Opel Corsa D 1.3 cdti

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açiklamaniz için teşekkür ederim aslinda hiç aklimda yoktu ama birden oldu işte arabam şuan kapimda 2008 model 1.3 cdti essentia biraz donanim olarak eksik olsada bekarliğimda kafama göre takilabileceğim bi araç bence çok yakinda sade ve şık bi modifiyeyle resimlerini yükler sizlerden de yorumlari alirim

hayırlı olsun, güle güle kullanın.
önceden temiz kullanılıp bakımları yapıldı ise ve siz de aynı şekilde devam ederseniz uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanırsınız.
aracınızın km.sini bilmiyorum ama özellikle yağ, yağ filtresi ve hava filtresi bakımlarını aksatmayın, 5-30 tam sentetik yağ kullanın ve şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirin.

leventaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun, güle güle kullanın.
önceden temiz kullanılıp bakımları yapıldı ise ve siz de aynı şekilde devam ederseniz uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanırsınız.
aracınızın km.sini bilmiyorum ama özellikle yağ, yağ filtresi ve hava filtresi bakımlarını aksatmayın, 5-30 tam sentetik yağ kullanın ve şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirin.

bu bakımları normal periyodik bakımlarda yaptırmak yeterli değilmi?
bide periyodik bakımlarda öle yağ seçmek gibi lüksümüz varmı?..yada yağı kendimiz götürüp bunu kullanın diyebiliyormuyuz?
bilmediğim için soruyorum..
benim araç 2013 opel cdti..4 aylık henüz..yeniyim yani..:))

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bakımları normal periyodik bakımlarda yaptırmak yeterli değilmi?
bide periyodik bakımlarda öle yağ seçmek gibi lüksümüz varmı?..yada yağı kendimiz götürüp bunu kullanın diyebiliyormuyuz?
bilmediğim için soruyorum..
benim araç 2013 opel cdti..4 aylık henüz..yeniyim yani..:))

dizel araçların bakım periyodu 15.000 km. veya 1 yıl hangisi önce dolarsa. kimi servisler 10-40 yarı sentetik kimi servisler 5-30 tam sentetik yağ kullanıyor.
doğru olanı 5-30 tam sentetik yağdır.
yağınızı yanınızda götürürseniz servisler sıkıntı çıkartır ama yağ seçme hakkınız tabi ki vardır.
servise aracınızı teslim ederken ben kesinlikle 5-30 yağ istiyorum başka yağ kullanmayın dersiniz istediğiniz yağı kullanırlar.
hatta bazı titiz kişiler GM 5-30 yağı bile beğenmeyip ben Mobil1 yağ istiyorum diyor, çoğu serviste bu yağ da mevcut olduğu için bu yağı da kullanabilirler.