Opel corsa 1.3 cdti essentia 2005 model

Tnsler

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamunaleyküm herkese opel corsa 1.3 cdti essentia 2005 model aracım var 4 kapı aracımın sıkıntısı 3100 deviri geçince istop edıyor nadiren yapıyor bilgisayara bagladılar enjektör hata kodu verdı sonra cıhaza koydular ettiler hiç bir sıkıntı olmadıgını motordan yanı hıc bır sıkıntın yok dedıler ama aracım 3.100 devri gecınce motoru kapatıyor yulsek hızlarda gıderkende başıma geldı 160 km/h giderken tak kapanıyor ya kontak kapatıp yarım konuma alıp vurdurma taktigini yapıyor bazen oonuda kabul etmiyor tamamen durup yenıden marş basmam gerekiyor. Birin ci sorunum bu
2.side sabahları tek marşta alıyor hıç zorlanmadan motor ısınınca 4 gıvlamadan sonra alıyor yardımcı olursanız sevınırım. Not cok usta gezdim cözüm bulamadı bir türlü. İstanbul kartalda ikamet ediyorum hayırlı günleriniz olsun

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Abi inanılmaz şeyler ya. İstersen Avrupa da nisa oto servis var. Opel konusunda epey iyiler. Bir danış onlara. Epey komplike sorunlar gibi geldi bana

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu nedir? Araçta yazılımı değişti mi?

Tnsler

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi inanılmaz şeyler ya. İstersen Avrupa da nisa oto servis var. Opel konusunda epey iyiler. Bir danış onlara. Epey komplike sorunlar gibi

Arıza kodu nedir? Araçta yazılımı değişti mi?
Arıza kodunu bilmiyorum usta baktı hata veren parçaları soyledı sonra o hata veren parçaları sokup makınasında test yaptı hıç bir sıkıntısı yok motorundan yanada sıkıntın yok dedı mazot ponpası arızalı dedı. Mantık çerçevesınde bakıncada mazot ponpası çalışmazsa motor mazot alamadıgı için çalışmaz yani yazılım varmı bılmıyorum

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bende p0089-66, p1093-61, p0087-03, p0093-03 hataları alıyordum araç kendi kendine kapanıp giderken vurdurunca çalışıyordu marşsız. Arızayı araştırırken yapabileceği muhtemel yerleri buldum. Araçata herhangi bir yakıt kaçağının olmadığını ilk önce kontrol ettim. Sonra yakıt hattı üzerindeki sensörleri söküp balata spreyiyle temizledim ve arıza çözülmüş oldu. Sizde bir deneyin olmazsa pompaya bakarsınız ama çoğu kişide bende olduğu gibi yakıt basınç sensörü kaynaklı yapmış.

Kod bilmediğiniz için bu ihtimalde var.

Tnsler

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende p0089-66, p1093-61, p0087-03, p0093-03 hataları alıyordum araç kendi kendine kapanıp giderken vurdurunca çalışıyordu marşsız. Arızayı araştırırken yapabileceği muhtemel yerleri buldum. Araçata herhangi bir yakıt kaçağının olmadığını ilk önce kontrol ettim. Sonra yakıt hattı üzerindeki sensörleri söküp balata spreyiyle temizledim ve arıza çözülmüş oldu. Sizde bir deneyin olmazsa pompaya bakarsınız ama çoğu kişide bende olduğu gibi yakıt basınç sensörü kaynaklı yapmış.

Kod bilmediğiniz için bu ihtimalde var.
Dediklerinizi kontrol edeceğim
Basınç sensörünede bakıldı ondada sıkıntı yok dendi.

normalm4n

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daha önce yazılım atıldım?

Tnsler

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hiç bilgim yok

Mehmet1399

Kayıtlı Kullanıcı