Opel Corsa 1,3 CTDI 2012 Artılar / Eksiler

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili forumdaşlarım, büyük oranda 2012 Corsa Enjoy 1,3 CDTI da karar kıldım gibi ama bu aracın artıları ve eksileir konusunda sizlerinde bilgilerine başvurmak istiyorum.

Bu aracın artıları ve eksileri nelerdir?

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARTILARI
a. Yıllık MTV 480 TL ( 240 TL + 240 TL )
b. Yakıt Tüketimi 4,8 lt /100 km 3,5 lt / 100 km
c. Büyükşehir trafiğinde seri ve park sorunu yok

EKSİLERİ
Tam emin olmamakla birlikte beni düşündüren konular şunlar
a. Bakım masrafı
b. İkinci el değeri
c. Vectra C den sonra konfor ve Performans

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürüş konforu yok,en fullünde bile arka camlar otomatik değil, önü gözükmüyor zaten alışmak gerekiyor birde vectradan sonra alırsanız attan inip eşeğe binmiş gibi olursunuz illa 1.3 alcaksanız astrayı tercih edin...

ebah17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARTILARI
a. Yıllık MTV 480 TL ( 240 TL + 240 TL )
b. Yakıt Tüketimi 4,8 lt /100 km 3,5 lt / 100 km
c. Büyükşehir trafiğinde seri ve park sorunu yok

EKSİLERİ
Tam emin olmamakla birlikte beni düşündüren konular şunlar
a. Bakım masrafı
b. İkinci el değeri
c. Vectra C den sonra konfor ve Performans

ayrıca belli bir süre sonra arkada 2 kişi otururken esneme anında arka amortisörlerden can sıkıcı sesler gelmeye başlayacak.Derken ön göğüs kısmından gelen cızırtılar cabası.Torpido kapağı bir türlü yerine tam oturmaz, sağ sileceğin ucu devamlı havadadır cama yapışmaz:)130 km hızı geçince motor çatlayacakmış gibi bağırır:) şehir içi kullanımda ekonomik bir açartır. 1.3 75 hp motor yinede seridir. Yetkili servis ile özel servis arasında bakımda epey fark var. yetkili servisin 570 tl dediği 30.000 km bakımını özel serviste orjinal parçalarla rot balans ayarı dahil 250 tl ye yaptırabilirsin.(garantimin bitmesine 4 ay kalmıştı ben öyle yaptım:) ) ama yine de corsa sınıfına göre tervih edilebilecek bir otomobil

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eksileri
motor hacmi küçük hız isteyen birine uymaz
arka camlar elle açılıyor yıl olmuş 2012
kornası sıkıntılı basıyorsun bazen çalmıyor abanmak gerekiyor o zamanda magandaya denk gelirseniz birazda sinir varsa sizde oradan kan çıkar tecrübeyle sabit
birde acayip rüzgar sesi var 80den sonra motorsiklette bile böyle ses duymuyorum
yakıtıda kesinlikle az değil daha az yakanlar var
bagaj küçük
bakımlar serviste uçuk ilk bakım(yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi ampul kontrolü yıkama) 475 indirimli 400 tl ikinci bakım(ilk bakımın aynısı ek olarak mazot filtresi değişiyor) 570 tl vs.
artıları
yol tutuşu iyi güven veriyor(bendeki espli 2012lerde opsiyonda var mı bilmiyorum)
geçenlerde evi yaptırırken 50 kglik 7 torba çimento taşıdım arka koltuk ve bagajda bana mısın demedi
uzun yoldayorucu değil(birgünde max 800 küsür km kullandım)
klima açıkken performanstan ödün vermiyor
araç giderken klima yeterli fakat kırmızıda falan durunca klima yetersiz kalıyor ama genel anlamda iyi
aklıma gelenler bu kadar beklentilerini çok değilse alınır