Opel Corsa mı yoksa polo mu

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam otomatik 1.4 Corsa veya 1.4 polo almayı düşünüyorum 2. El 1-2 yıllık bir araç eşim işe gidip gelirken kullanacak şehir içi hangisini almak daha mantıklı ikisinide ortalama fiyatı 45 bin

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Polo Corsa'ya nazaran bir tık daha iyi gibi, hele hele araç dizel olacaksa önceliği Polo'ya veririm.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eğer Polo eski kasa ise (makyajsız) kesinlikle Corsa derim ben.. Ama makyajlanan (şu anda üretime devam edilen kasa ise) kesinlikle Polo.. Corsa'ya nazaran biraz (hatta çok) sert bir araçtır (2009 modelini Astra'yı almadan önce 2 sene kullandım) ama daha donanımlıdır (son kasanın boş paketinde bile 4 cam otomatik) ancak DSG şanzımana bulaşmam diyorsanız Corsa'yı öneririm..

Sent from my iPhone using Tapatalk

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim benim için asıl önemli olan hangisinin otomatik vitesi daha sorunsuz özellikle dur kalk şehir içi kullanımda Corsa daha iyi dediler yoksa polo almayı düşünüyordum ama DSG şanzıman dur kalk ta sorun çıkarıyor dediler Corsa ise şehir içinde polo ya göre çok daha sorunsuz ve kullanışlı diye yorum yapıldı bu konuda bilgisi olan var mı
Not: Corsa yeni kasa

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim benim için asıl önemli olan hangisinin otomatik vitesi daha sorunsuz özellikle dur kalk şehir içi kullanımda Corsa daha iyi dediler yoksa polo almayı düşünüyordum ama DSG şanzıman dur kalk ta sorun çıkarıyor dediler Corsa ise şehir içinde polo ya göre çok daha sorunsuz ve kullanışlı diye yorum yapıldı bu konuda bilgisi olan var mı
Not: Corsa yeni kasa

DSG sorunu aslında biraz kullanım ile alakadar bir durum. Bu sistemin can sıkıcı bölümü ise ısınması yani dur kalk sırasında ısınır ama bunun da önüne geçmek mümkün. Eğer sürekli dur kalk yapılacak ise araç N konuma alınarak ısınmanın önüne geçilir. Ya değilse enin de sonun da ısınacak. Bu durum da aslında otomatik bir araç ama elinizin sürekli vites de olması demek.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsanın otomatik vitesi tork konventör özelliğinden dolayı polo ya göre daha avantajlı dediler bu konuda kesin bilgisi olan var mı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Corsanın otomatik vitesi tork konventör özelliğinden dolayı polo ya göre daha avantajlı dediler bu konuda kesin bilgisi olan var mı

Bu model üzerinde olan şanzuman sağlam en eski sistem sorunsuz ama buna karşın performans bakımından düşük aracın toparlanması çok zor oluyor. Kendi aracım da olan sistem çünkü deli gibi benzin yakıyor.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu model üzerinde olan şanzuman sağlam en eski sistem sorunsuz ama buna karşın performans bakımından düşük aracın toparlanması çok zor oluyor. Kendi aracım da olan sistem çünkü deli gibi benzin yakıyor.

Paylaşımınız için teşekkür ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vw alacaksanız golf derim polo yerine corsa alın

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında opel alıp pişman olmaktan korkuyorum şu an astra H kasa aracım var performansından hiç memnun değilim
Corsa almayı hiç düşünmüyordum ama DSG şanzıman dur kalk ta sorunlu corsanın şehir içi trafiğinde daha sorunsuz dedikleri için böyle bir konu açtım