...::Opel Corsa "C" Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar::...///

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
camlardan nasıl bi ses geliyorki bende öle bi ses yok hemde çok çok bozuk yollarda giderken bile

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksel, camlar açıkken (sonuna kdr diil) ara sıra camlarda tıkırdamalar oluyo..

bnde de yapıyo biraz ama sora yukarı tuşuna biraz dokununca tıkırtı kayboluyo..

bundan önceki Corsa B'mde de vardı..

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce OPEL Türkiyeden aradılar, direksiyon kutusu hakkında şikayetci müşteri olarak bişeyler yazmıştım. çok özür dilediler ama garantisini dolduğundan dolayı birşey yapamıyacaklarını söylediler falan filan.
yetkili servislerde Corsa C Direksiyon Kutusu Tamir Kiti ni 52 ytl. ye satıyorlar.
iyi bi ustaya alıp taktıracağım Opel yetkili servisin işçilik bedeliyle aynı olsabile. çünki beni çok kızdırdılar.
ben de bıktım artık servislerden.eve temizlikçi gelir,temizlik yapar,içine sinmez,onun arkasından sen de temizlersin.aynı ona döndü iş,servisten sonra bi da ben yapıorm ya da baska bi yerde bi daha baktırıyorum..

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, boyayı bozmadan kapı çitasını sökmenin bi yolu varmı..? (photoshop da çok kolay)
bildiğim kadarıyla çitanın altındaki yapışkan çok kuvvetli sökülürken boyayıda kaldırabiliyormuş.

corsago9.jpg

corsamodlu6.jpg
çıkarmak yerine boyatmanızı tavsiye ederim.boyatınca daha hoş durur,ayrıca yandaki araç kapı açtıgında corsanın çıtalarına vurur açılan kapı.çıktğında ise kapı sacı alcaktır darbeyi.

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi şekilde kapıya vuran vuruyo zaten, hiç değilse gözüme hoş görünsün diye düşünüyordum.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 2008de çıkan birçok modelde kapı çıtası yok artık güvenlik ve ergonomiden çok estetik ön planda olduğundan

cagri.akyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2003 1.7 dizel war bende..aracımla 2 km yol aldım,sanki ikinci dizel motoru takılmış gibi ses çıkarıodu,birden frene basamadığımı farketim,fren şişmişti,araçtan iniğimde yağı tamamen boşalttığını gördüm..motorda yağ kalmamış..kartel diyecem ama araç çalışmadığı zaman dökmemeiş,motor çalışınca yağı boşaltmış,hrhret yapmaya başladığı gibi stop ettim,sanırım tam zamanında stop ettim,,,sizce ne olmuş olabilir,yorumlarınızı bekliorum?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
camlardan nasıl bi ses geliyorki bende öle bi ses yok hemde çok çok bozuk yollarda giderken bile

yüksel yarım açık camda bende de var ses, sorun cam yüzey alanı büyük olan 3K modellerde...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç , olabilir ama hiç öle ses duymadım genelde hem tam yarım açık kullanırım tam açıkta kullanırım ama dediğiniz gibi ses yok

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilginç , olabilir ama hiç öle ses duymadım genelde hem tam yarım açık kullanırım tam açıkta kullanırım ama dediğiniz gibi ses yok

dediğim gibi 2 kapılı modellerde ses duyuluyor, sebebi de büyük kapı ve büyük cam. camı açınca kapı çerçevesinin tırnakları ile cam birbirinden ayrılıyor ( özellikle A sütunu tarafı ) dolayısı ile tek noktadan rijit bağlantı kalıyor ( sadece kapı içindeki cam oturtma yatağı )bu da titremeye ve sese neden oluyor.