA. SON GÖTÜRDÜĞÜM USTA HEM TECH-2 VE HEMDE TIS ALETİNDEN ALINAN VERİLERİ KARŞILAŞTIRDI. ARABADA HERHANGİ BİR PROBLEM GÖRÜNMÜYOR DİYOR. DEĞERLER NORMALMİŞ. ACABA NEREDEN KAYNAKLANIYOR BU ARIZA LAMBASI YANMASI ANLAMADIM GİTTİ. BİR ÖNERİNİZ VAR MI?

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deneme olarak takmiyorlar mi sorsan. Hava debimetresinden olduguna inaniyorum.
Baska arkadas tanidikda varsa ayni arac deneme olarak degistirin.
1 dakikalik isi var.