Opel Corsa D kasa O.V fren müşürü

egokcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Opel Corsa d kasalarda fren müşürü nerededir. Dreksyon alt kısmında aradım ve benzer birşey bulamadım.

Teşekkürler,

egokcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren pedalının arkasında beyaz körüklü bir parça var. Daha ufak bir parça olduğunu sanıyorum. Önce sökmem gereken bir yer varmı araştırdım ama hep farklı markaların görüntüleri var. Tekrar bi bakıcam fren pedalının oralara.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren pedalının arkasında beyaz körüklü bir parça var. Daha ufak bir parça olduğunu sanıyorum. Önce sökmem gereken bir yer varmı araştırdım ama hep farklı markaların görüntüleri var. Tekrar bi bakıcam fren pedalının oralara.

216367d1266526077-my-t56-conversion-pedal-switches.jpg

Hocam bakmanız gereken yer burası :)

Bu arada özel değilse neden müşürün yerini sorduğunuzu öğrenebilir miyim :)

egokcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabın için teşekkürler. Otomatik vites P'de takılı kalıyor. Önceden ara ara yapıyordu şimdi artık vites altındaki plastiği itmeden vites geçmiyor. Bu olay ilk başıma geldiğinde 10 dk kadar benzinlikten çıkamamıştım. Sonra insafa geldi ve geçti. Forumlarda çoğu kişi müşürü değiştirdikten sonra sorunu çözmüş. Sanayiye gittiğimde 100'den 500tlye kadar fiyat verdiler 40-50 liralık parça için. Ben şansımı bu yoldan denemek için sordum hocam. Kolay bir yerdeyse kendim halletmek istiyorum.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cevabın için teşekkürler. Otomatik vites P'de takılı kalıyor. Önceden ara ara yapıyordu şimdi artık vites altındaki plastiği itmeden vites geçmiyor. Bu olay ilk başıma geldiğinde 10 dk kadar benzinlikten çıkamamıştım. Sonra insafa geldi ve geçti. Forumlarda çoğu kişi müşürü değiştirdikten sonra sorunu çözmüş. Sanayiye gittiğimde 100'den 500tlye kadar fiyat verdiler 40-50 liralık parça için. Ben şansımı bu yoldan denemek için sordum hocam. Kolay bir yerdeyse kendim halletmek istiyorum.

Benim fren musiri degismeden vites kolu altindaki bosluktan bir yeri kurcalayarak hallettiler..

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun hocam. Vitesin altındaki plastiği ittiğiniz zaman düzeliyorsa kablolarda bir temassızlık, sokette gevşeme olabilir mi acaba? Sonuçta hiç çalışmamazlık etmiyormuş. Ara ara çalışıyorsa ve bunu ittirdiğiniz zaman çalışıyorsa bence o bölgeyi söküp kontrol edin. Bir de gerekirse servise götürün bilgisayara bağlasınlar arıza kaydı düşmüş olabilir ve kablolardaki temassızlığı kontrol etsinler, bence sanayide hiç kurcalatmayın derim, sanayidekiler düz vitesi zor topluyor kaldı ki otomatik vites bu.

egokcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vitesin p-r-n-d yazılı olan bir kapağı var. Onu tırnaklardan kurtarıp çıkardığında altta plastik turuncu renkli çubuğu itince frenin yaptığı işi yaparak vitesi serbest bırakıyor. Yani fren ile vites arasında sinyal ile ilgili birşey diye tahmin ediyorum. Bu müşür denen meret bu sinyali iletemiyor olabilir. Yada iletiyor oradaki aksam çalışmıyor. Deniyeceğim, vitesi kurcalatmak istemiyorum ama çözemezsek sanayide alıcaz soluğu.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vites koluna ait pozisyon şalteri olur, onu da kontrol edin.

egokcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınınz için teşekkürler. Yarın detaylı uğraşacağım. Sonuca ulaşırsam yaptıklarımı adım adım burada paylaşacağım. Bu arada istanbul özel opel servis tavsiye edebilecek arkadaşlar var mı?