Opel Corsa 97 model 1.4. 16V B Kasa Otomatik Şanzuman Arızası!

talipaksy_00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa arabam 1 yıl önce şanzuman revizyonu gördü o zamandan bu yana bir sıkıntı çıkarmamıştı. 1 ay önce su hortumu patladı onu değiştirdik arabayı teslim aldık ve şanzuman arızası yineledi. Araç vites atmıyor geçişlerde vuruntu yapıyordu. sadece 20 km hızla gidiyordu. Türübün ve iki balata değişti yeni yağ konuldu ama araç alındıktan sonra yıkamaya girdi ardına yine arıza yapınca bu kez beyni değiştirdik. İlk aldığımızda bi sorun yoktu aracı yıkadık tazyikli suyla yine arıza verdi bu kez elektrik aksamına baktırdık. Açık da bir kablo bulundu onu yaptırdık düzeldi dedi iki gün sonra yine arıza verdi. Şöyle ki araç vitesleri ilk aşamada sorunsuz atıyor ama diğelim 80 km hızdasın ve fren yapmak zorunda kalıyorsun sonra tekrar hızlanmak için gaza bastığında araç boştaymış gibi gazı alıyor devir yükseliyor ama vites atmıyor. durup aracı açıp kapadığında araç kendine geliyor.
Şimdi inanın şanzumanda değiştimediğim şey kalmadı bana elektriksel geliyor ama emin de değilim sorunu burdaki ustalar çözemiyor. Lütfen yardım edin artık araç beni tiksindirdi arkadaşlar.