...::Opel Corsa "C" Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar::...///

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnde de camdan sen geliyo, aşağı indiriorum biraz, tıkırdı gelince çok az yukarı kaldırıorum, camdaki tıkırtı gidiyo...

bu arada Serkan, çok sağol resimler için....

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, boyayı bozmadan kapı çitasını sökmenin bi yolu varmı..? (photoshop da çok kolay)
bildiğim kadarıyla çitanın altındaki yapışkan çok kuvvetli sökülürken boyayıda kaldırabiliyormuş.

corsago9.jpg

corsamodlu6.jpg

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer abi, sanırım Mehmet Gazihan kendi arabasında denemişti ama boya zarar görmüştü, öyle hatırlıorum yada Mehmet Gazihan'ın arabasının önceki sahibi fln denemişti... ama aklımda kalan, boyanın zarar gördüğü...

ama forumda da bikaç kez yazılmıştı, çıtaları boyatmak biraz maliyetli ama kırmızı folyo ile kaplarsanız hem 5-10 ytl gibi tutar, hemde park yerindeki kapı darbelerinden etkilenmez aracınız...

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efe kardeş, kırmızı folyo ile ilgili birkaç yerde yazı okumuştum. aracın rengine uygun folyo bulsak bile (tabelacı arkadaşım var) araba temizken folyo ile arabanın rengi ayrılacak yani göze batacaktır.
ama şu olabilir mesela beyaz folyo yu arabanın renginde boyatabilirsek süper olur, kapı kollarınıda kaplarım valla. (kapı kolları pütürlü zemin zorluk çıkartabilir)
arabanın plastik aksamını boyamadan önceki o özel astarından da atılırsa çok daha iyi olur gibime geliyo.
o çitaların söküldüğü bi Corsa gördüm uzaktan müthiş görülüyor
yanına gittim 4-5 mm. çapında yuvarlak yuvarlak boya kalkmış.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer abi, yada şöle bişi deniyebilirsin...

İstanbul'u pek bilmem ama, iyi bi oto boyacısına gidip, çıtaların düzgünce çıkarılıp çıkarılamayacağını sorarsınız... onlar işi biliodur nede olsa yani temiz bi şekilde bildikleri bi yöntemle çıtaları çıkarıyolarsa süper olur dediğin gibi..

bu arada folyo işinide anladım, aracın rengi tutmayabilir...

valla ne diyim, şimdiden kolay gelsin abi sna, bişiler bulup da yaparsan burda da paylaşırsın..

emrekaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu corsa c lerin kapılarında cift kitleme varmı. benim arabada yok galiba. bir defa basıyorum bütün kapılar pıtır pıtır kitleniyor. ikinci kez bastığımda bir hareket olmuyor. eski 99 model astramda bile vardı ama bu arabada yok galiba

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@emrekaya
eğer alarm taktırırsan ilk bastığında kapılar kilitlenir ikinci basışında alarm aktif hale gelir, hatta 20 liralık bi cihazlada eğer açıksa camlarıda kapatabilirsin.

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce OPEL Türkiyeden aradılar, direksiyon kutusu hakkında şikayetci müşteri olarak bişeyler yazmıştım. çok özür dilediler ama garantisini dolduğundan dolayı birşey yapamıyacaklarını söylediler falan filan.
yetkili servislerde Corsa C Direksiyon Kutusu Tamir Kiti ni 52 ytl. ye satıyorlar.
iyi bi ustaya alıp taktıracağım Opel yetkili servisin işçilik bedeliyle aynı olsabile. çünki beni çok kızdırdılar.