opel corsa c aracımda motor elektroniği arıza lambam yanı(Y)o(R)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
soket temassızlığı olabilir veya egr valfidir test sürüşü yapılması gerekiyor aslında tech2 ile yol testi yapılsa daha iyi belli olur çünki arıza anında tech2 hatayı yakalayacak bazen motor beyni geçici hataları belleğe kaydetmiyor

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2cıhazına bağlandı ama dedgınız gıbı bır sey cıkmadı ve benı gerı yolladılar ama hala yanıo ve gaz pedalında bı hassasıyetlesme var ayagım sabıtken bıle ılerı gıdıp geı gelıo araba ıvmelenme oluo ve motor sesı yuksek devırlerde daha uğultulu ses verıyor bir daha gıdecegım bu sefer araba hareket halındeyken baglatacam cıhazı

Son düzenleme:

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçen yıl benimde yanmıştı Opel Odak'a gittim 220 TL sıkışmış. Şarz dinamosu kasnağı biyası dağılmış kasnağı değiştiler. Daha büyük masraf çıkarmadan bir servise gidip aracı göster bence.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
siyah duman atıyorsa araç yağ yakıyodur yinede ustaların yorumları önemli

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suanda araba yatıo zaten kullanmaya korkuom daha da arıza artabılır dıe bugun hocama sordum durumu analatarak enjektörlerden bırı yada bazıları ıseme yapıodur dedı ototmotıv öğretmenlıgı okuyorumda bı hocama danısayım demıstım

Son düzenleme:

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı yaptırdım ama ama ıkı gun sonra arıza lambam yıne yandı ve yıne cıhazda görunen sorun egr valfi cıktı adam temızledı ama yıne cıkarsa ısık yanarsa bu sefer parcayı degıstırcez dedı bu parcanın fıyatı ne kadar bılen varmı arkadaslar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
250 civarı

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora 250 tl mı sıkısmıs yanı temızlemeyle falan gecmedıgıne göre degısecek o zaman dun yıne yandı gıttım adama duzelttı ama zaman gösterecek herseyı

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıne arıza ısıgı yandı uyuz olcam ya bu sefer de oksıjen sensöru de eklendı arızaya soğumaya basladım aractan ya komple herseyı degıstırsemmı ne yapcagımı bılmıom bana yardımcı olabılecek bı arkadas deneyımlı usta bırı yokmu caresız kaldım:(

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum senin araçta oluyormu bilmiyorum ama ben egr yi kapattırdım. buji ve kablolarını değiştirdim. yakıt aldığım istasyonu değiştirdim. hiç bir sorun kalmadı. şimdi yaklaşık 3 aydır ışık falan yanmıyor. buji ve kablolarında bir sorun yok gibi idi. bilgisayara bağlandığında egr hatası veriyordu. yok oksijen sensörü vs. vs. sadece boğazı temizletip egr yi kapattırdım. ustalara kalsa şimdiye kadar 500 tl harcamam gerekirdi. saygılar